Connect with us
Advertisement
Advertisement

क्राइसिस म्यानेजमेन्ट सेन्टरको प्रादेशिक बैठकलाई सम्बोधन गर्दै मुख्यमन्त्री राईले भने, ‘प्रश्न होइन काम गर्ने बेला हो’

Published

on

विराटनगरः अहिले जिम्मेवार निकायहरुले प्रश्न होइन काम गर्ने बेला आएको प्रदेश नंंं. १ का मुख्यमन्त्री शेरधन राईले बताएका छन् ।

क्राइसिस म्यानेजमेन्ट सेन्टर प्रादेशिक समितिको पहिलो बैठकलाई सम्बोधन गर्दै मुख्यमन्त्री राईले अहिले सरकारका हरेक निकायहरुले प्रश्न गर्ने, आरोप प्रत्यारोप गर्ने र बाटो हेराहेर नगरी महामारीविरुद्ध लडने बेला भएको बताए । सरकारका हरेक निकाय, समाजिक संघसंस्था, वित्तीय क्षेत्र सबैसँग सहकार्य र समन्वय गरेर अगाडि बढेमात्र कोरोना महामारी विरुद्धको अभियानमा सफलता मिल्ने उनको भनाइ थियो ।

नागरिकमा सचेतना फैलाउने, आपूर्तिको व्यवस्थापन गर्ने, संक्रमित हुन नदिनका लागि सुरक्षा व्यवस्था मिलाउने, संक्रमित भइहाले परीक्षण र उपचार गर्ने लगायतका तयारीहरु प्रदेश सरकारले गरेको उनको भनाइ थियो । प्रदेशको सुरक्षा र आपूर्ति व्यवस्थालाई चुस्त बनाउन स्थानीय तहहरुसँग समन्वय भइरहेको र स्थानीय तहले नसके प्रदेश र संघबाट आपूर्ति गरिने पनि उनले बताए ।

एकद्वार प्रणालीबाट राहत वितरण गर्न उनले निर्देशन दिएका छन् । बैठकले लकडाउनबाट जनस्तरमा पर्न सक्ने विभिन्न समस्या आउन नदिन, अत्यावश्यक उपभोग्य वस्तु तथा खाद्यान्नको अभाव हुन नदिन त्यस्ता वस्तुहरु उत्पादन हुने उद्योगहरुलाई सञ्चालन गर्ने वातावरण तयार गर्न त्यस किसिमका उद्योगको सूची तयार पारी त्यस्ता उद्योगहरु सञ्चालन गर्न सम्बद्ध मन्त्रालयहरुलाई निर्देशन दिने निर्णय गरेको छ ।

कोरोना बाहेकका बिरामीहरुलाई उपचार सेवाबाट वञ्चित हुन नदिन प्रदेशभित्र त्यस्ता अस्पतालहरुको विवरण संकलन गरी सेवा प्रदान निरन्तरता गराउन तथा एम्बुलेन्स सुविधा समेतको व्यवस्था मिलाउन सामाजिक विकास मन्त्रालयलाई निर्देशन दिने निर्णय पनि भएको बताइएको छ । जस्तोसुकै बिरामीहरुलाई लकडाउन अवधिभर सेवा उपलव्ध गराउने गरी एम्बुलेन्स तयारी अवस्थामा राख्ने व्यवस्था मिलाउने निर्णय भएको छ ।

प्रदेश सरकारमार्फत् वितरण हुने गरी विभिन्न व्यक्ति, संस्था, दाता वा निकायहरुबाट प्राप्त भएको राहत सामग्रीहरु विपन्न परिवारहरुमा प्रभावकारी ढंगबाट वितरण गर्न उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालयलाई निर्देशन दिने निर्णय भएको छ । दैनिक उपभोग्य सेवा तथा वस्तुको अभाव हुन नदिन स्थानीय निकाय, जिल्ला प्रशासन कार्यालय, सुरक्षा निकायको सहयोगमा सप्लाई भ्यानमार्फत् सेवा वितरणको व्यवस्था मिलाउने निर्णय भएको बताइएको छ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
30 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

पाथीभरा स्वतन्त्र महिला समाजको अध्यक्षमा कल्पना दाहाल

Published

on

विराटचोकः पाथीभरा स्वतन्त्र महिला समाजको चौथो वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न भएको छ । शनिबार गोकुलम रिसोर्टमा भएको सभाले कल्पना दाहालको अध्यक्षतामा ९ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति चयन गरेको छ ।

समाजको उपाध्यक्षमा सुनिता पोखरेल ढकाल, सचिवमा योजना शर्मा ढकाल, सहसचिवमा जानुका थापा, कोषाध्यक्षमा प्रमिला खड्का तथा सदस्यहरुमा विन्दा दाहाल, सन्जु रेग्मी, सावित्रा पोखरेल तथा विमला अधिकारी चयन भएका छन् ।

कार्यक्रममा पाथीभरा स्वतन्त्र महिला समाजकी निवर्तमान अध्यक्ष प्रमिला दुलालले वार्षिक प्रगति प्रतिवेदन प्रस्तुत गरेकी थिइन् । महिलाको क्षमता विकासका लागि महिला समाजको स्थापना भएकाले यस समाजबाट विभिन्न किसिमका सेवामूलक कार्यक्रम गरिँदै आएको उनले बताइन् ।

दुलालले आफ्नो कार्यकालमा दुःखी महिला परिवारलाई सहयोग, न्यानो कपडा तथा फलफूल वितरण, कोभिड १९ को महामारीमा खाद्यान्न सहयोग, हावाहुरीपीडितलाई राहत, आगलागीपीडितलाई सहयोग लगायतका कार्यक्रम गर्न सफल भएको बताइन् ।

कार्यक्रममा समाजकी कोषाध्यक्ष योजना शर्मा ढकालले आर्थिक प्रगति प्रतिवेदन प्रस्तुत गरेकी थिइन् ।

Continue Reading

Banner

संजोग स्मृति नक आउट फुटबल प्रतियोगिताको उपाधी राजारानी धनकुटालाई

Published

on

विराटचोकः राजारानी फुटबल क्लब बेलबारी फुटबल क्लबले मोरङको आयोजनामा भएको स्व. संजोग स्मृति नक आउट फुटबल प्रतियोगिताको उपाधी हात पारेको छ ।

प्रस्तावित बेलबारी रंगशालमा शनिबार भएको अन्तिम खेलमा एस डि एस सी झापालाई हराउँदै राजारानी फुटबल क्लब धनकुटाले उपाधी हात पारेको हो । निर्धारित समयमा दुवै टिमले गोल गर्न नसकेपछि खेलको निर्णय टाइब्रेकरबाट गरिएको थियो ।

पुस १६ गतेदेखि शुरु भएको प्रतियोगितामा १० वटा टिमले सहभागिता जनाएका थिए । प्रतियोगिताको विजेताले नगद ५५ हजार ५ सय ५५ र उपविजेताले ३३ हजार प्राप्त गरेका छन् ।

Continue Reading

Banner

प्रचण्ड निवासका ६ जना सुरक्षाकर्मीलाई कोरोना संक्रमण

Published

on

काठमाडौं । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको खुमलटारस्थित निवास सुरक्षार्थ ६ जना प्रहरीलाई कोरोना पुष्टि भएको छ।

यस अघि सभामुख अग्नी सापकोटाको सुरक्षाकर्मीमा पनि कोरोना पुष्टि भएको थियो । तर अग्नी सापकोटाको स्वाव परिक्षण गर्दा उनको परिणाम नेगेटिभ आएको थियो ।

प्रचण्डको परिवारका सदस्यसहित निवास र उनको सुरक्षामा तैनाथ प्रहरीको स्वाब लिएर गरिएको परीक्षणमा ६ जनालाई कोरोना पुष्टि देखिएको हाे ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक