Connect with us
Advertisement
Advertisement

कोरोनाका कारण अस्तव्यस्त फिल्म रिलिज

Published

on

असोजमा आएको फिल्म ‘छ माया छपक्कै’ पछि करीब ३ महिना नेपालका सिनेमा घरहरु सुनसान देखिए । आश गरिएका केही फिल्म प्रदर्शनमा आए पनि दर्शकले हलसम्म जाने जाँगर नै चलाएनन् । मंसिरपछि जाडो मौसमका कारण दर्शक हलसम्म नआउने डरले निर्माताले फिल्म प्रदर्शन नै गरेनन् । जसले गर्दा सिंगल थिएटरहरु बन्द हुने अवस्थामा समेत पुगेका थिए ।

विदेशी फिल्मलाई दर्शक अभाव नहुनु तर नेपाली फिल्म हेर्ने दर्शक नभएर शो नै रद्द हुँदा फिल्मकर्मीमा निराशा छाएको थियो । यस बारेमा कतिपयले राम्रा फिल्म नबनेका कारण हलमा दर्शक नआएको तर्क राखे भने केहीले नेपाली फिल्ममा संकटकाल लगाउनुपर्ने आवाज पनि उठाए । यसबीच, माघ २४ गतेबाट प्रदर्शनमा आएको फिल्म ‘साङ्लो’ ले केही आश जगायो ।

लामो समयदेखि दर्शकको अभाव भोगिरहेको नेपाली फिल्मलाई यो फिल्मले एक हदसम्म राहत दिएको थियो । प्रदर्शनको दोस्रो दिन फिल्मले बक्सअफिसमा राम्रो कमाई गर्‍यो । तर, पहिलो विकेन्डपछि यो फिल्मले पनि दर्शकको खडेरी भोग्नुपर्‍यो । योसँगै एकसाथ प्रदर्शनमा आएको अर्को फिल्म ‘सेल्फी किङ’ बाट ठूलो आश गरिएको थियो । तर, यसले हलमा दर्शक नै तान्न सकेन ।

यसपछि फागुन ९ गतेबाट प्रदर्शनमा आउँदै गरेका दुई फिल्म ‘सेन्टी भाइरस’ र ‘आमा’ प्रति धेरैले आश गरेका थिए । यी दुई फिल्मले नेपाली फिल्मको सुस्ताएको बजार एक हदसम्म चलायमान बनाउने अपेक्षा गरिएको थियो । ‘सेन्टी भाइरस’ ले प्रदर्शनको दुई दिन राम्रो व्यापार गर्‍यो पनि । तर, खराब माउथ पब्लिसिटीका कारण आइतवारबाट फिल्म कमाईमा कमजोर बन्दै गयो ।

यो फिल्म बक्सअफिसमा कमजोर बन्न थालेपछि दोस्रो हप्ताबाट ‘आमा’ ले आफ्नो गति समात्यो । बलियो ‘वर्ड अफ माउथ’ भएकाका कारण फिल्म हेर्ने दर्शक हलमा बढिरहेका थिए । तर, गएको हप्ता दिनदेखि यो फिल्मको व्यापार पनि चौपट भएको छ । संसारभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको त्रासले यतिबेला हलमा विदेशी फिल्म हेर्ने समेत दर्शक छैनन् ।

चीनबाट फैलिएको कोरोनाका कारण सयौंको मृत्यु भैसकेको छ भने हजारौं संक्रमित छन् । डब्लूएचओले नेपाल कोरोनाको उच्च जोखिममा रहेको बताएपछि अहिले हरेक नेपालीको मनमा त्रास उत्पन्न भएको छ । यद्यपि, अहिलेसम्म नेपालमा यो भाइरसको संक्रमण कसैमा देखिएको छैन । तर, सरकारले भीडभाडमा नजान र अनिवार्य रुपमा मास्क लगाएर हिँड्न आग्रह गरिरहेको छ ।

कोरोना भाइरसका कारण अहिले हरेक क्षेत्रमा ठूलो प्रभाव परेको छ । यसको धक्का विस्तारै नेपाली फिल्म क्षेत्रलाई पनि पर्न थालेको छ । अहिले हलमा प्रदर्शनरत फिल्मको व्यापार नाजुक छ भने प्रदर्शनको तयारीमा रहेका फिल्म अन्योलमा छन् । कोरोनाको कारण फागुन ३० मा प्रदर्शन हुने निश्चित भएको फिल्म ‘म यस्तो गीत गाउँछु २’ अनिश्चितकालका लागि रोकियो ।

चैत ७ मा आउने फाइनल भएको फिल्म ‘नीरफूल’ को पनि प्रदर्शन स्थगन भैसकेको छ । कोरोनाका कारण हलमा दर्शक नआउने डरले एकपछि अर्को फिल्मको प्रदर्शन स्थगित हुँदा प्रदर्शनको तयारीमा रहेका अरु फिल्मका निर्माता समेत चिन्तित देखिन थालेका छन् । चैत २१ मा प्रदर्शन हुन लागेको फिल्म ‘लक्का जवान’ को पनि रिलिज पोस्टपोन्ड हुनसक्ने सम्भावना प्रवल छ ।

यस वर्षका लागि अन्तिम दुई फिल्म ‘प्रेमगीत ३’ र ‘चपली हाइट ३’ पनि तोकिएकै मितिमा प्रदर्शन हुने सम्भावना न्यून छ । ‘प्रेमगीत ३’ निर्माता तथा निर्देशक सन्तोष अहिले पर्ख र हेरको अवस्थामा छन् । उनी अझै केही दिन माहोल हेरेर फिल्म सार्ने वा नसार्ने भन्ने निर्णय लिने बताउँछन् । अहिलेकै अवस्था रहे उनी फिल्म सार्ने सोचमा छन् । हाल फिल्मको गीतको छायांकन भैरहेको छ ।

फिल्म ‘चपली हाइट ३’ भने चैत २८ गतेबाट पोस्टपोन्ड नहुने निर्माता अर्जुन कुमारले दाबी गरेका छन् । फेसबुकमा भैरहेको अनावश्यक हल्लाले मानिसमा कोरोनाको त्रास उत्पन्न भएको उनको भनाई छ । राम्रो फिल्म बनाए दर्शक फिल्म हेर्न हल आउने उनी बताउँछन् । तर, चैत अन्तिमसम्म पनि अहिलेकै अवस्था रहे उनी फिल्म नसार्ने अडानमा कायमै रहलान् भन्न सकिन्न ।

कोरोनाको त्रासले आश गरिएका फिल्महरु लगालग पछाडि सर्न थालेपछि यसबाट नेपाली फिल्म क्षेत्रलाई ठूलो क्षती हुने देखिएको छ । त्यस्तै, अहिले पोस्टपोन्ड भएका फिल्मलाई नयाँ प्रदर्शन मिति पाउन पनि उस्तै मुश्किल हुने देखिन्छ । तंग्रिदै गरेको नेपाली फिल्म क्षेत्रलाई कोरोनाको त्रासले ठूलो धक्का दिएको छ । यसबाट तंग्रिन नेपाली फिल्म क्षेत्रले एकपटक ठूलै संघर्ष गर्नुपर्ने हुन्छ ।

याे समाचार फिल्म खबर बाट 

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

ताप्लेजुङका भरतमणि पौडेलले जिते कमेडी च्याम्पियन २ को उपाधि, बिक्की अग्रवाल दोस्रो

Published

on

काठमाडौंः शनिबार राति सम्पन्न रियालिटी सो ‘कमेडी च्याम्पियन– २’ ताप्लेजुङका भरतमणि पौडेलले जितेका छन् । सिक्किम, भारतका विक्की अग्रवाल दोस्रो र गोरखाका सन्तोष थापा तेस्रो भए ।

च्याम्पियन भएका पौडेलले उपाधिसँगै कार र २५ लाख नगदसमेत पाएका छन् । आफ्नो भोगाइ मिसाएर समय सान्दर्भिक सामाजिक तथा राजनीतिक व्यङ्ग्य गर्ने उनको खुबीलाई दर्शकले अत्यधिक रूचाएका थिए ।

यस्तै भारतको सिक्किमका बिक्की अग्रवाल दोस्रो भए । उनले मोटरसाइकल पाए ।

गोरखाका सन्तोष थापा तेस्रो भएका छन् । उनले स्कुटर जितेका छन् ।

 

Continue Reading

Banner

बर्दिबास साहित्यिक–सांस्कृतिक प्रतिष्ठानको २७ औ शृङ्खला सम्पन्न

Published

on

बर्दिबासः बर्दिबास साहित्यिक–सांस्कृतिक प्रतिष्ठानको २७ औ शृङ्खला प्रतिष्ठानका अध्यक्ष रामचन्द्र पौडेल (विपुल)को अध्यक्षतामा शनिबार सम्पन्न भएको छ ।

प्रतिष्ठानका कोषाध्यक्ष पवन वाग्लेको सञ्चालनमा सम्पन्न शृङ्खलामा प्रलेस महोत्तरीका अध्यक्ष एवम् प्रतिष्ठानका उपाध्यक्ष जीवनस्पर्शी, सचिव यशोदा श्रेष्ठ, बर्दिबास छन्द चौतारीका अध्यक्ष अग्निकवच र मिथिला साहित्य प्रतिष्ठानका सल्लाहकार समितिका संयोजक नानीराम दहालले शृङ्खला सफलताको शुभकामना दिएका थिए ।

शृङ्खलामा प्रलेसका केन्द्रीय सदस्य एवं प्रलेस प्रदेश नम्बर २ का अध्यक्ष पार्थ सारथि र बलेसी साहित्य समाज महोत्तरीकी कोषाध्यक्ष विमला बलप्पाकी उपस्थित थिए ।

शृङ्खलामा डुनिसा थापा (जेनिसा) पुरुषोत्तम बराल, मनिष महतो, मन्दीप कार्की, दर्शक बलप्पाकी, शिवनाथ साह, लालबाबु महतो, राम यादव, शिवजी महतो, नवलकिशोर महतो, पवन वाग्ले, जीवनराज दहाल, यशोदा श्रेष्ठ, नानीराम दहाल, अग्निकवच, जीवनस्पर्शी र आरसी पौडेल (विपुल) ले आफ्ना सिर्जना प्रस्तुत गरेका थिए ।

कार्यक्रममा सिभाङ्गी सिंह, नितेशकुमार यादव, कमलेश यादव, मिथिलेश यादव, ललितकुमार सिंह, मोनालिसा बलप्पाकी, आनन्द अग्रवाल, पुजनकुमार ठाकुर, नवीन यादव, जेनिस थापा र मोनिका आलेले पनि आफ्ना रचना सुनाएका थिए ।

Continue Reading

Banner

थारु भाषाको ‘हे जित महान्’ बोलको गीत सार्वजनिक

Published

on

इटहरीः थारु समुदायको महान् पर्व जितियाको महत्वलाई लिएर गाइएको ‘हे जितिया महान्’ बोलको थारु गीत शुक्रबार सार्वजनिक भएको छ । थुप्रै थारु र मैथिल चर्चित गीतहरूमा स्वर दिएका चर्चाको शिखरमा रहेका उदीयमान थारु गायक सुनिल चौधरीको स्वर र संगीत रहेको गीतमा अनुपमा चौधरीले पनि स्वरमा साथ दिएकी छिन् ।

नवीन चौधरीको शब्द रहेको गीतको एरेन्ज गणेश चौधरीले गरेका छन् । जनक चौधरीले गीतको म्युजिक भिडियोमा निर्देशन गरेका छन् । पौराणिक पर्वका थारु गीत र सङ्गीत जीवन्त रहून् र अहिलेका युवा पुस्ताले आफ्नो संस्कृति, संस्कार र परम्परालाई निरन्तरता दिऊन् भनी म्युजिक भिडियो निर्माण गरेको निर्देशक चौधरीले बताएका छन् ।

रविन चौधरीले छायाङ्कन गरेको गीतको भिडियोमा कलाकारहरू सबिता चौधरी, गोविन्द चौधरी, पाण्डव चौधरी, रामरी चौमहरी चौधरी, प्रदीप चौधरी, आशिष चौधरी र जानकी चौधरीको अभिनय रहेको छ । थारु चलचित्र सांस्कृतिक संघ सुनसरीको प्रस्तुति रहेको भिडियो टिएफसिए नेपालको युट्युब च्यानलमार्फत् सार्वजनिक गरिएको हो ।

 

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक