Connect with us
Advertisement
Advertisement

पीडामा चलचित्र क्षेत्र: चलचित्रकर्मी भन्छन्, ‘राहत वितरणमा केन्द्रित छौँ‘

Published

on

विराटचोकः लकडाउनले चलचित्र क्षेत्रलाई पनि नराम्ररी अल्झाएको छ । चलचित्रकर्मी, सिनेमा घर, निर्माता, प्राविधिक सबैलाई लकडाउनले समस्यामा पारेको छ । यस क्रममा आज राष्ट्रिय चलचित्र दिवसको अवसर पारेर चलचित्रका केही व्यक्तिसँग हामीले सम्पर्क गरी चलचित्र क्षेत्रमा परेको समस्याका बारेमा बुझ्ने प्रयास गरेका छौँ ।

किशोर सम्बाहाम्फे, वरिष्ठ सल्लाहकार, नेपाल चलचित्रकर्मी महासंघ प्रदेश नम्बर १
चलचित्र क्षेत्रका व्यक्तिहरु पनि अहिले लकडाउनको पीडामा रहेका छन् । लकडाउनले सबै क्षेत्र ठप्प हुँदा चलचित्रकर्मी पनि त्यसबाट अछुतो हुने कुरै भएन । चलचित्र क्षेत्रका कतिपय प्राविधिक, क्यामेराम्यानलाई समस्या परेको पाइएको छ । हामी सबै जना पीडित भए पनि आफूभन्दा कम पीडितलाई हामी आफैँले सहयोग गरिरहेका छौँ ।

अब लकडाउन नै खुल्यो भने पनि चलचित्र क्षेत्र पहिलेकै जस्तो चलायमान हुन लामो समय लाग्न सक्ने देखिन्छ । लकडाउन खुले पनि ढुक्कका साथ मान्छे फिल्म हलसम्म पुग्न सक्ने अवस्था देखिँदैन । त्यसैले सिने जगत्का गतिविधि सुचारु हुन लामै समय लाग्ने देखिन्छ ।

लकडाउनअघि निर्माण भएका चलचित्र नै रिलिज हुन सकेका छैनन् । यस्तो अवस्थामा नयाँ चलचित्र निर्माण गर्ने आँट गर्न पनि गाह्रो हुन्छ । तैपछि ‘इन्टु मिन्टु लण्डनमा’ टिमले नयाँ चलचित्रको लागि पूर्वमा सुटिङ गर्ने कुरा छ । लकडाउन खुल्यो भने सुटिङ हुने सम्भावना छ । अब के गर्ने र कसरी अघि बढ्ने भन्ने अन्योलमा सबै चलचित्रकर्मी छौँ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
1 Comment

Banner

३३६ जना थपिए संक्रमित, २२६ जना निको

Published

on

विराटचोकः आज नेपालमा ३ सय ३६ जना कोरोना संक्रमित थपिएका छन् । योसँगै नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या २ लाख ६८ हजार ६ सय ४६ जना पुगेको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार थप २ सय २६ जना निको भएसँगै संक्रमणमुक्त हुनेको संख्या २ लाख ६२ हजार ८ सय ६८ जना पुगेको छ । थप ४ जनाको मृत्युसँगै संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १ हजार ९ सय ७९ जना पुगेको छ ।

आइसोलेसनमा रहनेको संख्या ३ हजार ७ सय ९९ जना र क्वारेन्टिनमा रहनेको संख्या १ सय ७२ जना छ । हालसम्म २० लाख ३१ हजार ७ सय ५६ स्वाबको पीसीआर परीक्षण भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

Continue Reading

Banner

प्रदेशमा थपिए ८ जना कोरोना संक्रमित

Published

on

विराटचोकः आज प्रदेश नम्बर १ मा ८ जना कोरोना संक्रमित थपिएका छन् । योसँगै संक्रमितको संख्या ३० हजार १ सय १० जना पुगेको छ । तीमध्ये २९ हजार ५ सय ३३ जना निको भएका छन् । १ सय १२ जनाको ज्यान गएको छ ।

सामाजिक विकास मन्त्रालयका अनुसार सुनसरीको धरान र इनरुवा, झापाको बिर्तामोड, संखुवासभाको खाँदबारी, मोरङको रंगेली र प्रदेश १ बाहिरका एक एक जनामा संक्रमण पुष्टि भएको हो । झापाको अर्जुनधारामा १ जना महिलासहित २ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

Continue Reading

Banner

गुप्ताङ्गमा ब्राउन सुगर लुकाएर ल्याउने १ जना पक्राउ

Published

on

बिर्तामोडः झापाको कमल गाँउपालिका–६ का २० वर्षीय नवराज भट्टराई लागूऔषध ब्राउन सुगरसहित पक्राउ परेका छन् ।

हिजो दिउँसो साढे ३ बजे मेचीनगर नगरपालिका–६ मेची पुलबाट भट्टराईलाई नियन्त्रणमा लिइएको प्रहरीले जनाएको छ । नियन्त्रणमा लिएपछि शरीर जाँच गर्दा गुप्ताङ्गमा लुकाएर राखेको अवस्थामा २० ग्राम ब्राउन सुगर फेला पारी बरामद गरिएको इलाका प्रहरी कार्यालय काँकरभिट्टाले जनाएको छ । उनीमाथि थप अनुसन्धान तथा कानुनी कारवाही अघि बढाइएको सो कार्यालयले जनाएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक