Connect with us
Advertisement
Advertisement

गोर्खा डिपाटमेन्ट स्टोर विराटचोकलाई ५० हजार जरिवाना

Published

on

विराटचोकः विराटचोकमा रहेको गोर्खा डिपार्टमेन्टसहित खाद्यान्न बिक्री गर्ने ४ ओटा पसलको आज शुक्रबार अनुगमन गरिएको छ ।

घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय विराटनगरको संयोजकत्वमा, वाणिज्य आपूर्ति तथा उपभोक्ता संरक्षण कार्यालय विराटनगर, औषधी व्यवस्था कार्यालय विराटनगर, सुन्दरहरैंचा नगरपालिका र स्थानीय प्रशासनसहितको टोलीले बजार अनुगमन गरेको हो ।

यसै क्रममा गोर्खा डिपार्टमेन्ट स्टोरमा कीरा परेको प्याकेजिङ च्याउ भेटिएको थियो । त्यस्तै, प्याकेजिङ इजाजत नभेटिएकाले र मिति उल्लेख नगरेका खाद्यवस्तु फेला परेकाले ५० हजार जरिवाना गरिएको छ । गोर्खा डिपार्टमेन्ट स्टोरले उपभोक्ता संरक्षण ऐन २०७५ को दफा ३८ ट को कसुर तथा दफा २० को उपदफा १ र २ बमोजिम कार्य नगरेको पाइएको बताइएको छ ।

प्याकेजिङ इजाजत नलिएकाले सोही ऐनको दफा ३९ १ ख बमोजिम जरिवाना गरिएको वाणिज्य आपूर्ति तथा उपभोक्ता संरक्षण कार्यालय विराटनगरका प्रमुख हिमालय बरालले बताए ।

यस्तै, जुनतारा बजारमा पनि म्याद गुज्रिएको वस्तु पाइएकाले १० हजार जरिवाना गरिएको छ । यस्तै सगुन किराना पसलमा भने सन्तोषजनक पाइएको बताइएको छ ।

उता, आरटी सप्लायर्समा समेत म्याद नाघेका खाद्य सामग्री भेटिएकाले १० हजार जरिवाना गरिएको बताइएको छ ।

अनुगमनका क्रममा सुन्दरहरैचा नगरपालिकाकी उपप्रमुख धनमाया तामाङले बिक्रेता नै पहिले गम्भीर हुनुपर्ने बताइन् । आफ्नो पसलको सामानको म्याद गुज्रिएका वस्तुलाई स्टोरमा राख्नुपर्ने तथा उपभोग्य मिति सकिएका खाद्यवस्तु बिक्री गर्न नहुने उनले सुझाव दिइन् ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
2 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

लगातार तेस्रो दिन बढ्यो सुनचाँदीको भाउ

Published

on

विराटचोकः सुनचाँदीको भाउ लगातार तेस्रो दिन पनि बढेको छ । आज सुनको भाउ तोलामा ५ सय रुपैयाँ र चाँदीको भाउ तोलामा १५ रुपैयाँ बढेको हो ।

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज छापावाल सुनको भाउ प्रति तोला ९२ हजार ९ सय रुपैयाँ कायम भएको छ । तेजाबी सुनको भाउ प्रति तोला ९२ हजार ४ सय रुपैयाँ कायम भएको छ । असली चाँदीको भाउ प्रति तोला १ हजार २ सय ८५ रुपैयाँ निर्धारण भएको छ ।

हिजो सुनको भाउ तोलामा ३ सय रुपैयाँ र चाँदीको भाउ तोलामा १५ रुपैयाँ बढेको थियो । त्यस्तै, अस्ति सुनको भाउ तोलामा ३ सय रुपैयाँ बढेको थियो भने चाँदीको भाउ १५ रुपैयाँ घटेको थियो ।

Continue Reading

Banner

नियामक निकायका प्रमुखले आफन्तको नाममा शेयर किनेपछि अर्थ मन्त्रालयले सोध्यो स्पष्टीकरण

Published

on

विराटचोकः अर्थ मन्त्रालयले नेपाल धितोपत्र बोर्डका अध्यक्ष भीष्मराज ढुंगाना र नेपाल स्टक एक्सचेन्ज (नेप्से)का प्रमुख कार्यकारी अधिकृत चन्द्रसिंह साउदलाई आफन्तको नाममा शेयर किनेको विषयमा स्पष्टीकरण सोधेको छ ।

बोर्डका अध्यक्ष ढुंगानाले अमेरिकामा बस्ने छोरी रेबिकाको नाममा सर्वोत्तम सिमेन्टको १० हजार कित्ता शेयर किनेको र नेप्सेका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत साउदले श्रीमतीको नाममा सर्वोत्तम सिमेन्टको शेयर खरिद गरेको सम्बन्धमा मन्त्रालयले ३ दिनभित्र स्पष्टीकरण दिन निर्देशन दिएको हो ।

विभिन्न सञ्चार माध्यममा प्रकाशित भएको समाचारप्रति मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण भएको भन्दै मन्त्रालयले ‘सञ्चार माध्यममा आएका ती विषयवस्तुको सम्बन्धमा सत्यतथ्य र यर्थाथ के हो ? सो को स्पष्ट र तथ्यपरक विवरण तीन दिन भित्र उपलब्ध गराइदिनु हुन अनुरोध गरिन्छ,’ भनी स्पष्टीकरण सोधेको छ ।

बुक बिल्डिङ विधिबाट सर्वाेत्तम सिमेन्टले सर्वसाधारणका लागि प्राथमिक शेयर (आईपीओ) बिक्री गर्ने भएको छ । त्यसभन्दा अघि नै ढुंगाना र साउदले संस्थापक शेयर खरीद गरेको बताइएको छ । शेयर बजारका नियामक निकाय धितोपत्र बोर्ड र नेप्सेका प्रमुखले आफन्तको नाममा शेयर किनेको समाचार बाहिरिएपछि मन्त्रालयले स्पष्टीकरण सोधेको हो ।

Continue Reading

Banner

मैलुङ खोला जलविद्युतको आईपीओ बिक्री खुला

Published

on

विराटचोकः आजदेखि मैलुङ खोला जलविद्युत कम्पनीले सर्वसाधारणका लाथि ७ लाख ३६ हजार २ सय ८६ कित्ता शेयर आईपीओ बिक्री खुला गरेको छ ।

कम्पनीले कुल निस्कासित शेयरको २ प्रतिशत अर्थात् १४ हजार ७ सय २६ कित्ता शेयर कर्मचारीहरुलाई र ५ प्रतिशत अर्थात् ३६ हजार ८ सय १४ कित्ता शेयर सामूहिक लगानी कोषका लागि छुट्याएको छ । बाँकी ६ लाख ६८ हजार ७ सय ४६ कित्तामा सर्वसाधारण लगानीकर्ताहरुले आवेदन दिन पाउनेछन् ।

सो आईपीओ बिक्री बन्द छिटोमा साउन १८ गते हुनेछ । सो अवधिसम्ममा मागअनुसार बिक्री नभएमा साउन २८ गतेसम्म आवेदन दिन पाइने कम्पनीको धितोपत्र निष्काशन तथा बिक्री प्रबन्धक सिद्धार्थ क्यापिटल लिमिटेडले जनाएको छ ।

लगानीकर्ताले न्यूनतम १० कित्तादेखि अधिकतम १ लाख कित्ताका लागि आवेदन दिन सक्नेछन् । कम्पनीको आईपीओमा नेपाल धितोपत्र बोर्डबाट स्वीकृतप्राप्त सम्पूर्ण सि आस्वा सदस्य बैंक तथा वित्तीय संस्था र मेरो शेयर मोबाइल एपबाट आवेदन दिन सकिनेछ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक