निष्पक्षखबरविश्व वरियतामा नेपाली महिला भलिबल ८७ औँ स्थानमा

विराटचोकः अन्तर्राष्ट्रिय भलिबल महासङघ (एफआइभीबी)ले सार्वजनिक गरेको विश्व वरियतामा नेपालले ८७ औँ स्थान हासिल गरेको छ ।

विश्व भलिबलको सर्वोच्च निकाय एफआइभीबीले सार्वजनिक गरेको बरियतामा नेपालको राष्ट्रिय महिला भलिबल टोलीले ८७ औँ स्थान हासिल गरेको हो । एफआइभीबीले अन्तर्राष्ट्रिय सहभागिता र सफलताका आधारमा विश्व वरियता निर्धारण गर्दै आएको छ । वरियता क्रममा नेपालको ५७ अङ्क रहेको छ ।

वरियता क्रममा भारत ९७ अङ्कसहित ५४ औँ स्थानमा छ । विश्व वरियताको शीर्ष स्थानमा भने चीन छ । ३ सय ९१ अङ्क जोड्दै चीन शीर्ष स्थानमा रहेको हो । ३ सय ८२ अङ्क रहेको अमेरिका दोस्रो तथा ३ सय २८ अङक रहेको ब्राजिल तेस्रो स्थानमा छ ।

इटाली चौथो, टर्की पाँचौँ, सर्विया छैटौँ जापान सातौँ, रसिया आठौँ, डोमिनिक गणतन्त्र नवौँ र दक्षिण कोरिया दशौँ स्थानमा रहेका छन् ।

Spread the loveLeave a Reply

Your email address will not be published.