Connect with us
Advertisement
Advertisement

अत्यन्तै व्यवस्थित ढङ्गबाट सुन्दरहरैंचा एकमा राहत वितरण

Published

on

विराटचोकः कोरोना भाइरस (कोभिड १९) रोकथामका लागि सरकार चैत्र ११ गतेबाट बन्दाबन्दी अर्थात् (लकडाउन) गरेको छ । लकडाउनका कारण सबै नागरिक घर भित्र बस्दा शहरमा दैनिक ज्यालादारी गरेर जीविका धान्नेहरु यतिबेला कसरी आफ्नो भोक मेटिरहेका होलान् ? कसरी बालबच्चाको भोक शान्त गरिरहेका होलान् ? कसरी दाल–चामल, ग्याँस आदिको जोहो गरिरहेका होलान् ? औषधि–उपचार कसरी गरिरहेका होलान् ? एकपटक सोचौँ त !
यहि कुरालाई मध्यनजर गर्दै केही हद सम्म राहत पुर्याउने उद्देश्यले सुन्दरहरैँचा नगरपालिकाले दैनिक ज्यालादारीमा काम गर्ने अति विपन्न, अपाङ्ग, एकल परिवालाई राहत सङ्कलन तथा वितरणलाई तिव्रता दिएको छ । नगरपालिकाका नगरप्रमुख शिवप्रसाद ढकालको संयोजकत्वमा नगर स्तरिय समिति निमार्ण गरेको छ । एकद्वार प्रणालीबाट वितरण तथा संकलन कार्य अहिले भइरहेको छ ।

यसै सन्दर्भमा बुधबार वडा नम्बर १ मा राहत वितरण गरीएको छ । वडा अध्यक्ष विनोदबहादुर बस्नेत लगायत वडा स्तरीय राहत वितरण समितिले घरघरमा गई यस अघि नै डाटा सङ्कलन गरेको थियो । वितरण प्रणालीलाई व्यवस्थित गर्न हिजो नै टोल अनुसारको समय सीमा निर्धारण गरी घर-घरमा कुपन वितरण गरिएको थियो । । सो कुपनका आधारमा बुधबार बिहान ८ बजे बाट वडा कार्यालयमा आएका परिवारलाई बितरण गरिएको हो । वडामा जम्मा ४ सय परिवारलाई राहत वितरण गरिएको छ ।

वडा नम्बर १ का अति विपन्न प्रति परिवार चामल २० किलो, दाल १ किलो र नुन १ किलो वितरण गरिएको वडा अध्यक्ष बस्नेतले बताए खाद्यान्न वितरण गर्दा भाइरस सक्रमण हुन सक्ने भएकाले गेटमा साबुनपानीले हात धुने र सेनिटाइजर लगाई दुरीकाय गरी वितरण गरिएको थियो । वितरण सहज बनाउन नेपाल प्रहरी तथा सशस्त्र प्रहरीले सुरक्षाको प्रवन्ध मिलाएको थियो । अध्यक्ष बस्नेतले यहाँ कोही पनि गलामा सिक्री र हातमा ‍औँठी लगाउनेलाई राहत नदिइ अत्यन्त नाजुक र दयनीय अबस्था भएका नागरिकहरु छनौट गरी राहत वितरण गरेको बताउँदै यसमा सहयोग पुर्याउने सम्पूर्णलाई धन्यवाद समेत ज्ञापन गरे ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
18 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

प्रदेश नं. १

कानेपोखरी कांग्रेसले दियो २६० परिवारलाई राहत

Published

on

विराटचोकः नेपाली काङ्ग्रेस कानेपोखरी गाउँ समितिले सोमबार वडा नम्बर २ का २ सय ६० परिवारलाई राहत वितरण गरेको छ ।

बन्दाबन्दीले विपन्न र दैनिक रोजगारी गरी जीविकोपार्जन गर्ने परिवारलाई हातमुख जोर्न समस्या भएकाले राहत वितरण गरिएको बताइएको छ । वडा नम्बर २ को कालीस्थान, कालीकोशी टोल, दलेली र केरौन चोकमा राहत वितरण गरिएको थियो । राहतमा १५ किलो चामल, १ किलो दाल, आधा लिटर तेल, १ किलो नुन र एउटा नुहाउने साबुन वितरण गरिएको थियो ।

राहतका लागि स्थानीय नेता तथा कार्यकर्ताले रकम संकलन गरेको नेवि सङ्घका नेता फणिन्द्र निरौलाले बताए । संघीय सांसद डाक्टर मीनेन्द्रप्रसाद रिजाल र कांग्रेस महासमिति सदस्य डाक्टर सुनिल शर्माले पनि सहयोग गरेको बताइएको छ । यस अघि वडा नं. ४, ५, ६ र ७ मा नेपाली कांग्रेसले राहत वितरण गरेको थियो ।

राहत वितरण कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेस मोरङका सचिवद्वय नागेश कोइराला र मोदराज घिमिरे, महासमिति सदस्य जयराज संयोक र गाउँ सभापति योगेन्द्र दाहाल लगायत उपस्थित थिए ।

Continue Reading

Banner

धरानमा उपचाररत् १८ जना कोरोना संक्रमित डिस्चार्ज

Published

on

विराटचोकः बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा उपचार गराइरहेका १८ जना संक्रमित डिस्चार्ज भएका छन् ।

प्रतिष्ठानका प्रवक्ता डा. निदेश सापकोटाका अनुसार उनीहरु सोमबार साँझ डिस्चार्ज भएका हुन् । प्रतिष्ठानका सह प्रवक्ता आशिष श्रेष्ठका अनुसार उनीहरुमध्ये झापाका १७ जना पुरुष र सुनसरीकी १ जना महिला रहेका छन् ।

उनीहरुलाई धरान उपमहानगरपालिकाका मेयर तिलक राई, प्रतिष्ठानका अस्पताल निर्देशक डा।गौरीशंकर साहलगायतले बिदाइ गरेका थिए । उनीहरूलाई पुष्पगुच्छा दिएर बिदाइ गरिएको थियो । अब धरानमा ८० जना संक्रमितको उपचार भइरहेको छ । उनीहरु सबै झापाका हुन् ।

Continue Reading

प्रदेश नं. १

रुकुम घटना : दोषीलाई कारबाहीको माग गर्दै विरोध प्रदर्शन

Published

on

विराटचोकः रुकुम पश्चिमको चौरजहारी नगरपालिकाको सोती भन्ने स्थानमा गत जेठ १० गत मारिएका नवराज विकसहितका मृतकका परिवारको न्यायका लागि केराबारीमा र्याली निकालिएको छ । भएको घटनाका दोषीलाई कारवाहीको माग गर्दै मोरङको केराबारीमा र्याली निकालिएको छ । अन्तरजातीय प्रेमबाट सिर्जित घटनाको विरोध गर्दै सो घटनामा संलग्न दोषीलाई हदैसम्मको कारबाहीको माग गर्दै नेपाली काङ्ग्रेसको भातृ संगठन नेपाल दलित संघ केराबारीले र्याली निकालेको हो ।


जाजरकोटका नवराज बिक तथा रुकुमको चौरजहारीकी मल्ल थरकी युवतीबीच प्रेम सम्बन्ध रहेको र सो सम्बन्धलाई विवाहमा परिणत गर्न नवराज साथीसहित प्रेमिकाको घर गएका थिए । तर नवराजलाई जातीय गालीगलौजसहित अपमान गरी गाउँले र वडाध्यक्षसहित मिली लखेटेर कुटपिट गरेका थिए ।
हत्याकाण्ड सम्पुर्ण दोषीहरूलाई कडा कार्वाहीको माग राख्दै मंगलबार नेपाली काङ्ग्रेसको भातृ संगठन नेपाल दलित संघ मार्फत केराबारी बजारमा विरोध र्याली गरी केराबारी गाउँपालिका मार्फत गृहमन्त्री समक्ष ज्ञापनपत्र बुझाइएको नेपाल दलित संघ केराबारीका अध्यक्ष सरु सुनामले बताए

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

nispakshyakhabar@gmail.com
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक