Connect with us
Advertisement
Advertisement

लेटाङ नगरपालिकाले तय गर्यो राहत प्याकेज

Published

on

लेटाङः लेटाङ नगरपालिले आफ्नो क्षेत्रभित्रका गरिव, विपन्न तथा श्रमिक व्यक्तिहरुमा नोवेल कोरोना भाईरस (कोभिड १९ )को कारणले खाद्यान्नको अभाव भई भोकमरी आउन सक्ने अवस्थालाई मध्यनजर गर्दै लेटाङ नगरपालिकाले बनाएको मापदन्डका आधारमा खाध्यान्न उपलव्ध गराउने भएको छ ।

नगरपालिकाले ४ जना सम्मको परिवारलाई डिटोल सावुन १, चामल १२ के.जि., दाल १ के.जि. , नुन १ के. जि. र तेल आधा लिटरको १ पोका र ४ जना देखि ७ जनाको परिवारलाई डिटोल सावुन २, चामल १५ के.जि., दाल १.५ के.जि. , नुन १ के. जि. तेल १ लिटर साथै ७ जनाभन्दा वढि परिवारलाई डिटोल सावुन ३, चामल १८ के.जि., दाल २ के.जि. , नुन १ के. जि. तेल १.५ लिटर दिने निर्णय गरेको लेटाङ नगरपालिकाका मेयर शंकर राईले जानकारी दिए ।
सबै वडामा गठन गरिएको वडा स्तरिय विपत व्यवस्थापन समिति मार्फत राहत वितरण गरिने समेत मेयर राइको भनाइ छ ।

यसैगरी कुनै पनि संस्थाले आफु खुसि राहत वितरण गर्न नपाईनुका साथै कुनै ब्यक्ती तथा संस्था संग चन्दा उठाउन नपाईने लेटाङ नगरपालिकाले निर्णय गरेको समेत वताउनुभयो । महामारीको रुपमा विश्वभर फैलिएको कोभिड १९ को हाल सम्म औषधी पत्ता नलागेको र अहिले यो रोगवाट बच्नका लागि लकडाउन गर्नुपरेको सन्दर्भ जोड्दै नगरप्रमुख राईले विपन्न समुदायलाई रोगले मात्र नभई भोकले समेत मर्नुपर्ने अवस्था आउनसक्ने भन्दै यसको जोहोमा नगरपालिका लागिरहेको बताए ।


यो रोगवाट निम्तिएको समस्या समाधानका लागि नगरपालिकाले स्थापना गरेको नगर स्तरिय राहत कोषको राष्ट्रिय बाणिज्य बैकको शाखा कार्यालय लेटाङमा खोलिएको बैक खाता नं. २४५००००६७००१ मा राहतको लागि नगद सहायता गर्न ईच्छुक व्यक्ति, संघ संस्था, सामुदायिक वन तथा सहकारी संस्थाहरु लगायत तथा आम नगरवासिमा नगरपालिकाको राहत कोषमा रकम जम्मा गर्न सकिने लेटाङ नगरपालिकाका प्रमुख प्रसासकीय अधिकृत अच्युत दहालले जानकारी दिनुभयो ।

साथै खाध्यान्न र सामाग्रीहरु सहायता गर्न ईच्छुक व्यक्ति तथा संघ संस्थाहरुले सावुन, चामल, दाल, नुन र तेल जस्ता सामाग्रिहरु नगरपालिका तथा वडा कार्यलयमा जम्मा गर्न सक्ने मेयर राईले जानकारी दिनुभयो । प्राप्त सामग्रीहरु आवश्यकता अनुसार एकद्वार प्रणालिवाट वितरण गरिने समेत उहाँले बनाउनुभयो ।

दैनिक उपभोग्य वस्तुहरु विक्रेताले विक्रि वितरण गर्दा सकेसम्म प्याकेज वनाई १.५ मिटर दुरी कायम गरि विक्रि वितरण गर्ने व्यवस्था मिलाउन उद्योग वाणिज्य संघ लेटाङलाई अनुरोध गर्ने र सोको अनुगमन नगरपालिका, इलाका प्रहरी कार्यालय र उद्योग वाणिज्य संघवाट नियमित गर्ने व्यवस्था मिलाउने निर्णय समेत गरिएको मेयर राईले जानकारी दिनुभयो ।
नोबेल कोरोना भाईरसको संक्रमण फैलिन नदिनको लागि आवश्यकता अनुसार क्वारेन्टाईन थप गर्न सम्पुर्ण सामुदायिक वनका भवनहरु, नगरक्षेत्रका सामुदायिक भवन तथा क्षेत्रिय कृषि तालिम केन्द्र लेटाङको भवन प्रयोग गर्ने

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

प्रदेश नं. १

कानेपोखरी कांग्रेसले दियो २६० परिवारलाई राहत

Published

on

विराटचोकः नेपाली काङ्ग्रेस कानेपोखरी गाउँ समितिले सोमबार वडा नम्बर २ का २ सय ६० परिवारलाई राहत वितरण गरेको छ ।

बन्दाबन्दीले विपन्न र दैनिक रोजगारी गरी जीविकोपार्जन गर्ने परिवारलाई हातमुख जोर्न समस्या भएकाले राहत वितरण गरिएको बताइएको छ । वडा नम्बर २ को कालीस्थान, कालीकोशी टोल, दलेली र केरौन चोकमा राहत वितरण गरिएको थियो । राहतमा १५ किलो चामल, १ किलो दाल, आधा लिटर तेल, १ किलो नुन र एउटा नुहाउने साबुन वितरण गरिएको थियो ।

राहतका लागि स्थानीय नेता तथा कार्यकर्ताले रकम संकलन गरेको नेवि सङ्घका नेता फणिन्द्र निरौलाले बताए । संघीय सांसद डाक्टर मीनेन्द्रप्रसाद रिजाल र कांग्रेस महासमिति सदस्य डाक्टर सुनिल शर्माले पनि सहयोग गरेको बताइएको छ । यस अघि वडा नं. ४, ५, ६ र ७ मा नेपाली कांग्रेसले राहत वितरण गरेको थियो ।

राहत वितरण कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेस मोरङका सचिवद्वय नागेश कोइराला र मोदराज घिमिरे, महासमिति सदस्य जयराज संयोक र गाउँ सभापति योगेन्द्र दाहाल लगायत उपस्थित थिए ।

Continue Reading

Banner

धरानमा उपचाररत् १८ जना कोरोना संक्रमित डिस्चार्ज

Published

on

विराटचोकः बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा उपचार गराइरहेका १८ जना संक्रमित डिस्चार्ज भएका छन् ।

प्रतिष्ठानका प्रवक्ता डा. निदेश सापकोटाका अनुसार उनीहरु सोमबार साँझ डिस्चार्ज भएका हुन् । प्रतिष्ठानका सह प्रवक्ता आशिष श्रेष्ठका अनुसार उनीहरुमध्ये झापाका १७ जना पुरुष र सुनसरीकी १ जना महिला रहेका छन् ।

उनीहरुलाई धरान उपमहानगरपालिकाका मेयर तिलक राई, प्रतिष्ठानका अस्पताल निर्देशक डा।गौरीशंकर साहलगायतले बिदाइ गरेका थिए । उनीहरूलाई पुष्पगुच्छा दिएर बिदाइ गरिएको थियो । अब धरानमा ८० जना संक्रमितको उपचार भइरहेको छ । उनीहरु सबै झापाका हुन् ।

Continue Reading

प्रदेश नं. १

रुकुम घटना : दोषीलाई कारबाहीको माग गर्दै विरोध प्रदर्शन

Published

on

विराटचोकः रुकुम पश्चिमको चौरजहारी नगरपालिकाको सोती भन्ने स्थानमा गत जेठ १० गत मारिएका नवराज विकसहितका मृतकका परिवारको न्यायका लागि केराबारीमा र्याली निकालिएको छ । भएको घटनाका दोषीलाई कारवाहीको माग गर्दै मोरङको केराबारीमा र्याली निकालिएको छ । अन्तरजातीय प्रेमबाट सिर्जित घटनाको विरोध गर्दै सो घटनामा संलग्न दोषीलाई हदैसम्मको कारबाहीको माग गर्दै नेपाली काङ्ग्रेसको भातृ संगठन नेपाल दलित संघ केराबारीले र्याली निकालेको हो ।


जाजरकोटका नवराज बिक तथा रुकुमको चौरजहारीकी मल्ल थरकी युवतीबीच प्रेम सम्बन्ध रहेको र सो सम्बन्धलाई विवाहमा परिणत गर्न नवराज साथीसहित प्रेमिकाको घर गएका थिए । तर नवराजलाई जातीय गालीगलौजसहित अपमान गरी गाउँले र वडाध्यक्षसहित मिली लखेटेर कुटपिट गरेका थिए ।
हत्याकाण्ड सम्पुर्ण दोषीहरूलाई कडा कार्वाहीको माग राख्दै मंगलबार नेपाली काङ्ग्रेसको भातृ संगठन नेपाल दलित संघ मार्फत केराबारी बजारमा विरोध र्याली गरी केराबारी गाउँपालिका मार्फत गृहमन्त्री समक्ष ज्ञापनपत्र बुझाइएको नेपाल दलित संघ केराबारीका अध्यक्ष सरु सुनामले बताए

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

nispakshyakhabar@gmail.com
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक