Connect with us
Advertisement
Advertisement

स्वास्थ्यकर्मी र सरकारको कुरा पहिले सुनौँ त्यसपछि सामाजिक सञ्जालको

Published

on

केही समय अघि सरकारका निर्णयको विरुद्धमा सामाजिक सञ्जालमा आक्रोश पोखिएपछि सरकारले आफ्नो निर्णय पुनर्विचार गर्याे । यस्तो क्रम दाहोरियो पनि । त्यसपछि सरकार सामाजिक सञ्जालले चलाउन थालेको भनेर विरोध पनि भयो ।

सामाजिक सञ्जालको प्रभाव कति पर्छ भन्ने हिजो गरिएको दीप प्रज्वलनले पनि प्रष्ट पार्याे । नेपालमा हिजो गरिएको दीप प्रज्वलन सामाजिक सञ्जालमा गरिएको अनुरोधका आधारमा भएको थियो । सो दीप प्रज्वलनको विपक्षमा कुरा गर्ने कतिपयले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले गरेको आह्वानको समर्थन भने त कतिपयले भारतीय जनता पार्टीको स्थापना दिवसको पूर्वसन्ध्यामा गरिएको दीप प्रज्वलनसँग जोडिएको बताए ।

हिजो रवि प्रदोष व्रत परेकाले विश्वशान्तिको कामनाका लागि दीप बाल्न ज्योतिषशास्त्रअनुसार अनुरोध गरिएको भन्ने टिप्पणी पनि आए । तर जेजस्ता टिप्पणी आए पनि मानिसमा भगवान्प्रति आस्थावान् धेरै रहेछन् भन्ने चाहिँ देखायो ।

यहाँ आस्था र विश्वासभन्दा पनि सामाजिक सञ्जालको प्रभावको बारेमा उल्लेख गर्न खोजिएको हो । हामी सामाजिक सञ्जालको यसरी नै पछि लाग्यौँ भने कुनै अफवाह वा अपुष्ट खबर आयो भने पनि यसरी नै पछि लाग्ने रहेछौँ भन्ने हो । आस्थासँग जोडिएर कुनै अनर्गल प्रचार आयो भने समाज कतातिर जाला भन्ने चिन्ता हो ।

अहिलेको समय भनेको स्वास्थ्यकर्मी र सरकारको कुरा सुन्ने हो । सामाजिक सञ्जालको पछि लाग्ने होइन । सरकार र स्वास्थ्यकर्मीले सामाजिक सञ्जालमा पनि राख्नुहोस् भनेको अवस्थामा बेग्लै कुरा हो । सरकारले गरेका सही निर्णयको समर्थन र गलत निर्णयको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा प्रस्तुत हुनु राम्रो हो । तर विपद्को घडीमा पनि राजनीति गर्नु कदापि राम्रो होइन । स्वास्थ्यकर्मीको माग के छ, त्यो सरकारले पूरा गरेको छ कि छैन ? स्वास्थ्यकर्मी कति जोखिममा छन्, स्वास्थ्य सामग्री कति भरपर्दाे छ ? त्यसमा बहस गरौँ । अहिलेको अवस्थामा हामीले स्वास्थ्यकर्मीको कुरा सुन्ने हो, सरकारको कुरा सुन्ने हो । हामीलाई सही सूचना र जानकारी दिनुहोस् भनेर घच्घच्याउने भनेको स्वास्थ्यकर्मी र सरकारलाई नै हो । त्यसपछि मात्रै सामाजिक सञ्जालको सूचना ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

३३६ जना थपिए संक्रमित, २२६ जना निको

Published

on

विराटचोकः आज नेपालमा ३ सय ३६ जना कोरोना संक्रमित थपिएका छन् । योसँगै नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या २ लाख ६८ हजार ६ सय ४६ जना पुगेको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार थप २ सय २६ जना निको भएसँगै संक्रमणमुक्त हुनेको संख्या २ लाख ६२ हजार ८ सय ६८ जना पुगेको छ । थप ४ जनाको मृत्युसँगै संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १ हजार ९ सय ७९ जना पुगेको छ ।

आइसोलेसनमा रहनेको संख्या ३ हजार ७ सय ९९ जना र क्वारेन्टिनमा रहनेको संख्या १ सय ७२ जना छ । हालसम्म २० लाख ३१ हजार ७ सय ५६ स्वाबको पीसीआर परीक्षण भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

Continue Reading

प्रदेश नं. १

ब्राइट फ्युचरमा कक्षा ११ का विद्यार्थीलाई स्वागत

Published

on

विराटचोकः सुन्दरहरैंचाको ब्राइट फ्युचर सेकेण्डरी स्कुलले कक्षा ११ का विद्यार्थीलाई स्वागत गरेको छ । बिहीबार विद्यालयमा सांस्कृतिक कार्यक्रम आयोजना गरी नवआगन्तुक विद्यार्थीलाई स्वागत गरिएको हो ।

कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष भोलेश्वर दुलाल रहेका थिए । प्रमुुख अतिथि दुलालले विद्यार्थीले किताबी ज्ञानसँगै सामाजिक गतिविधिका बारेमा पनि जानकार हुनुपर्ने बताए । आफू २७ वर्ष पहिले यस्तै उमेरको विद्यार्थी भएको स्मरण गराउँदै उनले विद्यार्थी जीवन भनेको कलिलो माटोजस्तै भएकाले यो उमेरमा कस्तो बन्ने भन्ने कुरा आफूमा भर पर्ने बताए । घरपरिवार र समाजमा कसरी प्रस्तुत हुने भन्ने कुराले महत्व राख्ने उनको भनाइ थियो ।

कक्षा ११ र १२ मा २ सय १५ जना विद्यार्थी अध्ययनरत रहेका विद्यालयले जनाएको छ । विद्यालयमा जम्मा १ हजार ४ सय विद्यार्थी अध्ययनरत रहेको विद्यालयका प्रिन्सिपल टीकाराम ढकालले बताए ।

स्वागत कार्यक्रमका केही तस्बिरहरु

 

Continue Reading

Banner

चेक गणतन्त्रमा ९ लाख र रोमानियामा ७ लाखभन्दा बढी कोरोना संक्रमित

Published

on

विराटचोकः युरोपियन देश चेक गणतन्त्रमा कोरोना संक्रमितको संख्या ९ लाख नाघेको छ भने रोमानियामा ७ लाख नाघेको छ । कोरोना संक्रमितको संख्याको आधारमा विश्वमा यी देश क्रमशः २१ औँ र २३ औँ स्थानमा छन् ।

गत २४ घण्टामा ९ हजार ५ सय ५८ जना संक्रमित थपिएसँगै चेक गणतन्त्रमा कोरोना संक्रमितको संख्या ९ लाख ९ हजार १ सय ३१ जना पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ७ लाख ६७ हजार ७ सय ५० जना निको भएका छन् । १ लाख २६ हजार ५ सय ६१ जना आइसोलेसनमा रहेका छन् ।

वर्ल्ड ओ मिटर्स डट इन्फोका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा थप ७० जना संक्रमितको मृत्युसँगै संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १४ हजार ८ सय २० जना पुगेको छ । आइसोलेसनमा रहेका संक्रमितमध्ये १ हजार ९५ जनाको स्वास्थ्य अवस्था गम्भीर छ ।

उता, रोमानियामा गत २४ घण्टामा ३ हजार जना संक्रमित थपिएसँगै संक्रमितको संख्या ७ लाख ८ सय ९८ जना पुगेको छ । तीमध्ये ६ लाख ३५ हजार ८ सय ७१ जना निको भएका छन् । ४७ हजार ५ सय ४२ जना आइसोलेसनमा रहेका छन् । तीमध्ये १ हजार ५४ जनाको स्वास्थ्य अवस्था गम्भीर छ । थप १ सय १६ जनाको मृत्युसँगै संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १७ हजार ४ सय ८५ जना पुगेको छ ।

सम्बन्धित समाचारहरुः

चेक गणतन्त्र र इण्डोनेसियामा कोरोना संक्रमितको संख्या ८ लाख

चेक गणतन्त्रमा ७ लाख र बुल्गेरियामा २ लाख पुगे कोरोना संक्रमित

चेक गणतन्त्रमा कोरोना संक्रमितको संख्या ६ लाख, मृतकको संख्या १० हजार

रोमानियामा कोरोना संक्रमितको संख्या ६ लाख नाघ्यो

रोमानियामा ५ लाख, क्यानडामा ४ लाख र सर्बियामा २ लाख नाघे कोरोना संक्रमित

जर्मनीमा ९ लाख, पोल्याण्डमा ८ लाख र रोमानियामा ४ लाख पुगे कोरोना संक्रमित

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक