Connect with us
Advertisement
Advertisement

पुस १० गते खण्डग्रास सूर्यग्रहण लाग्ने भएकाले मोरङका संस्थागत विद्यालय बिदा

Published

on

 बिराटचोक  पुस १० गते बिहीवार खण्डग्रास सूर्य ग्रहण लाग्ने भएकाले संस्थागत विद्यालयलाइ बिदा दिइएको छ ।

मोरङ जिल्लाका सम्पुर्ण निजी तथा आवासिय विद्यालयहरुको पठनपाठन बन्द गरिएको प्याब्सन मोरङका अध्यक्ष अर्जुन बस्नेतले जनाएका छन् । नेपाली समय अनुसार बिहान ८ बजेर ४२ मिनेट देखि ११ बजेर ३१ मिनेटसम्म सुर्यग्रहण लाग्नेछ ।

ग्रहणलाई धार्मिक र वैज्ञानिक रूपबाट अशुभ मानिन्छ । विज्ञानले सूर्य ग्रहणलाई नांगो आखाँले हेर्न बर्जित गरीएको छ भने धार्मिक दृष्टिमा पनि ग्रहणकालमा केहि कामहरु गर्न बर्जित गरीएको छ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
439 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

मुख्य

 निर्वाचन आयोगले चुनावको आचारसंहिताबारे दलका प्रतिनिधिहरुसँग छलफल गर्दै

Published

on

काठमाडौं  निर्वाचन आयोगले चुनावको आचारसंहिताबारे सबै दलका प्रतिनिधिहरुसँग आज छलफल गर्दैछ । निर्वाचन आचारसंहिताको मस्यौदा तयार पारिसकेको र सो मस्यौदाबारे राजनीतिक दलहरुसँग छलफल गर्न लागिएको आयोगले जनाएको छ । निर्वाचन आयोगका प्रवक्ता राजकुमार श्रेष्ठले आचारसंहिताको मस्यौदामा राय परामर्श लिन बिहान ११ बजे दलहरुलाई बोलाइएको जानकारी दिए ।

छलफलका लागि आयोगले नेकपा अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’, कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवासहित सबै पार्टीका अध्यक्ष तथा सभापतिहरुलाई बोलाएको छ । दलहरुसँग छलफल गरिसकेपछि निर्वाचन आचारसंहिता सार्वजनिक गर्ने आयोगले जनाएको छ । सरकारले प्रतिनिधिसभा विघटन गरी आगामी बैशाख १७ र २७ गते निर्वाचन मिति तोकेको छ ।

Continue Reading

Banner

बालुवाटारमा प्रदर्शन गर्ने २६ जना मानव अधिकारकर्मी पक्राउ

Published

on

काठमाडौंः प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अदालतलाई प्रभाव पार्ने प्रयास गरेको भन्दै त्यसको विरोधमा बालुवाटारमा प्रदर्शन गर्ने मानव अधिकार तथा शान्ति समाज नेपालका अध्यक्षसहित २६ जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।

प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटार अगाडि प्रदर्शन गरिरहेको अवस्थामा अध्यक्ष कृष्ण पहाडी, सभापति उत्तम पुडासैनी, संस्थापक सदस्य कृष्ण कँडेल, सचिव बलबहादुर गाहा मगरलगायत २६ जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको हो । विरोध प्रदर्शनका सहभागीहरूले आपत्तिजनक अभिव्यक्ति दिन बन्द गर, कीर्तेतन्त्र बन्द गर, अदालतलाई प्रभाव पार्न गरिएको दुष्प्रयास बन्द गर, लेखिएका प्लेकार्डहरू प्रदर्शन गरेका थिए ।

Continue Reading

Banner

माेरङमा किशोरीमाथी खुकुरी प्रहार

Published

on

मोरङको पथरीमा धारीलो घरेलु हरियार खुकुरी प्रहार गरी एक १७ वर्षीया किशोरीको हत्या प्रयास भएको छ । शुक्रवार अपराह्नको समयमा पथरी शनिश्चरे नगरपालिका-४ दोहलु शुक्रवारे वस्ने वर्ष २९ का सुरेश कटुवालले किशोरी माथी खुकुरी प्रहार गरि हत्या प्रयास गरेको इलाका प्रहरी कार्यालय पथरीले जनाएको छ ।
पथरीको मिलन चाम्लीङ होटलकी संचालक मिना राईकी १७ वर्षीय छोरी रिता राई माथी कटुवालले सोही होटलमा बसेर मादकपदार्थ सेवन गरी उनि माथी खुकुरी प्रहार गरि हत्या प्रयास गरेको डिएस्पी दिलीप कुमार गिरीले बताए । घटना स्थलबाट प्रहरीले एक थान खुकुरी सोको दाप सहित कटुवाललाई नियन्त्रणमा लिएर आवश्यक कानुनी कार्वाहीका लागि इलाका प्रहरी कार्यालय पथरीमा राखेको छ ।टाउको र ढाडमा चोट लागि घाइते भएकी कीशोरीको पथरी स्थित मोरङ डागोनोष्टि अस्पतालमा उपचार भइरहेकोे छ ।

घाइते किशोरीको टाउकोमा ५ र ढाडमा ७ टाँचा लागेको छ । यता अपराधिक क्रियाकलापमा समलग्न पुरुषले किशोरी सग आफ्नो प्रेम सम्वध रहेको बताएका छन् । घटना प्रेम सम्वधको दरारका कारण भएको हो अथवा अन्य कुनै कारण घटेको हो भन्ने बारे. थप अुनसन्धान हुन बाकी नै रहेको प्रहरीले जनाएको छ । प्रहरीले अपराधिक क्रियाकलापमा संमलग्न पुरुष डिप्रेशनको शिकार भएको र विगत एक डेढ साल अगाडी देखी औषधि प्रयोग गर्दै आएको पाईएको जनाएको छ । होटल संचालकीकी छोरी रिता माथी भाडावर्तन सफा गर्दै गर्दा कटुवालले खुकुरी प्रहार गरि घाइते बनाएका हुन । सोही क्रममा होटलमा रहेका अन्य ग्रहक र छरछिमेकीले रिताको उद्धार गरि प्रहरीलाई खवर गरेको बताएको छ ।

प्रदेश दैनिक बाट

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक