Connect with us
Advertisement
Advertisement

कोरोनामुक्त हुन होम आइसोलेसनमा मैले अपनाएको विधि

Published

on

धेरै जना साथीको अनुरोधमा मैले आफ्नो उपचारको अनुभवको सार यहाँ लेखेको छु । उपचारको लागि प्रमाणित केही मापदण्डहरु पनि होलान् । कतिपय स्थानीय तहहरुबाट सिफारिश गरिएको आइसोलेसनमा रहँदाको खानपान र दैनिक व्यवहारको तालिका सामाजिक सञ्जालहरुमा पनि आइरहेका छन् । तिनैको आधार लिएर र साथी तथा शुभचिन्तकहरुको सुझावअनुसार २३ दिनको बसाइमा मैले बुझेको र अपनाएको मापदण्ड सार्वजनिक गरेको हुँ ।

यो रोगको प्रकृति र लक्षण व्यक्तिअनुसार फरकफरक हुने गरेको पाइएको (अन्य संक्रमित व्यक्तिसँगको अनुभव आदानप्रदानबाट थाहा भएअनुसार) ले सबैलाई यही ठीक हुन्छ भन्न सकिन्नँ । बिरामको प्रकृतिअनुसार आफ्नो नजिकको स्वास्थ्यकर्मीको सल्लाहबमोजिम गर्नहुन अनुरोध छ ।

एकान्तवासमा पूर्णतः एक्लो बसाइ, खुला हावादार कोठामा आफ्नो सामान, भाँडा, कपडा, बाथरूम बिरामीले मात्र प्रयोग गर्ने अरुले प्रयोग नगर्ने गर्नुपर्छ ।

(क) मैले बिहान तातो कागतीपानी र पसिना निस्कुञ्जेल जुम्बा डान्स गरेँ । केहीबेर तातोपानीको बाफबाट उपचार लिएँ । सास लिने र छोड्ने अभ्यास गरेँ । अदुवा, मरिचसहितको कागती चियाको सेवन गरेँ । गुर्जोको डाँठ, मरिच, तेजपात, दालचिनी, अदुवा, बेसार, सख्खर, ज्वानो, टिमुर, तुलसी नीम र पारिजातको पात, अश्वगन्धाको पाउडर, जेठीमधुको पाउडर मिसाएर पकाएको तातो सुप पटकपटक पिउने गरेँ । आफूलाई रुच्ने तातो खाना (मैले शाकाहार खाना) खाने गरेँ । शुरुको १० दिन जति त दैनिक ६ लिटरसम्म तातोपानी सेवन गरेँ ।

(ख) दिउँसो ३ पटक कागती र अदुवा मरिच कागती चिया वा माथि लेखिएको तातो सुप सेवन गरेँ । शुरुको ८\१० दिनसम्म दिनको १ दाना अमला खाएँ । परिवार, साथी शुभचिन्तकहरुसँगको सकारात्मक फोनवार्ता नियमित भइरह्यो ।

(ग) साँझमा पसिना निस्कुञ्जेल जुम्बा डान्स, केहीबेर तातोपानीको बाफको उपचार गर्ने गरेँ । सास लिने र छोड्ने अभ्यास अनि रुचिअनुसारको खाना कहिल्यै छुटाइनँ । माथि लेखिएको तातो सुप एकैपटक ठूलो भाँडामा पकाइराख्ने र समयसमयमा निकालेर पिउने गरेँ ।

(घ) बिहान र राती सुत्ने बेलामा एक चिम्टी धुलो बेसार राखेर एक गिलास तात्तातो दूध पिएँ । शरीरलाई पूर्ण आराम पुग्नेगरी निदाउने गरेँ ।

(ङ) इच्छानुसारको गीतसङ्गीत र भजन श्रवण गरेँ । आफ्नो कोठा, बाथरूम, प्यासेजलाई स्यानिटाइजर झोल स्प्रे गरी साँझबिहान डिसन्फेक्सन सफाइ गर्ने काम गरेँ ।

(च) शुरुको २ दिनसम्म ज्वरो आउँदा र शरीरको ढाड जोर्नीहरु दुख्दा बिहानबेलुकी फ्लेक्सन १\१ चक्की, करीब ७\८ दिनसम्म खोकी लाग्दा पोलेको बोझोको जरा, टुक्रा र जेठीमधुको डाँठको टुक्रा मुखमा राखी रस चुसँे । मह पनि उपयोगी हुने, परिवारमा अरुले खाए पनि एलर्जीको कारण मैले मह खाइनँ । खोकी लाग्न सक्ने हुनाले दही, मही र चिसो पानी वर्जित गरियो ।

(छ) कोरोना संक्रमण भएको २ दिनपछिदेखि करिब १ साता नाकमा गन्ध र जिब्रोमा स्वाद हराउँदो रहेछ । शून्य बराबर, केही नै थाहा नहुने हुँदो रहेछ । यतिसम्म कि मैले सन्चोको बिर्को खोलेर नाकैमा पसाउँदा समेत कत्ति पनि गन्ध थाहा पाइनँ । खानाको त स्वादै नहुने हुँदो रहेछ । अलिअलि नुनिलो मात्रै महसुस हुँदो रहेछ । त्यतिबेला अलिअलि नुन, बिरेनुन, कागती र अकबरे खुर्सानी अचारको रुपमा चाट्ने गरँे । अनि बल्ल केही स्वाद मससुस हुन्थ्यो । पछि सन्चो हुँदै गएपछि गन्ध र स्वाद फिर्ता आयो ।

(ज) बीचमा १ दिन पखाला लागेको थियो, तर औषधी नखाई सन्चो भयो ।

(झ) ज्वरो, खोकी र पखलाले गर्दा होला, करीब ४ दिनसम्म शरीर एकदम कमजोर हुनाले आलस्य भएको महसुस गरँे । कमजोरीले गर्दा होला, केही नगरी बस्दा पनि पसिना आइरहने । हुन त त्यसबेला शरीरमा तातोपानीको आपूर्ति पनि धेरै थियो । पछि संक्रमणले छोड्दै गएपछि यो सबै सामान्य हुँदै गयो ।

(ञ) यस अवधिभर म, श्रीमती अन्जुजी (यसबीचमा टेस्ट नगराए पनि संक्रमणको लक्षणहरु देखिएर करिब १२ दिन बिरामी परेको) र कर्मचारी अच्युतम्जी (संक्रमित हुनुभएको) ले सबैले यसै अनुसार सँगै उपचार गरेको ।

(ट) बजारको थप औषधीः बिहान बेलुकी एक एक चम्चा च्यावनप्रास, भिटामिन सी (बअभतष्अ बअष्म) ट्याब्लेट र जिन्क ट्याब्लेट एक एक चक्की बिहान बेलुकी खाएँ । आयुर्वेदिक पसलबाट अश्वगन्धा र जेठी मधुको पाउडर तथा खोकी सन्चो गर्न आयुर्वेदिक कस्तुरीभूषण र कासामृत सिरप तथा जडिबुटी कम्पनीको सन्चो प्रयोग गरेँ ।

(ठ) आफूसँग शरीरमा अन्य रोग छैन भने धेरै डराउनुपर्ने रहेनछ । मैले आफूलाई अन्य कुनै रोग भएको महसुस गरेको छैन । मैले ओक्सिमिटर र थर्मोमिटरबाट आफ्नो मापन नियमित गरिरहेको थिएँ ।

(ड) यो मेरो व्यक्तिगत अनुभव हो । सबैमा यो उपचार, विशेष गरी बजारको औषधीको प्रकार र मात्रा, लागू नहुन सक्छ । आफ्नो समस्याको प्रकृति एवम् डाक्टरको सल्लाह अनुसार गर्नुहुन अनुरोध गर्दछु ।

(जिल्ला वन कार्यालय मोरङका प्रमुख घिमिरेको फेसबुक वालबाट साभार गरी सम्पादन गरिएको ।)

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

विराटचोकका २ वटा फलफूल तथा तरकारी पसलमा लागेको आगो नियन्त्रणमा

Published

on

विराटचोकः मोरङको सुन्दरहरैंचाको वडा नम्बर १२ मा रहेका २ वटा फलफूल पसलमा लागेको आगो नियन्त्रणमा आएको छ । बुधबार राति अन्दाजी ९ बजेतिर शुरु भएको आगो स्थानीयवासी तथा सुन्दरहरैंचा र बेलबारीका दमकलले नियन्त्रणमा लिएका हुन् ।

आगलागीको कारण थाहा हुन सकेको छैन । मुख्य बजारमा रहेका टिनको छाना भएका सुम्निमा सब्जी पसल र श्यामबाबु सुढीको फलफूल पसलमा आगो लागेको हो । आगो नियन्त्रणको लागि इटहरीबाट पनि दमकल आए पनि सो दमकल आइपुग्दा आगो नियन्त्रणमा आइसकेकाले सो दमकल इटहरी नै फर्किएको स्थानीयले बताए ।

आज आगलागी भएकै पूर्व तर्फ छेउमा गत असार २८ गते राति पनि आगलागी भएको थियो । ३ वटा होटलमा लागेको आगो निभाउने क्रममा ग्यास सिलिण्डर पड्किँदा ६ जना घाइते भएका थिए ।

 

Continue Reading

Banner

विराटचोकमा आगलागी

Published

on

विराटचोकः सुन्दरहरैंचाको विराटचोकको मुख्य बजारमा बुधबार राति  आगलागी भएको छ । मुख्य बजारमा रहेको एक फलफूल पसलमा आगलागी भएको बताइएको छ । घटनाको बारेमा थप जानकारी आउन बाँकी छ । घटनास्थलमा सुन्दरहरैंचाका साथै छिमेकी अन्य स्थानीय तहका दमकल आगो निभाउन पुगेका छन् ।

घटनाको थप विवरण आउन बाँकी छ ।

Continue Reading

Banner

घरले पुरिएर ७ महिने शिशुको मृत्यु

Published

on

धनकुटाः धनकुटा जिल्लाको महालक्ष्मी–९ सिरिसे बस्ने धनबहादुर लिम्बूकी ७ महिनाकी छोरीको आफ्नै घरले पुरिएर मृत्यु भएको छ ।

आज दिउँसो १२ बजे वर्षाको कारण ढुङ्गा, माटो र टिनको छानो भएको घर भत्किँदा सोही घरले पुरिएर उनको मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धनकुटाले जनाएको छ ।

बाबु धनबहादुर सामान्य घाइते भएका छन् । सोही पहिरोले पुरिएर घरमुनि रहेका एउटा भैँसी र एउटा गाई पनि मरेको सो कार्यालयले जनाएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक