Connect with us
Advertisement
Advertisement

स्वास्थ्यकर्मी र सरकारको कुरा पहिले सुनौँ त्यसपछि सामाजिक सञ्जालको

Published

on

केही समय अघि सरकारका निर्णयको विरुद्धमा सामाजिक सञ्जालमा आक्रोश पोखिएपछि सरकारले आफ्नो निर्णय पुनर्विचार गर्याे । यस्तो क्रम दाहोरियो पनि । त्यसपछि सरकार सामाजिक सञ्जालले चलाउन थालेको भनेर विरोध पनि भयो ।

सामाजिक सञ्जालको प्रभाव कति पर्छ भन्ने हिजो गरिएको दीप प्रज्वलनले पनि प्रष्ट पार्याे । नेपालमा हिजो गरिएको दीप प्रज्वलन सामाजिक सञ्जालमा गरिएको अनुरोधका आधारमा भएको थियो । सो दीप प्रज्वलनको विपक्षमा कुरा गर्ने कतिपयले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले गरेको आह्वानको समर्थन भने त कतिपयले भारतीय जनता पार्टीको स्थापना दिवसको पूर्वसन्ध्यामा गरिएको दीप प्रज्वलनसँग जोडिएको बताए ।

हिजो रवि प्रदोष व्रत परेकाले विश्वशान्तिको कामनाका लागि दीप बाल्न ज्योतिषशास्त्रअनुसार अनुरोध गरिएको भन्ने टिप्पणी पनि आए । तर जेजस्ता टिप्पणी आए पनि मानिसमा भगवान्प्रति आस्थावान् धेरै रहेछन् भन्ने चाहिँ देखायो ।

यहाँ आस्था र विश्वासभन्दा पनि सामाजिक सञ्जालको प्रभावको बारेमा उल्लेख गर्न खोजिएको हो । हामी सामाजिक सञ्जालको यसरी नै पछि लाग्यौँ भने कुनै अफवाह वा अपुष्ट खबर आयो भने पनि यसरी नै पछि लाग्ने रहेछौँ भन्ने हो । आस्थासँग जोडिएर कुनै अनर्गल प्रचार आयो भने समाज कतातिर जाला भन्ने चिन्ता हो ।

अहिलेको समय भनेको स्वास्थ्यकर्मी र सरकारको कुरा सुन्ने हो । सामाजिक सञ्जालको पछि लाग्ने होइन । सरकार र स्वास्थ्यकर्मीले सामाजिक सञ्जालमा पनि राख्नुहोस् भनेको अवस्थामा बेग्लै कुरा हो । सरकारले गरेका सही निर्णयको समर्थन र गलत निर्णयको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा प्रस्तुत हुनु राम्रो हो । तर विपद्को घडीमा पनि राजनीति गर्नु कदापि राम्रो होइन । स्वास्थ्यकर्मीको माग के छ, त्यो सरकारले पूरा गरेको छ कि छैन ? स्वास्थ्यकर्मी कति जोखिममा छन्, स्वास्थ्य सामग्री कति भरपर्दाे छ ? त्यसमा बहस गरौँ । अहिलेको अवस्थामा हामीले स्वास्थ्यकर्मीको कुरा सुन्ने हो, सरकारको कुरा सुन्ने हो । हामीलाई सही सूचना र जानकारी दिनुहोस् भनेर घच्घच्याउने भनेको स्वास्थ्यकर्मी र सरकारलाई नै हो । त्यसपछि मात्रै सामाजिक सञ्जालको सूचना ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

नेपालमा कोरोना संक्रमणको दर बढ्दै, आज एकै दिन ८३६ जनामा संक्रमण पुष्टि

Published

on

विराटचोकः नेपालमा फेरि कोरोना संक्रमणको दर बढ्दै जान थालेको छ । आज एकै दिन नेपालमा ८ सय ३६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । योसँगै नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या २ लाख ८२ हजार ८ सय ९० जना पुगेको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार थप २ सय ८ जना निको भएसँगै निको हुनेको संख्या २ लाख ७४ हजार ८ सय १२ जना पुगेको छ । थप ४ जनाको मृत्युसँगै संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ३ हजार ७० जना पुगेको छ ।
आइसोलेसनमा ५ हजार ८ जना र क्वारेन्टिनमा ७७ जना रहेका छन् ।

हालसम्म २३ लाख ३५ हजार ८४ स्वाब नमूनाको पीसीआर परीक्षण भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

Continue Reading

Banner

सामुदायिक विद्यालय नभएको वडा नम्बर १२ मा सुकुना माविको बिस्तारित कक्षा, कक्षा ५ सम्म पढाइ हुने

Published

on

विराटचोकः सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थीको सङ्ख्या न्यून भइरहेको अवस्थामा सुकुना माध्यमिक विद्यालयको बिस्तारित कक्षा सञ्चालन हुने भएको छ । यससँगै सामुदायिक विद्यालय नभएको सुन्दरहरैंचाको वडा नम्बर १२ मा सामुदायिक विद्यालय बन्ने पक्का भएको छ ।

अन्य वडामा सामुदायिक विद्यालय भए पनि यो वडामा सामुदायिक विद्यालय थिएन । सुकुना माध्यमिक विद्यालयको जग्गामा नगरपालिका र वडा कार्यालयको बजेटबाट बन्ने भवनको शुक्रबार नगरप्रमुख शिवप्रसाद ढकाल र उपप्रमुख धनमाया तामाङले संयुक्त रुपमा शिलान्यास गरे ।

शिलान्यास कार्यक्रममा बोल्दै सुकुना माध्यमिक विद्यालयका प्रधानाध्यापक लक्ष्मीकुमार श्रेष्ठले सामुदायिक विद्यालय समाजकोे सम्पत्ति भएकाले यसलाई प्रभावकारी र गुणस्तरीय बनाउन सुकुनाको विस्तारित शाखाको रुपमा निर्माण गरी आधारभूत तहसम्मको पढाइ सञ्चालन गरिने बताए ।

सुकुना क्याम्पस व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष केशवप्रसाद अधिकारीले निर्माणकार्य समयमै सम्पन्न गरी नगरको नमूना विद्यालयको रुपमा विकास गरी आवासीय विद्यालय बनाउनुपर्नेमा जोड दिए ।

वडा नम्बर १० का अध्यक्ष राजेन्द्रबहादुर थापाले विद्यालय निर्माण गर्दा इतिहासका धरोहरलाई सम्झनुपर्ने बताउँदै विद्यालय सञ्चालनसँगै आधारभूत कक्षाका विद्यार्थीलाई राजमार्ग उत्तर जानुपर्ने बाध्यता हट्ने बताए ।

वडा नम्बर १२ का अध्यक्ष रोशनप्रसाद ढकालले वडामा सामुदायिक विद्यालय नभएको अवस्थामा आफूले नगरपालिकामा जोडदार कुरा उठाएर विद्यालयको निर्माणका लागि यो अवस्थासम्म ल्याएको बताए ।

६ कोठाको २ तले भवन निर्माणका लागि १ करोड ४ लाख लागत इस्टिमेट भएकोमा चालु आर्थिक वर्षमा ३० लाख विनियोजन भई कार्य शुरु भएको उनले बताए । १ वर्षमा निर्माण सम्पन्न हुुने गरी काम गरिने उनले जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा उपप्रमुख तामाङले आम नागरिक सचेत बनाउने विद्यालयको यो वडामा खाँचो भएको अवस्थामा निर्माण कार्य शुरु हुनु सुखद भएको बताइन् ।

नगरप्रमुख ढकालले ७ वटा विद्यालय मर्ज भइसकेको नगरमा यो विद्यालय सञ्चालन भएपछि वडामा आधारभूत विद्यालयको आवश्यकताको माग पूरा हुने बताए । सुन्दरहरैंचाको सुकुना, साजीलाल, शिक्षा निकेतन जस्ता सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थी र अभिभावकको आकर्षण बढिरहेको उनले बताए ।

आगामी आर्थिक वर्षमा वडा नम्बर १२ मा संकलन हुने राजस्वको आधा रकम सोही विद्यालय निर्माणमा लगानी गर्ने उद्घोष नगरप्रमुख ढकालले गरेका छन् । विद्यालयलाई डिठ्ठा स्वर्गीय रत्नबहादुर खड्काले जग्गा दान गरेका थिए । उनले दान दिएको १० कठ्ठा जग्गामा विद्यालयको भवन बन्न लागेको हो ।

Continue Reading

Banner

भारतमा एकै दिन २ लाख १६ हजारभन्दा धेरैमा कोरोना संक्रमण पुष्टि, फ्रान्समा संक्रमणका कारण १ लाखको मृत्यु

Published

on

विराटचोकः भारतमा कोरोना संक्रमणको दर बढ्दै जाने क्रममा गत २४ घण्टामा २ लाख १६ हजार ८ सय ५० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । योसँगै भारतमा कोरोना संक्रमितको संख्या १ करोड ४२ लाख ८७ हजार ७ सय ४० जना पुगेको छ ।

वर्ल्ड ओ मिटर्स डट इन्फोका अनुसार १ करोड २५ लाख ४३ हजार ९ सय ७८ जना निको भएका छन् । १५ लाख ६९ हजार ४ सय २७ जना आइसोलेसनमा रहेका छन् । १ लाख ७४ हजार ३ सय ३५ जनाको ज्यान गएको छ ।

त्यस्तै, गत २४ घण्टामा फ्रान्समा २ सय ९६ जनाको मृत्यु भएसँगै संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १ लाख ७३ जना पुगेको छ । ८ देशमा १ लाखभन्दा बढी संक्रमितको ज्यान गएको छ । सबैभन्दा बढी प्रभावित अमेरिकामा सबैभन्दा धेरै ५ लाख ७८ हजारभन्दा धेरैको ज्यान गएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक