Connect with us
Advertisement
Advertisement

प्रमुख प्रतिपक्षी दलका नेता राजीव कोइरालाको आरोपः प्रदेश सरकारको गठनको विषयमा कोइराला पक्षको टन्सिल बढेको छ

Published

on

इटहरीः प्रदेश १ प्रमुख प्रतिपक्षी दलका नेता राजीव कोइरालाले प्रदेश १ सरकारको विषयमा रामचन्द्र पौडेल र शेखर कोइराला मौन बस्नु अनौठो भएको बताएका छन् ।

‘हामी कतिवटा गुटमा छौँ भन्ने प्रष्ट थाहा छ, यो बेला पौडेल र कोइराला गुटको चैँ टन्सिल बढेको छ, पार्टीको विषयमा उहाँहरुलाई चिन्ता हुनुपर्दैन ?’ शनिबार नेपाल प्रेस युनियन सुनसरीले आयोजना गरेको शुभकामना आदानप्रदान कार्यक्रममा सम्बोधन गर्दै सुनसरी कांग्रेसका सभापति समेत रहेका उनले यस्तो बताएका हुन् ।

‘मैले कहिल्यै पनि कुनै मञ्चबाट केन्द्रीय नेतालाई गाली गरेको छैन,’ उनले भने, ‘प्रदेश १ मा ९३ सांसद रहे पनि दिनानुदिन पार्टी बढ्दै गएकाले आज देशमा कम्युनिष्टका कारण राजनीतिक अस्थिरता सिर्जना भएको छ । नेपाली जनताले कम्युनिष्टलाई बहुमत दिएपनि आज कांग्रेसले सरकारको नेतृत्व गर्नुपर्ने बाध्यात्मक स्थिति छ । आज संविधान बनाउनेहरूलाई नै कांग्रेसले संविधान सिकाउनुपरेको छ ।’

उनले प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री भीम आचार्यलाई अहिले आफूहरूले संविधानको धारा सिकाउनुपर्ने दिन आएकाले एमाले बिनै पनि प्रदेश १ मा आफूहरुको बहुुमत पुग्ने दाबी गरे । उनका अनुसार कांग्रेसको २१, माओबादी केन्द्रको १६, जसपाका ३, राप्रपाका १ र मञ्च सम्बद्ध संघीय लिम्बूवान राज्य परिषद्का १ जना सांसद छन् । विश्वासको मत प्राप्त गर्न ४७ मत आवश्यक पर्छ ।

कार्यक्रममा सम्बोधन गर्दै प्रतिनिधिसभा सदस्य सिताराम मेहताले पार्टीका निम्ति अहोरात्र खट्नेहरूलाई नै आज कांग्रेसले समेट्न नसकेकाले सबैलाई समेटेर लैजानुपर्ने बताए । कांग्रेसका आमन्त्रित केन्द्रीय सदस्य नगेन्द्र चौधरीले पार्टी एकजुट हुनुपर्ने बताए । पार्टीमा निरन्तर लागेका मानिसहरूको मूल्याङ्कन हुनुपर्नेमा उनको जोड थियो ।

कार्यक्रममा नेपाल ट्रेड युनियन कांग्रेसका उपमहासचिव ज्योति कोइराला, नेपाल महिला संघ सुनसरीकी अध्यक्ष विजया कटवाल, कांग्रेस सुनसरी सचिवद्वय केदार भण्डारी, सुजेन्द्र तामाङ, कांग्रेस सुनसरी क्षेत्र नं. २ का सभापति मणिराम श्रेष्ठ, इटहरी नगर सभापति हेमकर्ण पौडेल, धरान सभापति श्याम पोखरेल, नेविसंघ पूर्व केन्द्रीय उपसभापति तथा कोभिड अनुगमन समिति सुनसरी संयोजक विकास केसी, पत्रकार महासंघका केन्द्रीय सदस्य अमर खड्का, महासंघ सुनसरी उपाध्यक्ष गणेश निरौला, युनियन प्रदेश १ का सचिव धनबहादुर पुरी लगायतले बोलेका थिए ।

कार्यक्रममा प्रेस युनियन सुनसरीका सभापति पवन अधिकारीले पार्टीभित्रका तीक्तताहरूलाई मेट्दै जानूपर्नेमा जोड दिए । युनियन सुनसरी उपाध्यक्ष सञ्जीव वाग्लेले संयोजन गरेको कार्यक्रम सचिव विवेक भट्टराईले सञ्चालन गरेका थिए ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

खोलाले बगाएर बेपत्ता

Published

on

फाइल तस्बिर

धनकुटाः धनकुटाको चौबिसे – ५ बज्रमाईका ७१ वर्षीय भुवन सिंह खड्कालाई आज खोलाले बगाएर बेपत्ता बनाएको छ ।

आज बिहान ९ बजे सोही स्थानमा रहेको छरुवा खोला तर्ने क्रममा खोलाले बगाएर उनी बेपत्ता भएको भन्ने जानकारी प्राप्त हुनासाथ प्रहरी टोली खोजीमा खटिएको थियो ।

अस्थायी प्रहरी बिट मौनबुधुक र प्रहरी चौकी मूलघाटबाट प्रहरी टोली खटिई गई उनका खोजी भइरहेको बताइएको छ । घटनास्थल अस्थायी प्रहरी बिट मौनबुधुकबाट अन्दाजी १७ किलोमिटर उत्तरतर्फ रहेको प्रहरीले जनाएको छ ।

Continue Reading

Banner

सुनको भाउ ४ सय रुपैयाँ बढ्यो, चाँदीको १० रुपैयाँ

Published

on

विराटचोकः आज सुन र चाँदी दुवैको भाउ बढेको छ । सुनको भाउ तोलामा ४ सय रुपैयाँ र चाँदीको भाउ तोलामा १० रुपैयाँ बढेको हो ।

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज छापावाल सुनको भाउ प्रति तोला ९२ हजार १ सय रुपैयाँ कायम भएको छ । तेजाबी सुनको भाउ प्रति तोला ९१ हजार ६ सय रुपैयाँ र चाँदीको भाउ प्रति तोला १ हजार २ सय ६० रुपैयाँ निर्धारण भएको छ ।

शुक्रबार सुनको भाउ स्थिर रहेको थियो भने चाँदीको भाउ तोलामा १० रुपैयाँ घटेको थियो ।

Continue Reading

Banner

प्रदेश १ का मुख्यमन्त्रीले आज विश्वासको मत लिने

Published

on

फाइल तस्बिर

विराटनगरः भदौ १० गते प्रदेश १ को मुख्यमन्त्री नियुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता भीम आचार्यले आज विश्वासको मत लिँदैछन् । अल्पमतमा रहेका आचार्यले शुक्रबार प्रदेशसभामा विश्वासको मतका लागि प्रस्ताव पेश गरेका थिए । आज दिउँसो साढे १२ बजे बस्ने बैठकमा प्रस्तावमाथि छलफल हुने र आजै विश्वासको मत लिने काम हुने बताइएको छ ।

आचार्यले विश्वासको मत पाउने सम्भावना नरहेकाले विपक्षी गठबन्धनको तर्फबाट चाँडै नै नेकपा एकीकृत समाजवादीका नेता राजेन्द्र राईलाई मुख्यमन्त्रीको रूपमा अघि सार्ने तयारी रहेको बताइएको छ ।

आचार्यले विश्वासको मत लिने सम्बन्धी प्रस्ताव असोज २५ गते संसद् सचिवालयमा दर्ता गराएका थिए । त्यसअघि असोज २४ गते सभामुखले सूचना टाँस गर्दै कात्तिक ५ गतेसम्मका लागि बैठक स्थगित गरेका थिए । शुक्रबारको बैठकमा मुख्यमन्त्रीले विश्वासको मतसम्बन्धी प्रस्ताव पेश गरेपछि सभामुखले आजसम्मका लागि बैठक स्थगित गरेका थिए ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक