Connect with us
Advertisement
Advertisement

सम्मानजनक गठबन्धन नभएको भन्दै एकीकृत समाजवादी एक्लै सुन्दरहरैंचाको चुनावी मैदानमा

Published

on

विराटचोकः सम्मानजनक गठबन्धन नभएको भन्दै नेकपा एकीकृत समाजवादीले सुन्दरहरैंचा नगरपालिकामा गठबन्धन नगर्ने भएको छ । एकीकृत समाजवादीले सुन्दरहरैंचामा नगर उपप्रमुखसहित केही वडाध्यक्ष आफूले पाउनुपर्ने दाबी गरेको थियो । तर, नेपाली कांग्रेस र नेकपा माओवादी केन्द्रबीच गठबन्धन भएपछि एकीकृत समाजवादी गठबन्धनबाट बाहिरिएको हो ।

‘हामीले पहिलेदेखि नै सम्बन्धित गठबन्धनको पक्षमा छौँ भनेका थियौँ,’ एकीकृत समाजवादीका नगर अध्यक्ष तथा उपप्रमुख पदका उम्मेद्वार महेश आचार्यले भने, ‘तर, गठबन्धनको नाममा हामीलाई पाखा लगाउने काम भयो । तैपनि अन्तिम समयसम्म हामी गठबन्धनको पक्षमा थियौँ । अब त्यो पनि समाप्त भयो । गठबन्धनमा बेइमानी देखियो ।’

गठबन्धनको गृहकार्य औपचारिक रुपमा सकिएको संकेत आचार्यले आज दिउँसो ४ बजे सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा स्टाटस लेखेर गरेका छन् । उनले लेखेका छन्, ‘नेकपा एस सुन्दरहरैंचाका सबै पदका उम्मेद्वारहरु प्रतिबद्ध र कटिबद्ध भई आफ्नु चुनाव चिन्ह र पदमा मत माग्नुहोला । म तपाईँहरुको साथमा छु ।’

कांग्रेसमा आन्तरिक कलह देखियोः माओवादी केन्द्र
यता, नेकपा माओवादी केन्द्रका नगर अध्यक्ष दुष्यान्त भट्टराई नेपाली कांग्रेसमा देखिएको आन्तरिक कलहले गठबन्धनमा समस्या आएको बताउँछन् । नगर प्रमुखमा नेपाली कांग्रेसलाई र उपप्रमुखमा माओवादी केन्द्रलाई जिताउने गरी गठबन्धन भए पनि वडा तहमा भने कांग्रेसको कलहका कारण गठबन्धनमा समस्या आएको उनको भनाइ छ । कांग्रेसको देउवा पक्षधर गठबन्धनमा लचक देखिए पनि कोइराला पक्षधर गठबन्धनको विपक्षमा देखिएको उनले बताए ।

‘एकीकृत समाजवादी, माओवादी केन्द्र र कांग्रेसको भोट नबाँडियोस् भन्ने हाम्रो चाहना हो,’ भट्टराईले भने, ‘तर, कांग्रेसको हठका कारण वडा तहमा गठबन्धन गर्न समस्या देखिएको छ ।’ वडा नम्बर १० का उम्मेद्वार र उपमेयरमा माओवादी केन्द्रलाई सघाउन तयार भएमा अरु केही वडामा एकीकृत समाजवादीलाई सघाउन माओवादी तयार रहेको उनले जानकारी दिए ।

जनता समाजवादी र माओवादी केन्द्रबीच पनि गठबन्धन
सुन्दरहरैंचामा नेकपा माओवादी केन्द्र र जनता समाजवादीबीच पनि गठबन्धन भएको छ । भट्टराईका अनुसार वडा नम्बर ५ र ६ मा जनता समाजवादीलाई सघाउने पार्टीको नीतिअनुरुप ती वडामा नेकपा माओवादी केन्द्रले वडाध्यक्षमा उम्मेद्वारी दिएको छैन ।

‘वडा नम्बर ५ र ६ मा माओवादीले जनता समाजवादीलाई सघाउने निर्णय भएको छ’, नेकपा माओवादीका नगर अध्यक्ष भट्टराईले भने, ‘नगरका बाँकी वडामा जनता समाजवादीले नेकपा माओवादीलाई सघाउने निर्णय भएको छ ।’

यता, नेपाली कांग्रेस र नेकपा माओवादी केन्द्रले पनि नगर प्रमुख र नगर उप प्रमुखमा मात्रै गठबन्धन भएको जनाएको छ । वडा तहमा भने सम्बन्धित वडाकै सभापतिले त्यसको निर्णय गर्ने गरी जिम्मा दिइएको नेपाली कांग्रेस सुन्दरहरैंचाका सचिव होमनाथ पोखरेलले बताए ।

 

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

सुन्दरहरैंचा १२ को सार्वजनिक सुनुवाइ सम्पन्न

Published

on

विराटचोकः सुन्दरहरैंचा नगरपालिकाको वडा नम्बर १२ को सार्वजनिक सुनुवाइ मंगलबार सम्पन्न भएको छ । वडा कार्यालयले चालु आर्थिक वर्षमा गरेका विकास निर्माण तथा सामाजिक विकाससम्बन्धी कामका साथै वडाले सेवा दिने अन्य विषयमा आधारित रहेर सेवाग्राही, जनप्रतिनिधि, कर्मचारी र अन्य सरोकारवाला निकायबीच सार्वजनिक सुनुवाइ भएको हो ।

कार्यक्रममा बोल्दै वडाध्यक्ष रोशनप्रसाद ढकालले पुरानो पैनी संरक्षणमा काम हुन थाले पनि बस्ती बसिसकेको र बाटो पिच भइसकेको ठाउँमा समस्या हुँदा वडावासीले डुबानको समस्या खेप्नुपरेको बताए । त्यस्तै, प्रक्रियागत ढिलाइले कहिलेकाहीँ औषधी खरीदमा ढिलाइ हुँदा केही औषधी नपाइने गरे पनि ज्येष्ठ नागरिकले पाउने सबै प्रकारका औषधी निःशुल्क दिने व्यवस्था गर्न लागिएको जनाए ।

बिजुलीको कम भोल्टेजको समस्या सबैले उठाउने गरेको तर आफ्नो घर अगाडि ट्रान्सफर्मर राख्न कसैले नदिने परिपाटी रहेकाले समस्या जस्ताको तस्तै देखिएको हुँदा ट्रान्सफर्मर राख्ने विषयमा अवरोध गर्न नहुने उनको भनाइ थियो । १० लाखसम्मको लागतका योजना अब वडामै सम्झौता हुने र वडाले नै अनुगमन गर्ने हुनाले योजनासम्बन्धी धेरै समस्याको समाधान हुने विश्वास लिएको उनको भनाइ थियो ।

कार्यक्रममा वडा सदस्यहरु दिलीपप्रसाद दाहाल, नीलम थापा, कमला मास्के, वडा सचिव कृष्णबहादुर दाहाल, ज्येष्ठ नागरिक समाज सुन्दरहरैंचा १२ का अध्यक्ष शिवप्रसाद दाहाल, युवा संघका नगर सचिव आनन्द बस्नेत, सुकुना माध्यमिक विद्यालयका निवर्तमान प्रधानाध्यापक लक्ष्मीकुमार श्रेष्ठ, विभिन्न दलका प्रतिनिधि, उपभोक्ता समितिका पदाधिकारी, सञ्चारकर्मी र वडावासी सेवाग्राहीको सहभागिता रहेको थियो ।

सुन्दरहरैंचा २ को सार्वजनिक सुनुवाइ सम्पन्न, हिमाल चोकलाई पहिलेकै अवस्थामा फर्काइने वडाध्यक्षको उद्घोष

Continue Reading

Banner

सुनको भाउ १०० रुपैयाँ बढ्दा चाँदीको घट्यो १५ रुपैयाँ

Published

on

विराटचोकः आज सुनको भाउ बढेको छ भने चाँदीको भाउ घटेको छ । सुनको भाउ तोलामा १ सय रुपैयाँ बढेको छ । चाँदीको भाउ तोलामा १५ रुपैयाँ घटेको छ ।

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज छापावाल सुनको भाउ प्रति तोला ९७ हजार ८ सय रुपैयाँ निर्धारण भएको छ । तेजाबी सुनको भाउ प्रति तोला ९७ हजार ३ सय र असली चाँदीको भाउ प्रति तोला १ हजार २ सय ४० रुपैयाँ निर्धारण भएको छ ।

हिजो सुनको भाउ तोलामा ४ सय रुपैयाँ बढ्दा चाँदीको भाउ तोलामा १० रुपैयाँ बढेको थियो ।

Continue Reading

Banner

आजदेखि हिमालयन हाइड्रोपावरको आईपीओ बिक्री शुरु

Published

on

विराटचोकः हिमालयन हाइड्रोपावर लिमिटेडले आजदेखि आईपीओ निष्काशन तथा बिक्री खुला गरेको छ ।

सो कम्पनीले प्रतिशेयर १०० रुपैयाँ अंकित मूल्यका ९ लाख कित्ता शेयर आयोजना प्रभावित क्षेत्रका बासिन्दाहरुका लागि निष्काशन गरेकोमा २ लाख ८१ हजार ७ सय ५० कित्ता मात्र बाँडफाँड भएको थियो । बाँकी ६ लाख १८ हजार २ सय ५० कित्ता सहित कुल १९ लाख ६८ हजार २ सय ५० कित्ता साधारण शेयर बिक्री शुरु गरेको हो ।

निष्काशन गरिने कुल शेयरमध्ये २ प्रतिशत अर्थात् ३९ हजार ३ सय ६५ कित्ता शेयर कर्मचारीहरुका लागि सुरक्षित गरिएको छ भने ५ प्रतिशत अर्थात् ९८ हजार ४ सय १३ कित्ता शेयर सामूहिक लगानी कोषमा बाँडफाँड गरिएको छ । सर्वसाधारणले बाँकी १८ लाख ३० हजार ४ सय ७२ कित्ताका लागि आवेदन दिन सक्नेछन् ।

निष्काशन बन्द छिटोमा असार १९ गते हुनेछ भने ढिलोमा असार २९ गते हुनेछ । आईपीओमा नेपाल धितोपत्र बोर्डबाट स्वीकृतिप्राप्त गरेका सम्पूर्ण सी–आस्वा सदस्य बैंक तथा वित्तीय संस्था र तिनका शाखा कार्यालयबाट आवेदन दिन सकिनेछ । यसका साथै मेरो शेयर एप तथा वेबसाइटबाट पनि न्यूनतम १० कित्तादेखि अधिकतम १ हजार कित्ताका लागि आवेदन दिन सकिनेछ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक