Connect with us
Advertisement
Advertisement

शेखर कोइराला भन्छन्, ‘रजिष्टार, उपकुलपति र निर्देशकबीच समन्वय नहुँदा विश्वविद्यालय तहनहस भयो ’

Published

on

विराटचोकः नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य डा. शेखर कोइरालाले रजिष्टार, उपकुलपति र निर्देशकबीच समन्वय नहुँदा पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालयले गति लिन नसकेको आफूले पाएको बताएका छन् ।

बिहीबार नेपाल स्कुल अफ अन्ट्रप्रनरसीपले १० थान अक्सिजन कन्सन्ट्रेटर प्रदान गर्न विश्वविद्यालयको केन्द्रीय कार्यालयमा आयोजित कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिको आसनबाट बोल्दै उनले यस्तो बताएका हुन् ।

‘कहिले रजिष्टार र भीसीको, कहिले भीसी र निर्देशकबीच समन्वय यहाँ थिएन । अहिले कस्तो छ त्यो म जान्दिनँ तर केही वर्षअघिसम्म यहाँ त्यस्तै थियो’, उनले भने, ‘उपकुलपति बनेपछि ४ वर्षको कार्यकाल हुन्छ । त्यो समयमा कामै गर्न पाइएन भने उपकुलपति हुनुको अर्थ हुन्नँ ।’

ऐनमा संशोधन गरेर भए पनि विश्वविद्यालयको विकासमा सबै लाग्नुपर्नेमा उनले जोड दिए । सरकारलाई यो विश्वविद्यालयको बारेमा कुनै मतलबै नभएको बताए । आफूले २ वर्ष २० करोडका दरले विश्वविद्यालयलाई बजेट छुट्याउनुहोस् भनेर भने पनि पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले बजेटै नछुट्याएको उनको भनाइ थियो ।

‘सरकारले कोशी अञ्चल अस्पताललाई विश्वविद्यालयको शिक्षण अस्पतालको रुपमा ४ वर्षको लागि लिन ४ वर्ष अघि नै चिठी पठाएको थियो’, उनले भने, ‘त्यो चिठी मसँग छ । कोशी अञ्चल अस्पतालसँग पनि होला, विश्वविद्यालयसँग पनि होला । तर त्यो काम किन भएन मैले बुझ्न सकेको छैन ।’

बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा आफू उपकुलपति हुँदा आफूले कसरी सो संस्थाको स्तरोन्नति गरेँ भन्ने पनि उनले सो क्रममा सुनाए । ‘पहिले ३० शैय्याबाट शुरु गर्नुहोस् । त्यसपछि फेरि ३० शैय्या अनि अर्काे वर्ष ४० शैय्या थप्नुहोस्’, उनले भने, ‘मैले धरानमा यसरी नै काम गरेँ ।’

पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालयमा शिक्षण अस्पताल बनाउन आवश्यक पर्ने भवन अग्रिम भुक्तानी नगरी बनाउन आफूले ठेकेदारलाई अनुरोध गरेर सहमत गराए पनि प्रक्रिया अघि बढ्न नसकेको पनि उनले बताए । स्थानीयवासीको इच्छाशक्ति भएमा विश्वविद्यालयको स्तरोन्नति हुने उनको भनाइ थियो ।

‘सरकारले सहयोग गर्छ र विश्वविद्यालयको अवस्था सुधार्ने, भौतिक संरचना थप्ने भनेर नलाग्नुहोस्’, प्रमुख अतिथि कोइरालाले सुझाव दिए, ‘काम थाल्नुहोस् अनि हामीले काम थाल्यौँ, अब खर्चको व्यवस्थापन कसरी गर्ने हो भनेर भन्नुहोस् । पहिले बजेट विनियोजन हुन्छ अनि काम गरौँला भन्नुभयो भने कहिल्यै हुँदैन । सरकारले बजेट पठाउँदैन ।’

 

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

विदेशी मुद्राको विनिमय दर स्थिर

Published

on

विराटचोकः आज अधिकांश विदेशी मुद्राको विनिमय दर स्थिर रहेको छ ।

नेपाल राष्ट्र बैंकका अनुसार यस्तो छ आज मंसीर  १९  गतेका लागि निर्धारण भएको विदेशी मुद्राको विनिमय दरः

Continue Reading

Banner

बिभिन्न कार्ययाेजना पारित गर्दै लायन्स क्लव ३२५ ए वान डिष्ट्रिकको क्याविनेट मिटिङ सम्पन्न

Published

on

विराटचाेक: लायन्स क्लव ३२५ ए वान डिष्ट्रिकको दोश्रो क्याविनेट मिटिङ आज मोरङको सुन्दरहरैंचामा सम्पन्न भएको छ ।  लायन्स क्लव ३२५ ए वान डिष्ट्रिक गभर्नर लायन रेवतबहादुर कार्कीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री राजेन्द्र राईको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो । कार्यक्रममा प्रदेश १ का सामाजिक विकास मन्त्री जयराम यादव, सुन्दरहरैंचा नगरपालिकाका प्रमुख शिवप्रसाद ढकाल, उपप्रमुख धनमाया तामाङ, लायन्सका पाष्ट इन्टरनेशनल डाइरेक्टर सञ्जय खेतान, जीएपी एरिया लिडर खगेन्द्र सिटौला लगायतका लायन्सका उच्चपदस्थ व्यक्तित्वहरुको आतिथ्यता रहेको थियो ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री राजेन्द्र राईले लायन्स निश्वार्थभावले विशुद्ध समाजसेवामा समर्पित रहेको भन्दै लयान्ससँग सहकार्य गरेर अघि बढ्न प्रदेश सरकार तत्पर रहेको उल्लेख गरे ।  यस्तै सामााजिक विकास मन्त्री जयराम यादवले आफुपनि लायन्ससँग जोडिएको व्यक्ति भएकाले समाजसेवाको क्षेत्रमा लायन्ससँग हातमालो गर्दै अघि बढ्ने प्रतिवद्धता जनाए

नगर प्रमुख शिवप्रसाद ढकालले  लायन्सका हरेक गतिविधिमा नगरपालिकाको तर्फबाट सँधै साथ र सहयोग रहने भन्दै विभिन्न विपतका सायमा लायन्सले खेलेको भूमिकाको प्रशंशा गरेका थिए । उपप्रमुख धनमाया तामाङले व्यक्तित्व विकासमा लायन्स जेसीज जस्ता सस्थाले युवालाई अगाडि बढाउन सहयाेग गरेकाे बताइन् ।

उद्घाटन सत्रपछि सञ्चालन भएको डिस्ट्रिकको क्याविनेट मिटिङले विभिन्नि सामाजिक कामका योजना अघि बढाउने निर्णय गरेको छ । विराटनगरस्थित मानव सेवा आश्रमको भवन, दमकस्थित आम्दा अस्पतालमा आकस्मिक भवन, विराटनगरमा बहिरा स्कुलमा भवन लगायतका १५ वटा विकासका योजना अघि बढाउने निर्णय भएको विराटनगर एरिया चिफ चन्द्रमणि गुरागाईंले जानकारी दिए ।

मिटिङमा लायन्स क्लव ३२५ ए वान डिष्ट्रिकमा पर्ने विभिन्न क्लवहरुबाट १४ सय बढीको सहभागिता रहेको कार्यक्रम संयोजक तथा जोन चेयर पर्सन मनिता दंगालले बताइन्  ।

Continue Reading

Banner

कांग्रेस प्रदेश १ अधिवेशनः २० जनाको उम्मेद्वारी

Published

on

विराटनगरः १४ औँ महाधिवेशनअन्तर्गत हुन लागेको नेपाली कांग्रेसको प्रदेश अधिविेशनअन्तर्गत प्रदेश १ को सभापतिमा गुरुराज घिमिरे र उद्धव थापा चुनावी मैदानमा उत्रिएका छन् ।

झापाका थापा संस्थापनपक्षका हुन् भने र मोरङका घिमिरे संस्थापन इतर पक्षका हुन् । घिमिरे नेपाल विद्यार्थी संघका पूर्व सभापति हुन् । थापा सिटौला निकट कार्यकर्ता हुन् ।

त्यस्तै, २ जना निर्वाचित हुने उपसभापतिमा गोविन्द ढुंगाना, टंक राई, विश्वनाथ रिजाल र रमेशजंग रायमाझीले उम्मेद्वारी दिएका छन् ।

२ जना महामन्त्रीका लागि दिपेन श्रेष्ठ, भुपेन्द्र राई, उमेश थापा र पदम सुन्दर पालुङ्वा उम्मेद्वार हुने भएका छन् ।

सहमहामन्त्रीमा प्रमिला गच्छदार, मानबहादुर लिम्बू, अन्जना ताम्ली, रोहित साह, शुभचन्द्र राई, सीता कार्की, वीरकाजी राई, विनोदकुमार बस्नेत, खड्गबहादुर फागो र इन्दिरा थापाले उम्मेद्वारी दिएका छन् ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक