hrpdf.com.hr
Connect with us
Advertisement
Advertisement

गोठगाउँमा पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालय सर्ने, गोठगाउँमा आज साँझ दीप प्रज्वलन गरिने

Published

on

विराटचोकः पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालयको केन्द्र मोरङको सुन्दरहरैंचाको गोठगाउँमा सार्ने प्रस्ताव प्रतिनिधि सभाले पारित गरेको छ ।

केही दिन अघि राष्ट्रिय सभाले पारित गरेको विधेयक प्रतिनिधि सभाले पारित गरेको विश्वविद्यालयका डीन शैलेषमणि पोखरेलले बताए ।

आजको प्रतिनिधि सभाको बैठकमा शिक्षासम्बन्धी केही नेपाल ऐन संशोधन गर्ने विधेयक २०७५ पारित गरेको थियो । अब सो विधेयक राष्ट्रपतिले प्रमाणीकरण गरेपछि पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालयको कार्यालय सुन्दरहरैंचाको गोठगाउँमा रहने छ ।

शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री श्री गिरिराजमणि पोखरेलले “शिक्षा तथा स्वास्थ्य समितिको प्रतिवदेनसहितको शिक्षा सम्बन्धी केही नेपाल ऐन संशोधन गर्ने विधेयक, २०७५ माथि छलफल गरियोस्” भनी प्रस्ताव प्रस्तुत गरेका थिए । सो प्रस्तावलाई प्रतिनिधि सभाले पारित गरेको थियो ।

यसैबीच, गोठगाउँमा पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालयको कार्यालय सर्ने भएपछि त्यसको खुशीयालीमा आज साँझ ६ बजे विश्वविद्यालयको मूल गेटमा दीप प्रज्वलन गर्ने कार्यक्रम रहेको स्थानीय खड्ग श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
67 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

इनरुवा नगरप्रमुखकाे टिम डोजर लिएर सडकमा

Published

on

इनरुवा नगरपालिकाको कार्यालयले आजबाट अतिक्रमित सडकपेटी खाली गराउन सुरु गरेको छ । यस अघि ३५ दिने सुचना जरी गरिएको थियो भने अन्तिम पटकको ३ दिने सूचना समेत जारी गरिएको थियो । पटक पटकको सार्वजनिक सूचना जारी गर्दा पनि अटेर गरेको भन्दै नगरप्रमुख केदार भण्डारीसहितको नगरपालिकाको टिम डोजर लिएर सडकमा निस्किएको हो । मंगलबार नगर प्रहरीका साथै सुरक्षा निकायको रोहबरमा नगर प्रमुखले सडकपेटी खाली गराउने कार्यलाई अघि बढाएका हुन् । व्यापारी र केही स्थानीयको अवरोधका बीच नगरपालिकाको टोलीले अतिक्रमित सडकपेटी र सडकमा बनाइएका टहरा हटाउन थालेको छ ।

Continue Reading

Banner

पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालयमा माघ १ देखि ९ बजेदेखि ५ बजेसम्म सेवा सञ्चालन हुने

Published

on

विराटचोकः मोरङको क्षेत्र नम्बर ३ बाट निर्वाचित प्रतिनिधि सभा सदस्य डा. सुनिल शर्माको पहलमा गोठगाउँस्थित पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालयमा आगामी माघ १ गतेदेखि ९ बजेदेखि ५ बजेसम्म सेवा सञ्चालन गरिने भएको छ ।

विश्वविद्यालयमा सोमबार आयोजित पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा सांसद शर्मासहित विश्वविद्यालयका पदाधिकारीले अस्पताल सञ्चालन गरिने जानकारी गराएका हुन् । कार्यक्रममा सांसद शर्माले जुनसुकै हालतमा माघ १ गतेबाट अस्पताल सञ्चालन गर्ने गरी तयारीमा जुट्न विश्वविद्यालयका पदाधिकारीहरुलाई निर्देशन दिए ।

‘माघ १ गतेबाट अस्पताल सञ्चालन गर्नुपर्छ’, सांसद शर्माले भने, ‘अस्पताल चलाउने जिम्मा हाम्रो पनि हो, मेरो तर्फबाट सबै सहयोग गर्छु जस्तोसुकै हालतमा पनि अस्पताल चलाउनैपर्छ ।’ नोबेल अस्पतालका सञ्चालकसमेत रहेका सांसद शर्माले अन्य उपाय नलागेमा एक वर्षका लागि चिकित्सकको व्यवस्था आफैँले मिलाइदिने घोषणासमेत गरेका छन् ।

आसपासका क्षेत्रका सर्वसाधारणको सहजताका लागि अस्पताल सञ्चालन गर्न अपरिहार्य रहेकोमा जोड दिँदै डा. शर्माले यो विषयमा राजनीति नगर्न सबैलाई आग्रह पनि गरे ।

Continue Reading

Banner

भवन बनाउने ठेकेदार ढुङ्गा साेलिङ गरेर बेपत्ता, ५ करोडकाे याेजना अलपत्र

Published

on

सङ्खुवासभा जिल्लाको धर्मदेवी नगरपालिकाको प्रशासनिक भवन निर्माण  सुरु गर्दागर्दै ठेक्का पाएकाे कम्पनी गायव भएकाे छ । यसले गर्दा समयमै निर्माण सम्पन्न नहुने देखिएकाे छ । करिब २ वर्षदेखि अलपत्र परेको निर्माणाधिन भवनकाे जग्गा सम्याएर ढुङ्गा साेलिङ गरेपछि निर्माण राेकिएकाे हाे  । ठेक्का पाएको स्वामी नारायण बिनायक जे.भी ले काम बिचैमा छाडेर हिंडेपछि नगरपालिकाको भवन निर्माण कार्य अलपत्र अवस्थामा पुगेको हो । हाल नगरपालिका भने भाडाकाे घरबाट सेवा प्रवाह गर्दै आइरहेकाे छ ।
नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत जयनारायण खनालका अनुसार उक्त कम्पनीले सम्झौता भएको मिति देखि काममा कुनै चासो नदेखाएकाे हाे  । अधिकृत खनालले भने  ‘पटकपटक सम्पर्क ग¥यौँ उहाँले त्यसमा कुनै चासो देखाउनु भएन सम्झौता भएको मितिले २ वर्ष भित्रमा काम सम्पन्न गरि नगरपालिकालाई बुझाउनुपर्नेमा अहिलेसम्म दुई÷तीन प्रतिशत पनि काम भएको छैन ।’  वडा नम्बर ३ मुढेशनिश्चरेमा कुल ५ करोड २६ लाख ६१ हजार ५ सय ८३ रुपैँयामा भवन निर्माण गर्ने ठेक्का पारेकाे थियाे ।  सम्झाैता अनुसार  कम्पनीले  २०७८ पौष २८ गते बाट सुरु गरेर  २०८० पुष २८   भित्र निर्माण कार्य सम्पन्न गर्ने उल्लेख रहेकाे छ ।
सम्झाैताकाे म्याद सकिन लाग्दा पनि भवन निर्माण कार्यकाे थालनी सम्म नभएकाे अवस्था रहेकाे छ  । जिल्लाको १० वटा स्थानीय तह मध्ये अधिकांश पालिकाको आ–आफ्नै भवन छ तर  स्थानीय तहको पहिलो पाँच वर्षे कार्यकाल सकिएर यतिका बेला आइसक्दा पनि अघिल्लो सरकारको उदासिनता र ठेकेदारको लापरवाहीले नगरको आफ्नै भवन नबन्दा सेवाग्राही चिन्तित भएको स्थानीयबासी छिरिङ् शेर्पाले बताए ।
स्थानीय कामदार पेमदोर्ची शेर्पाका अनुसार उक्त ठेकेदारले जेजति काम भएकाे छ त्यसकाे समेत काम लगाएर भुक्तानी नदिँदा आफु मारमा परेको समेत बताए । कम्पनीलाई फोन गर्दा सम्पर्कनै हुँदैन शेर्पाले भने । ठेकेदारको चरम लापर्वाहीका कारण भवन नबन्दा अहिले कार्यालय भाडाको कोठाबाट संचालित छ ।
साँगुरो र अब्यवस्थित कार्यालयका कारण सेवा प्रवाहमा समस्या हुने गरेकाे वडा नं ३ का वडाअध्यक्ष श्यामबहादुर पौडेलले बताए । नगरपालिकाका मेयर उदयचन्द्र पौडेलले भवन निर्माणको सम्झौता अघिल्लो सरकारको पालोमा भएपनि आफू निर्वाचित भएर आएपछि पटक–पटक सम्पर्क गर्दा पनि सम्झाैता गर्ने कम्पनी सम्पर्कमा नआएकोले अब कानुन बमोजिम कारवाहीको प्रक्रियामा जानुको विकल्प नभएको बताए ।
Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक
hrpdf.com.hr