निष्पक्षखबरगोठगाउँको शिव पाञ्चायन मन्दिरमा काङ्ग्रेसका केन्द्रीय नेता, सुन्दरहरैँचाकी उपमेयर र नगरमाताको उपस्थिति

विराटचोकः सुन्दरहरैंचा–७ गोठगाउँमा सञ्चालन भइरहेको श्रीमद्भागवत महायज्ञको आज चौथो दिन महायज्ञस्थलमा विभिन्न व्यक्तिको उपस्थिति रहेको थियो ।

बिहान १० बजे नेपाली काङ्ग्रेसका केन्द्रीय सदस्य शेखर कोइराला महायज्ञस्थलमा पुगेका थिए । उनी पुगेको समयमा पाठ पारायण सकिएको र कथावाचनको समय शुरु नभएकाले उनी लामो समय बसेनन् ।

दिउँसो १ बजे सुन्दरहरैंचा नगरपालिकाकी पूर्व नगरमाता १ सय १२ वर्षीया महेश्वरा अधिकारी महायज्ञस्थलमा पुगेकी थिइन् । अधिकारीले श्रीमद्भागवतको पुस्तकमा पूजा गर्नुका साथै पुराणवाचक वाचनप्रवीण दीनबन्धु पोखरेललाई टीका लगाइदिएकी थिइन् । पोखरेलले नगरमातालाई रामनामी ओढाइदिएका थिए । उनले झण्डै २ घण्टा पुराण सुनेकी थिइन् ।

रातको ८ बजे सुन्दरहरैंचा नगरपालिकाकी उपप्रमुख धनमाया तामाङ महायज्ञस्थलमा पुगेकी थिइन् । कार्यपालिका सदस्य तारा घिमिरेको साथमा पुगेकी उनले महायज्ञलाई छोटो सम्बोधन पनि गरेकी थिइन् । उनी १ घण्टभन्दा बढी समय महायज्ञस्थलमा बसेर नन्दोत्सवलगायतका झाँकीको अवलोकन गरेकी थिइन् ।

महायज्ञलाई सम्बोधन गर्दै उनले राम्रा उद्देश्य राखी गरिने कामलाई नगरपालिकाले पनि सहयोग गर्ने बताइन् । थोपाथोपा मिलेर समुद्र बन्ने भन्दै उनले आफूले व्यक्तिगत रुपमा र नगरपालिकाले संस्थागत रुपमा आर्थिक तथा अन्य सहयोग गर्ने उल्लेख गरिन् ।

आज शिवरात्री पर्व परेको र शिव पाञ्चायन मन्दिरमा महायज्ञ भइरहेको हुनाले भक्तजन रातभर जाग्राम बस्ने भएका छन् । जाग्राम बस्नेका लागि सिर्जना सामुदायिक वनले आगो (धुनी) बाल्नका लागि दाउरा उपलब्ध गराएको आयोजकले जनाएको छ ।

 

Spread the loveLeave a Reply

Your email address will not be published.