Connect with us
Advertisement
Advertisement

स्वास्थ्यकर्मी र सरकारको कुरा पहिले सुनौँ त्यसपछि सामाजिक सञ्जालको

Published

on

केही समय अघि सरकारका निर्णयको विरुद्धमा सामाजिक सञ्जालमा आक्रोश पोखिएपछि सरकारले आफ्नो निर्णय पुनर्विचार गर्याे । यस्तो क्रम दाहोरियो पनि । त्यसपछि सरकार सामाजिक सञ्जालले चलाउन थालेको भनेर विरोध पनि भयो ।

सामाजिक सञ्जालको प्रभाव कति पर्छ भन्ने हिजो गरिएको दीप प्रज्वलनले पनि प्रष्ट पार्याे । नेपालमा हिजो गरिएको दीप प्रज्वलन सामाजिक सञ्जालमा गरिएको अनुरोधका आधारमा भएको थियो । सो दीप प्रज्वलनको विपक्षमा कुरा गर्ने कतिपयले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले गरेको आह्वानको समर्थन भने त कतिपयले भारतीय जनता पार्टीको स्थापना दिवसको पूर्वसन्ध्यामा गरिएको दीप प्रज्वलनसँग जोडिएको बताए ।

हिजो रवि प्रदोष व्रत परेकाले विश्वशान्तिको कामनाका लागि दीप बाल्न ज्योतिषशास्त्रअनुसार अनुरोध गरिएको भन्ने टिप्पणी पनि आए । तर जेजस्ता टिप्पणी आए पनि मानिसमा भगवान्प्रति आस्थावान् धेरै रहेछन् भन्ने चाहिँ देखायो ।

यहाँ आस्था र विश्वासभन्दा पनि सामाजिक सञ्जालको प्रभावको बारेमा उल्लेख गर्न खोजिएको हो । हामी सामाजिक सञ्जालको यसरी नै पछि लाग्यौँ भने कुनै अफवाह वा अपुष्ट खबर आयो भने पनि यसरी नै पछि लाग्ने रहेछौँ भन्ने हो । आस्थासँग जोडिएर कुनै अनर्गल प्रचार आयो भने समाज कतातिर जाला भन्ने चिन्ता हो ।

अहिलेको समय भनेको स्वास्थ्यकर्मी र सरकारको कुरा सुन्ने हो । सामाजिक सञ्जालको पछि लाग्ने होइन । सरकार र स्वास्थ्यकर्मीले सामाजिक सञ्जालमा पनि राख्नुहोस् भनेको अवस्थामा बेग्लै कुरा हो । सरकारले गरेका सही निर्णयको समर्थन र गलत निर्णयको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा प्रस्तुत हुनु राम्रो हो । तर विपद्को घडीमा पनि राजनीति गर्नु कदापि राम्रो होइन । स्वास्थ्यकर्मीको माग के छ, त्यो सरकारले पूरा गरेको छ कि छैन ? स्वास्थ्यकर्मी कति जोखिममा छन्, स्वास्थ्य सामग्री कति भरपर्दाे छ ? त्यसमा बहस गरौँ । अहिलेको अवस्थामा हामीले स्वास्थ्यकर्मीको कुरा सुन्ने हो, सरकारको कुरा सुन्ने हो । हामीलाई सही सूचना र जानकारी दिनुहोस् भनेर घच्घच्याउने भनेको स्वास्थ्यकर्मी र सरकारलाई नै हो । त्यसपछि मात्रै सामाजिक सञ्जालको सूचना ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

महालक्ष्मी नगरपालिकाको दमारमा आधारभूत स्वास्थ्य केन्द्र सञ्चालनमा

Published

on

धनकुटाः धनकुटाको महालक्ष्मी नगरपालिका वडा नम्बर ४ दमारमा आधारभूत स्वास्थ्य केन्द्र सञ्चालनमा आएको छ । ४ कोठे पक्की भवन ३३ लाख ६६ हजार रुपैयाँको लागतमा निर्माण गरी स्वास्थ्य सेवा शुरु गरिएको हो ।

महालक्ष्मी नगरपालिकाका प्रमुख पर्शुराम नेपाल र उप–प्रमुख मञ्जु अधिकारीले रिबन काटेर तथा शिलालेखमा राखिएको पर्दा उघारेर भवन उद्घाटन गरेका हुन् । गाउँमै सहज रुपमा आधारभूत स्वास्थ्य सेवा उपलब्ध गराउन स्वास्थ्य केन्द्र भवन निर्माण गरिएको नगरप्रमुख नेपालले बताए ।

सो स्वास्थ्य केन्द्रमा अहिले दुई अहेब र एक जना कार्यालय सहयोगी कार्यरत रहेका छन् ।

Continue Reading

Banner

सुन्दरहरैंचामा साउन १२ गतेदेखि ५५ वर्षमाथिका व्यक्तिलाई भेरोसेलको पहिलो मात्रा लगाइने

Published

on

फाइल तस्बिर

विराटचोकः सुन्दरहरैंचा नगरपालिकामा ५५ वर्ष माथिका सबै व्यक्ति, विश्वविद्यालयका प्राध्यापक, शिक्षक र कर्मचारी, सवारी चालक तथा सहचालक र अत्यावश्यक सेवामा खटिने नागरिकलाई कोरोना भाइरसविरुद्धको भेरोसेल खोपको पहिलो डोज लगाइने भएको छ । खोप अनिवार्य गरिएका देशमा जाने नागरिकलाई पनि सो खोप लगाइने भएको छ ।

नगरपालिकाका अनुसार यस पटक प्रत्येक वडामा खोप केन्द्र निर्धारण गरिएको छ । यसअघि ५ वटा स्वास्थ्य केन्द्रमा खोप केन्द्र तोकिँदा नगरवासीलाई खोप लगाउन जान समस्या भएको थियो ।

वडा नम्बर ६, ७, ९, १० र ११ मा साउन १३ गते तथा अरु वडामा साउन १२ गते खोप लगाइने नगरपालिकाले जनाएको छ । खोप लगाउन जाँदा नागरिकता वा उमेर खुल्ने अन्य प्रमाण र विदेश जानेको हकमा राहदानी पनि अनिवार्य लिएर जानुपर्ने व्यवस्था गरिएको नगरपालिकाद्वारा जारी सूचनामा उल्लेख छ ।

यस्तो छ नगरपालिकाद्वारा जारी सूचनाः

 

Continue Reading

Banner

कोरोना संक्रमणको तेस्रो लहर आउन सक्छः स्वास्थ्य मन्त्रालय

Published

on

विराटचोकः पछिल्ला दिन नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै संक्रमणको तेस्रो लहर आउन सक्ने भन्दै स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले सबै क्षेत्र चनाखो हुनुपर्ने जनाएको छ ।

निषेधाज्ञा खुकुलो भएसँगै संक्रमण दर बढ्दो क्रममा रहेको र तेस्रो लहर आउन सक्ने भएकाले सचेत रहन आग्रह गर्दै मन्त्रालयले विज्ञप्ति जारी गरेको छ । निषेधाज्ञा खुकुलो भएको अवस्थामा जनस्वास्थ्यका मापदण्डहरूको उल्लंघन भइरहेको हुँदा संक्रमितको संख्या थप बढ्न सक्ने मन्त्रालयको अनुमान छ ।

मन्त्रालयले संक्रमण दर बढेको जनाउँदै संक्रमण रोकथाम र नियन्त्रणका लागि संवेदनशील र जिम्मेवार बनी जनस्वास्थ्यका मापदण्ड पालना गर्न अनुरोध गरेको छ । सबै स्वास्थ्य संस्थाहरूलाई अक्सिजन, शैयालगायतका पूर्वाधार तथा सेवाहरू चुस्तदुरुस्त राख्नसमेत मन्त्रालयले विज्ञप्तिमार्फत् अनुरोध गरेको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक