Connect with us
Advertisement
Advertisement

भ्रामक समाचार प्रति होङसी सिमेन्टको प्रेस विज्ञप्ती

Published

on

काठमाडौँ ः चिनियाँ संयुक्त लगानीको होङसी सिमेन्टका विषयमा विभिन्न सञ्चार माध्यममा आएका समाचार प्रति आपत्ती जनाएको छ । होङसीले विज्ञप्ती मार्फत आफ्नो सिमेन्ट उद्योगले विश्वस्तरिय उत्पादन प्रविधि र उपकरणहरु रहनुका साथै नेपालकै सबै भन्दा ठुलो सिमेन्ट भट्टा रहेको जनाएको छ । जसमा ६ हजार टिपिडी नयाँ सुख्खा किल्ङकर उत्पादन क्षमता र १२ मेगावाट सुद्ध कमतापमान फोहोर उर्जा उत्पादन प्रणाली रहेको बताएको छ ।

बिज्ञप्तीमा सिमेन्ट उद्योगले उच्चकोटिको स्वचालन र डिजिटल इन्टीलिजेन्स उत्पादन प्रविधिका साथ केन्द्रिय नियन्त्रण प्रणाली अपनाएको जनाएको छ । १३ करोड भन्दा बढि उच्च गुणस्तरको चुन डुङ्गा खानीको आधार भएको यो कम्पनीको सिमेन्टको प्रमुख कच्चा पदार्थमा आत्मनिभर रहेको र सो खानीमा ठुलो मात्रामा उत्खनन गर्ने मेसिनरीहरु राखिएकाले चुन ढुङ्गामा म्याग्नेसियम अग्साइडलाई कडाइका साथ नियन्त्रण गरि नेपाल गुणस्तर पुरा गरेको जनाएको छ ।

कम्पनीको गुणस्तर प्रयोगशालामा गुणस्तर मापन गर्ने पयाप्त उपकरणहरु रहनुका साथै ४० जना पुर्णकालिन निरिक्षकहरु गुणस्तर मापन र व्यवस्थापनका काममा निरन्तर रुपमा लागिरहेको विज्ञप्ती मार्फत जनाएको छ ।
हाल प्रयोगशालाले नेपाल भारत आइएसओ र अमेरिकी गुणस्तर मानक अनुरुप एकसाथ पहिचान र नियन्त्रण गर्नका लागि डब्लुडिएक्सआर एफल्लोरिसेन्स् एनालाइजर खरिद गरेको समेत जनाएको छ ।

यस अधि होङसी सिमेन्ट सहित अन्य दुई स्थानीय सिमेन्ट गुणस्तरहीन भएको नेपाल गुणस्तर तथा नापतौल विभागले जनाएको थियो । विभागले सिमेन्टको नमूना संकलन गरेर प्रयोगशालामा परीक्षण गर्दा गुणस्तर अनुरुप नपाएपछि कार्वाहीको तयारी स्वरुप १५ दिने स्पष्टीकरण सोधिएको थियो ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
14 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

प्रचण्ड निवासका ६ जना सुरक्षाकर्मीलाई कोरोना संक्रमण

Published

on

काठमाडौं । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको खुमलटारस्थित निवास सुरक्षार्थ ६ जना प्रहरीलाई कोरोना पुष्टि भएको छ।

यस अघि सभामुख अग्नी सापकोटाको सुरक्षाकर्मीमा पनि कोरोना पुष्टि भएको थियो । तर अग्नी सापकोटाको स्वाव परिक्षण गर्दा उनको परिणाम नेगेटिभ आएको थियो ।

प्रचण्डको परिवारका सदस्यसहित निवास र उनको सुरक्षामा तैनाथ प्रहरीको स्वाब लिएर गरिएको परीक्षणमा ६ जनालाई कोरोना पुष्टि देखिएको हाे ।

Continue Reading

Banner

अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका  १५ जना  कर्मचारीमा काेरोना  पोजिटिभ

Published

on

विराटचाेक: अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका  १५ जना  कर्मचारीहरुमा काेरोना  पोजिटिभ देखिएको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालय अन्तर्गत इपिडिमियोलोजी तथा रोग नियन्त्रण महाशाखाले पीसीआर परीक्षणका लागि आइतबार अख्तियार परिसरमा स्वाब संकलन गरेको थियो ।

१ सय ८२ जनाको स्वाब संकलन गरिएकोमा १५ जनामा संक्रमण देखिएको हो । स्रेतका अनुसार संक्रमण देखिएका अख्तियारमा कार्यरत सुरक्षाकर्मीको संख्या धेरै छ । अख्तियारबाट प्रहरी प्रधान कार्यालय सरुवा भएका एक सईमा संक्रमण पुष्टि भएपछि अख्तियारमा कोरोना परीक्षण गरिएको हो । महाशाखाले आज प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारभित्र स्वाब संकलन गर्दैछ ।

Continue Reading

Banner

इटहरीमा कर्मचारीलाई काेराेना सङ्क्रमण पुष्टि भएपछि सेवा बन्द

Published

on

विराटचाेक:  योजना शाखामा कार्यरत इन्जिनियरमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएसंगै इटहरी उपमहानगरपालिकाका सम्पूर्ण शाखा सहित २० वटै वडा कार्यलयबाट हुदै आएकाे सेवा बन्द गरिएकाे छ । सङ्क्रमित व्यक्तिकाे ट्राभल हिस्ट्रि नभएको कार्यालयमा कार्यरत कर्मचारीमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएसंगै बिहान बसेको उपमहानगरको आकस्मिक बैठकले सबै वडा कार्यालयबा दिइने सेवाहरू पुर्ण रुपमा बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ ।

बैठकले सम्पूर्ण वडा कार्यालयमा कार्यरत कर्मचारी तथा जनप्रतिनिधिहको स्वाव परीक्षण गरेर आउने रिपोर्टको आधारमा अबस्था हेरेर मात्रै कार्यालय खोल्ने निर्णय भएको नगर उप–प्रमुख लक्ष्मी गौतमले बताइन् । यस्तै  बैठकले इटहरी भित्र लाग्दै आएको हाटबजार पुर्ण रुपमा बन्द गर्नुका साथै पसल, होटल लगायतका व्यावसायहरूको स्वास्थ अवस्थालाइ मध्यनजर गरेर मात्र खोल्न दिइने भएकाे छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक