Connect with us
Advertisement
Advertisement

स्वास्थ्यकर्मी र सरकारको कुरा पहिले सुनौँ त्यसपछि सामाजिक सञ्जालको

Published

on

केही समय अघि सरकारका निर्णयको विरुद्धमा सामाजिक सञ्जालमा आक्रोश पोखिएपछि सरकारले आफ्नो निर्णय पुनर्विचार गर्याे । यस्तो क्रम दाहोरियो पनि । त्यसपछि सरकार सामाजिक सञ्जालले चलाउन थालेको भनेर विरोध पनि भयो ।

सामाजिक सञ्जालको प्रभाव कति पर्छ भन्ने हिजो गरिएको दीप प्रज्वलनले पनि प्रष्ट पार्याे । नेपालमा हिजो गरिएको दीप प्रज्वलन सामाजिक सञ्जालमा गरिएको अनुरोधका आधारमा भएको थियो । सो दीप प्रज्वलनको विपक्षमा कुरा गर्ने कतिपयले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले गरेको आह्वानको समर्थन भने त कतिपयले भारतीय जनता पार्टीको स्थापना दिवसको पूर्वसन्ध्यामा गरिएको दीप प्रज्वलनसँग जोडिएको बताए ।

हिजो रवि प्रदोष व्रत परेकाले विश्वशान्तिको कामनाका लागि दीप बाल्न ज्योतिषशास्त्रअनुसार अनुरोध गरिएको भन्ने टिप्पणी पनि आए । तर जेजस्ता टिप्पणी आए पनि मानिसमा भगवान्प्रति आस्थावान् धेरै रहेछन् भन्ने चाहिँ देखायो ।

यहाँ आस्था र विश्वासभन्दा पनि सामाजिक सञ्जालको प्रभावको बारेमा उल्लेख गर्न खोजिएको हो । हामी सामाजिक सञ्जालको यसरी नै पछि लाग्यौँ भने कुनै अफवाह वा अपुष्ट खबर आयो भने पनि यसरी नै पछि लाग्ने रहेछौँ भन्ने हो । आस्थासँग जोडिएर कुनै अनर्गल प्रचार आयो भने समाज कतातिर जाला भन्ने चिन्ता हो ।

अहिलेको समय भनेको स्वास्थ्यकर्मी र सरकारको कुरा सुन्ने हो । सामाजिक सञ्जालको पछि लाग्ने होइन । सरकार र स्वास्थ्यकर्मीले सामाजिक सञ्जालमा पनि राख्नुहोस् भनेको अवस्थामा बेग्लै कुरा हो । सरकारले गरेका सही निर्णयको समर्थन र गलत निर्णयको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा प्रस्तुत हुनु राम्रो हो । तर विपद्को घडीमा पनि राजनीति गर्नु कदापि राम्रो होइन । स्वास्थ्यकर्मीको माग के छ, त्यो सरकारले पूरा गरेको छ कि छैन ? स्वास्थ्यकर्मी कति जोखिममा छन्, स्वास्थ्य सामग्री कति भरपर्दाे छ ? त्यसमा बहस गरौँ । अहिलेको अवस्थामा हामीले स्वास्थ्यकर्मीको कुरा सुन्ने हो, सरकारको कुरा सुन्ने हो । हामीलाई सही सूचना र जानकारी दिनुहोस् भनेर घच्घच्याउने भनेको स्वास्थ्यकर्मी र सरकारलाई नै हो । त्यसपछि मात्रै सामाजिक सञ्जालको सूचना ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

हिसान सुनसरीको अध्यक्षमा सागर भट्टराई

Published

on

इटहरीः शनिबार सम्पन्न पाँचौँ जिल्ला अधिवेशनबाट उच्च शिक्षालय तथा माध्यमिक बिद्यालय संघ (हिसान) सुनसरीको अध्यक्षमा सागरप्रसाद भटराई निर्वाचित भएका छन् ।

इटहरीमा भएको अधिवेशनले भट्टराईको अध्यक्षतामा १५ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति निर्विरोध चयन गरेको छ । नवनिर्वाचित कार्यसमितिको वरिष्ठ उपाध्यक्षमा पेशल पोखरेल, उपाध्यक्षमा नेत्रप्रसाद सुवेदी, सचिवमा हेमन्त भण्डारी र कोषाध्यक्षमा अनन्तप्रसाद सुवेदी निर्विरोध निर्वाचित भएका छन् ।

सदस्यहरुमा अर्जुनप्रसाद न्यौपाने, मुक्तिराज सुवेदी, विशाल कार्की, रितेश चौधरी, अनिल श्रेष्ठ, शान्तिराम गौतम, सुवास लुइँटेल, फडिन्द्र थापा, करन चेम्जोङ र केशव भट्टराई निर्वाचित भएका छन् ।

हिसानका केन्द्रीय अध्यक्ष रमेश सिलवालले अधिवेशनको उद्घाटन गरेका थिए । अधिवेशनले शिक्षा क्षेत्रमा योगदान पुर्याएको भन्दै दुई जनालाई सम्मान गरेको छ ।

कार्यक्रममा २५ हजार राशीको हिसान शिक्षा पत्रकारिता पुरस्कारबाट पत्रकार हिमाल दाहाललाई प्रदान गरिएको हो । हिसान शिक्षा सम्मान पुरस्कार महेन्द्र मेमोरियल उच्च माविका संस्थापक स्वर्गीय कृष्णराज शाक्यलाई मरोणपरान्त प्रदान गरिएको छ ।

Continue Reading

Banner

स्ट्रेन्थ जिम एण्ड फिटनेस सेन्टरको वार्षिकोत्सवको अवसरमा रक्तदान

Published

on

विराटचोकः स्ट्रेन्थ जिम एण्ड फिटनेस सेन्टरको पहिलो वार्षिक उत्सवको अवसरमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । मोरङको सुन्दरहरैंचा नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको सो सेन्टर गत वर्षदेखि सञ्चालनमा आएको थियो ।

रक्तदान कार्यक्रम संयोजक दीपक गुरुङका अनुसार रक्तदान कार्यक्रममा ६२ युनिट रगत सङ्कलन भएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाइटी सुनसरीको प्राविधिक सहयोगमा भएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि समाजसेवी नेपाली कांग्रेस जिल्ला सचिव ललितबहादुर श्रेष्ठ रहेका थिए । कार्यक्रममा सुन्दरहरैंचाका निवर्तमान प्रमुख शिवप्रसाद ढकाल तथा नेकपा माओवादी केन्द्रका नवराज चापागाई विशिष्ट अतिथिको रुपमा रहेका थिए ।

अहिले जिम एण्ड फिटनेस सेन्टरमा आकर्षण बढ्न थालेको छ । शारीरिक व्यायामका लागि स्ट्रेन्थ जिम एण्ड फिटनेस प्रविधियुक्त जिम सेन्टर भएकाले फलदायी हुने सञ्चालक कृष्ण दाहालले बताए । अहिलेको खानपान र रहनसहनका कारण दीर्घ रोगीहरुको सङ्ख्या बढ्दै गइरहेको अवस्थामा रोगबाट बच्न जिमको माध्यमबाट व्यायाम गर्न सकिने सञ्चालक दाहाल बताउँछन् । हाल यो सेन्टरमा ४ सय ५० भन्दा बढी व्यक्ति दैनिक व्यायाम गर्न आउने गरेको समेत दाहालले बताए ।

 

 

Continue Reading

Banner

एमाले सम्बद्ध अनेरास्ववियुद्वारा विद्यालयलाई पंखा प्रदान

Published

on

विराटचोकः एमाले सम्बद्ध अनेरास्ववियुले सुन्दरहरैंचा– १० स्थित चण्डेश्वरी आधारभूत विद्यालयलाई ५ वटा सिलिङ पंखा सहयोग गरेको छ । सुकुम्बासी बस्ती भित्रका विपन्न बिद्यार्थीहरु पठनपाठन गर्ने सो विद्यालयमा गर्मीको समयमा विद्यार्थीको सहजताको लागि सहयोग गरेको बताइएको छ ।

विद्यार्थी नेता मिलन घिमिरेको नेतृत्वमा अनेरास्ववियु सुन्दरहरैंचा नगर कमिटी, सुकुना बहुमुखी क्याम्पस कमिटी र व्यक्तिगत सहयोग जुटाएर पंखा प्रदान गरिएको बताइएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक