Connect with us
Advertisement
Advertisement

विद्यालयको कार्यालय र भान्साकोठा एकै ठाउँमा, खाजा नदिए आउँदैनन् विद्यार्थी

Published

on

विराटचोकः मोरङको सुन्दरहरैँचा नगरपालिका वडा नम्बर ४ मा रहेको श्री आदर्श आधारभूत विद्यालयले भान्सा कोठा छुट्टै नहुँदा कार्यालयभित्रै भान्सा निर्माण गरेर विद्यार्थीलाई खाजा बनाएर दिँदै आएको छ । भण्डार कक्ष, भाँडावर्तन राख्ने ठाउँ विद्यालयको कार्यालय अफिस एकै कोठामा सञ्चालन भइरहेको छ ।

सरकारले विद्यार्थीलाई आकर्षित गर्न आधारभूत विद्यालयमा दिवा खाजा कार्यक्रम ल्याएपछि विद्यार्थीलाई खाज दिन शुरु गरिएको विद्यालयका प्रधानाध्यापक मीना चौधरीले बताइन् । विद्यालयमा वालविकास देखि कक्षा ५ सम्म अध्ययनरत १ सय १४ जना विद्यार्थी रहेको चौधरी बताउँछिन् । विद्यालय ३ जना शिक्षक, १ जना बाल विकास सहयोगी र १ जना कार्यालय सहयोगीको भरमा चल्दै आएको छ ।

प्रधानाध्यापक चौधरीका अनुसार यो विद्यालयमा ऋषिदेव समुदायका विद्यार्थी धेरै आउने र उनीहरुका अभिभावक दैनिक मजदुरी गर्न खोलामा काम गर्ने भएकाले खाजा खान पाउने भएकाले गर्दा नै विद्यार्थीे आउने गरेका हुन् । दैनिक प्रति विद्यार्थी १५ रुपैयाँको खाजा विद्यालयले कार्यालय कोठाभित्रै बनाएर दिने गरेको उनी बताउँछिन् ।

भान्सा कोठा बनाउन केन्द्र र स्थानीय सरकारलाई भन्दा हालसम्म कसैले चासो नदिएको चौधरीको गुनासो छ । बाहिर खाज दिन नपाइने र विद्यार्थीलाई पैसा पनि दिन नपाइने भएकाले कार्यालयमै भान्सा बनाउनु परेको उनले बताइन् ।

विद्यालयमा पर्याप्त शिक्षक नहुँदा पढाउन समस्या भएको प्रधानाध्यापक चौधरीले बताइन् । ५ वटा कक्षामा ३ जना शिक्षकले पढाउनुपरेकाले गुणस्तरीय शिक्षा दिन समस्या भएको उनले बताइन् । ४५ मिनेटको समय २ वटा कक्षामा पढाउनुपर्ने बाध्यता रहेको उनको भनाइ छ ।

भिडियोः

https://www.facebook.com/NispakshyaKhabarDotCom/videos/568744341772218

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

सन्दीप लामिछानेले गराए शल्यक्रिया

Published

on

क्रिकेटर सन्दीप लामिछानेले काठमाडौंको सिल्भरलाइन हस्पिटलमा लाइपोमाको शल्यक्रिया गराएका छन् । उनले दोश्रो पटक शल्यक्रिया गराएका हुन। उनको शरीरका विभिन्न अंगमा रहेका ७ वटा गाँठाहरू हटाइएको छ ।

Continue Reading

Banner

तपाईं ‘हाफ नेपाली’ हो ? भन्ने प्रश्नमा अदितीको जवाफ : म शतप्रतिशत नेपाली

Published

on

अभिनेत्री तथा मोडल अदिती बुढाथोकी मुम्बईमा मोडलिङ र विज्ञापनमा व्यस्त छिन् । उनले अभिनय गरेका सांगीतिक भिडियो पनि आइरहन्छन् ।

यसबाहेक इन्स्टाग्रामबाट उनी हरेक दिनजसो आफ्ना स्टाइलिस तस्वीर सेयर गरिरहेकी हुन्छिन् । इन्स्टा स्टोरी र टाइमलाइनबाट उनी फ्यानसँग अन्तरक्रिया गरिरहेको पनि देखिन्छ ।

बेलाबेलामा अदितीले इन्स्टा स्टोरीबाट फ्यानसँग प्रश्नोत्तर गर्छिन् । पछिल्लो साता पनि उनले फ्यानसँग इन्स्टाबाटै प्रश्नोत्तर गरिन् । जसअनुसार फ्यानले उनलाई विविध प्रश्न गरेका छन् ।

केहीले मसँग विवाह गर्नुहुन्छ ? भनेर सोधेका छन् । केहीले तपाईं शाकाहारी कि मांसाहारी, रोम-कम फिल्म कहिले गर्नुहुन्छ ? भनेर सोधेका छन् । उनले आफ्नो मनपर्ने गायिका सधैंभरका लागि बियोन्से भएको बताएकी छन् ।

एक फ्यानले उनलाई तपाईं आधा नेपाली र आधा इण्डियन हो भनेर सोधेका छन् । यो प्रश्नको जवाफमा अदितीले आफू शतप्रतिशत नेपाली भएको र नेपाललाई माया गर्ने बताएकी छन् ।

उनले यी प्रश्नको जवाफ पनि सेयर गरेकी छन् । अर्का फ्यानले उनलाई तपाईं मधुबाला जस्तै देखिनुहुन्छ भनेर सोधेका छन् । उनले भनेकी छन्, ‘मलाई त्यस्तो लाग्दैन । म मधुबालाजीको ठूलो फ्यान हुँ । उहाँ सदावहार सुन्दरी र वरिष्ठ अभिनेत्री हुनुहुन्छ ।’

कामको कुरा गर्दा अदितीले ‘कृ’बाट नेपाली फिल्ममा अभिनय करिअर थालेकी थिइन् । उनको पछिल्लो फिल्म ‘बाबरी’ हो । उनको होमप्रोडक्सन अदिती बुढाथोकी फिल्म्सले निकट भविष्यमा फिचर फिल्म बनाउने तयारी गरिरहेको छ ।

Continue Reading

Banner

बिहे गरेको २ वर्षसम्म पनि शारीरिक सम्बन्ध नराखेको भन्दै श्रीमानविरूद्ध प्रहरीमा जाहेरी

Published

on

एजेन्सी ।  भारतको बिहार राज्यअन्तर्गत मुजफ्फरपुरमा एक महिलाले शारीरिक सम्बन्ध नराखेको भन्दै पतिविरुद्ध प्रहरीमा जाहेरी (एफआईआर) दर्ता गराएकी छन्। भारतीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार यस विषयमा अनुसन्धान थालिएको महिला थाना प्रहरीले जनाएको छ। पीडित युवती वैशाली जिल्ला लालगन्ज थाना क्षेत्रस्थित एक गाउँकी बासिन्दा हुन् भने आरोपित श्रीमान् अहियापुर थाना इलाकाका बासिन्दा हुन्।

प्रहरी चौकीमा दर्ता भएको एफआईआरमा पीडितले भनेकी छन्, ‘मेरो विवाह ३१ मे २०२१ मा भएको थियो। विवाहपछि म ससुराको घर गएँ। तर विवाह भएको दुई वर्षसम्म पनि मेरा श्रीमान्‌ले मसँग शारीरिक सम्बन्ध राखेनन्। त्यसपछि मैले यो कुरा ससुरालाई भनेँ तर उनले पनि छोरालाई सम्झाएनन्।’ त्यसपछि पीडित महिलाले श्रीमानलाई सोधिन्, ‘मसँग किन यौन सम्पर्क गर्नुहुन्न?’

यसो भन्दा पतिले बारम्बार गाली र कुटपिट मात्र गर्ने गरेको ती महिलाले एफआरआईमा उल्लेख गरेकी छन्। ‘यति मात्र होइन, म आमाबुवाको घरमा जाने भन्दा पतिले धम्की दिन्थे–  ‘घरबाट निस्किस् मात्र भने तँ र तेरो परिवारैलाई मारिदिन्छु। बल्लबल्ल हजुरबुवा बिरामी भएको बहानामा म माइती आएकी छु, तर अहिले पनि श्रीमानसहित ससुराले मलाई लगातार धम्की दिइरहेका छन्’, पीडित महिलाले जाहेरीमा लेखेकी छन्।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८४२११३१५४, ९८०४३९४५४७, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
सम्पादक पवन तिम्सिना
प्रबन्धकः शम्भु धमला
हाम्रो फेसबुक