Connect with us
Advertisement
Advertisement

पुस १० गते खण्डग्रास सूर्यग्रहण लाग्ने भएकाले मोरङका संस्थागत विद्यालय बिदा

Published

on

 बिराटचोक  पुस १० गते बिहीवार खण्डग्रास सूर्य ग्रहण लाग्ने भएकाले संस्थागत विद्यालयलाइ बिदा दिइएको छ ।

मोरङ जिल्लाका सम्पुर्ण निजी तथा आवासिय विद्यालयहरुको पठनपाठन बन्द गरिएको प्याब्सन मोरङका अध्यक्ष अर्जुन बस्नेतले जनाएका छन् । नेपाली समय अनुसार बिहान ८ बजेर ४२ मिनेट देखि ११ बजेर ३१ मिनेटसम्म सुर्यग्रहण लाग्नेछ ।

ग्रहणलाई धार्मिक र वैज्ञानिक रूपबाट अशुभ मानिन्छ । विज्ञानले सूर्य ग्रहणलाई नांगो आखाँले हेर्न बर्जित गरीएको छ भने धार्मिक दृष्टिमा पनि ग्रहणकालमा केहि कामहरु गर्न बर्जित गरीएको छ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
439 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

सुन्दरहरैंचामा ज्वेलर्स लुट्न खोज्ने गिरोह प्रहरीद्वारा सार्वजनिक

Published

on

विराटचोकः साउन १ गते दिउँसो सवा १ बजे सुन्दरहरंैचा– १० त्रिवेणी चोकमा रहेको पञ्चायन ज्वेलर्स लुट्न खोज्ने गिरोहलाई प्रहरीले पक्राउ गरी सार्वजनिक गरेको छ ।

खगेन्द्र थापाले सञ्चालन गरेको सो ज्वेलर्समा हतियार देखाई लुटपाट गर्ने असफल प्रयास गरी फरार रहेकाहरुलाई आज बिहान ३ बजे नियन्त्रणमा लिइएको प्रहरीले जनाएको छ ।

सो सुन पसल लुट्ने असफल योजना नेपाली सेनाका पूर्व सैनिक र पूर्व माओवादीले बनाएको खुलेको छ ।

घटनाको अघिल्लो दिन असार ३१ गते नै उनीहरुले सुन पसल लुट्ने योजना बनाएको समेत खुलेको छ । त्यस दिन उनीहरुले त्यस क्षेत्रमा अनुकूल स्थिति नदेखेपछि फर्केको मोरङ प्रहरीले जनाएको छ ।

प्रहरीका अनुसार फौजी तालिम लिएकाहरुले बनाएको योजनाअनुसार सुन पसलमा शुरुमा पूर्व सैनिक चन्द्रबहादुर राई र पूर्व माओवादी छापामार डाईमण्ड भन्ने प्रमोद चौधरी प्रवेश गरेका थिए । एसएमजीसहित प्रवेश गरेका उनीहरु पसलभित्र छिरेपछि बाहिर बसेर चार जनाले ‘रेकी’ गरेका थिए । दुई जना पसलमा प्रवेश गरेपछि सहयोगका लागि आएका अर्का एक जना भने पसलको प्रवेशद्वारसम्म आएपछि अटोमेटिक पेस्तोल झिक्दै बाहिरिएका थिए । उनलाई भने प्रहरीले अहिलेसम्म पक्राउ गर्न सकेको छैन ।

प्रहरीले घटनामा संलग्न भएकामध्ये पूर्व सैनिक संखुवासभाको सभापोखरी–४ घर भई हाल इटहरी–२० तरहरामा बस्दै आएका ३९ वर्षीय चन्द्रबहादुर राई, सुनसरीको गढी गाउँपालिका–१ का डायमण्ड भन्ने प्रमोद चौधरी, संखुवासभाको बाह्रबिसे गाउँपालिका–६ घर भई हाल इटहरी–२० तरहरा बस्ने चिरञ्जिवी राई, सुन्दरहरैंचा–५ का २२ वर्षीय मिशन राई, भोजपुर पौवादुम्मा–३ घर भई इटहरी–२० बस्ने ३० वर्षीय नगेन्द्र राई र सुन्दरहरैंचा–७ का ३१ वर्षीय सन्तोष राईलाई नियन्त्रणमा लिएर प्रहरीले सार्वजनिक गरेको हो ।

तीन वटा मोटरसाइकलमा असार ३१ गते आएका उनीहरुले लुटपाट गर्न नसकेपछि बुढी खोलाको बाटो हुँदै इटहरी र तरहरा फर्केका थिए । साथमा रहेको हतियार नमुना सामुदायिक वनमा रहेको एउटा रुखको टोड्कोमा लुकाएको बयान दिएको प्रहरीले जनाएको छ ।

पुनः साउन १ गते दिउँसो १ बजेर १४ मिनेट जाँदा उनीहरु सुन पसलमा आएका थिए । तीमध्ये राई एसएमजी र चौधरी कटुवा पेस्तोलसहित सुन पसलमा प्रवेश गरेको सिसी क्यामेरा फुजेटमा देखिने प्रहरीले जनाएको छ । प्रहरीले सुन्दरहरैंचा–५ नमुना सामुदायिक वनमा रहेको धोद्रो परेको करमको रुखको टोड्कोभित्र लुकाई राखेको अवस्थामा हतियार बरामद गरेको थियो । धोद्रो परेको रुखभित्र टेपले बाँधेर हतियार लुकाएका उनीहरु पसल लुट्ने असफल प्रयासपछि तरहरा फर्केर बसेको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुलेको हो ।

प्रहरीले उनीहरुले प्रयोग गरेको एसएमजी, यसको म्यागजिन, ६२ राउण्ड गोली, कटुवा पेस्तोल, अटोमेटिक पेस्तोल, म्याग्जिन र २ राउण्ड गोली, थ्रि नट थ्री राईफलको चार राउण्ड गोली र लुटेरा समूहले प्रयोग गर्ने एमपीआर लेखेको २ थान सञ्चार सेट समेत बरामद गरेको छ ।

लुटपाटका लागि प्रयोग भएको को २ ह २७३६ नम्बरको अटो रिक्सा, प्रदेश १–०२–०४४ प ५९९५, को २० प १८६, को ८ प ६५८३, को २१ प ६७०३ नम्बरको मोटरसाइकल समेत बरामद गरेको छ । यसैगरी विभिन्न ब्राण्डका ८ थान मोबाइलसमेत बरामद गरिएको प्रहरीको भनाइ छ ।

उनीहरु विरुद्ध लुटपाट, हातहतियार खरखजना र योजनाबद्ध समूह बनाएर लुटपाटमा संलग्न देखिएकोले संगठित अपराधमा समेत अनुसन्धान गरिने भएको छ । आफ्नै सञ्चार सेट प्रयोग गरेको पाइएका कारण समेत उनीहरुले समूहमा योजना बनाएर लुटपाट गर्ने गरेको आशंका गरिएको छ । उनीहरुविरुद्ध जिल्ला अदालत मोरङबाट म्याद थप गरी अनुसन्धान शुरु गरिएको प्रहरीले जनाएको छ ।

Continue Reading

Banner

देउवा प्रधानमन्त्री नियुक्त आज साँझ ६ बजे सपथ

Published

on

नवनियुक्त प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले आज साँझ ६ बजे पद तथा गोपनियताको सपथ लिने भएका छन्।

राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले आजै संविधानको धारा ७६ ९५० अनुसार देउवालाई प्रधानमन्त्री नियुक्त गरेकी थिइन्।

राष्ट्रपतिका स्वकीय सचिव भेषराज अधिकारीले सेतोपाटीलाई दिएको जानकारीअनुसार मंगलबार साँझ ६ बजे नवनियुक्त प्रधानमन्त्री देउवालाई सपथ ग्रहण गराउने कार्यक्रम तय भएको छ।

देउवालाई सोमबार सर्वोच्च अदालतले प्रधानमन्त्री नियुक्त गर्न परमादेश दिएको थियो।

 

Continue Reading

Banner

प्रधानमन्त्री ओलीले राष्ट्रको नाममा सम्बोधन गर्ने

Published

on

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रको नाममा सम्बोधन गर्ने भएका छन्।​प्रधानमन्त्री ओलीले आज दिउँसो २ बजे प्रधानमन्त्री कार्यालय सिंहदरबार राष्ट्रका नाममा सम्बोधन गर्ने ओलीका सञ्चारविज्ञ रामशरण बजगाईँले जानकारी दिए।

सर्वोच्च अदालतले नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री बनाउन परमादेश जारी गरेपछि आज साँझ देउवा प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त हुने भएका छन्। सरकारी निवास छाड्नु अघि ओलीले देशवासीका नाममा सम्बोधन गर्न लागेका हुन्।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक