Connect with us
Advertisement
Advertisement

नवनियुक्त उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण राज्यमन्त्री ओझालाई सुन्दरहरैंचा नगरपालिकाद्वारा स्वागत

Published

on

विराटचोकः नवनियुक्त उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण राज्यमन्त्री राजकुमार ओझालाई सुन्दरहरैंचा नगरपालिकाले स्वागत गरेको छ । नगरपालिकाको प्राङ्गणमा आयोजित कार्यक्रममा नगरपालिकाका प्रमुख, उपप्रमुख, निमित्त प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत, विभिन्न दलका प्रतिनिधि, जनप्रतिनिधिलगायतले स्वागत गरेका थिए ।

स्वागत कार्यक्रममा आफ्ना धारणा राख्दै राज्यमन्त्री ओझाले वन क्षेत्रमा नदीजन्य पदार्थ ननिकाल्दा खोलाको सतह बढेर बस्तीमा बाढी पसेर हुने समस्या हल गर्न सो क्षेत्रको अनुगमन गरी आवश्यक पहल गरिने बताए । आफू सांसदमात्रै हुँदा आफ्नो निर्वाचन क्षेत्रमात्रै नभएर अन्य क्षेत्रका पूर्वाधार विकासका लागि पनि आफूले पहल गरेको उनले स्मरण गरे ।

वनको व्यवस्थापनमा आफूले सक्दो पहल गर्ने पनि उनले प्रतिबद्धता जनाए ।

नगरभित्रका पर्यटकीय क्षेत्रहरु नयाँ वृन्दावन गौशाला, हसिना सिमसार, बाघझोडा सिमसार तथा बेलबारी र सुन्दरहरैंचाको सिमानामा रहेको वासुकी पोखरी वाटर रिचार्जको स्तरोन्नतिमा आफू लाग्ने उनले बताए । बाघझोडादेखि हसिना हुँदै विराटनगरसम्म जाने बाटो बनाउन पनि पहल भइरहेको उनले जनाए । आगामी आर्थिक वर्षमा पर्यटकीय क्षेत्रको विकासमा यथेष्ट बजेट विनियोजन गर्ने उनले बताए ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै सुन्दरहरैंचा नगरपालिकाका मेयर शिवप्रसाद ढकालले वन व्यवस्थापनको नाममा रुख काट्ने गरिए पनि नयाँ बिरुवा रोप्ने र रोपेका बिरुवाको संरक्षणमा त्यति चासो नदिइनु दुःखद भएको बताए । वन क्षेत्रमा खोलाजन्य पदार्थ उत्खनन गर्न नपाउँदा सुन्दरहरैंचामा वन क्षेत्रबाट गछिया खोलो बस्तीमा पस्ने जोखिम बढिरहेकोतर्फ ओझाको ध्यानाकर्षण गराए । स्थानीय तहले ऐनको कारणले गर्दा वन व्यवस्थापनको विषयमा केही गर्न नसक्ने भएकाले संघ र प्रदेश सरकारले नै त्यसको पहल गर्नुपर्ने बताए ।

नगरमा भएका पर्यटकीय क्षेत्रको विकासमा नगरले संरक्षण गरिरहे पनि त्यसको प्रबद्र्धनको लागि यथेष्ट बजेट हुन नसक्दा समस्या परेको हुनाले बजेट विनियोजन गर्न मन्त्रीसमक्ष माग गरे ।

एकीकृत माओवादीका जिल्ला सदस्य नवराज चापागाईंले कमसल मलेसियन सखुवा आयात भइरहँदा नेपालको सखुवाको काठ भने वनमै कुहिनु दुःखद भएको बताए । नगरका पर्यटकीय क्षेत्रको विकास गर्न सके व्यापार व्यवसाय फस्टाउने हुनाले निजी क्षेत्रले पर्यटकीय क्षेत्रको विकासमा सक्दो सहयोग गर्ने उनको भनाइ थियो ।

नेपाली कांग्रेस सुन्दरहरैंचका सह सभापति तथा वडा नम्बर ७ का अध्यक्ष चैतन्यप्रसाद सिटौलाले चुनावको समयमा विभाजित भए पनि अन्य समयमा राजनीतिक दल एक भएमा नगरको विकास हुने बताए । हालसम्म सुन्दरहरैंचामा नगरको विकासमा सबै राजनीतिक दल एकै ठाउँमा रहने गरेकाले नगरको विकासमा अप्ठ्यारो परिस्थिति सिर्जना नभएको उनको भनाइ थियो ।

नेकपा एमालेका नगर अध्यक्ष मातृका ढकालले नगरको विकासमा प्रदेश सरकार र संघीय सरकारले बजेट विनियोजन गरिरहेको र अब थप बजेट विनियोजन हुने आशा पलाएको बताए । नगरभित्रका राजनीतिक दलको समन्वयका नगरको कारण विकास निर्माणका काम अनुकरणीय रहेको उनले उल्लेख गरे ।

कार्यक्रममा नगरपालिकाकी उपमेयर धनमाया तामाङले स्वागत मन्तव्य राखेकी थिइन् ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

करेन्ट लागेर धनकुटाको महालक्ष्मी ४ चानुवामा ५ जना घाइते, २ जनाको अवस्था चिन्ताजनक

Published

on

विराटचोकः आज बिहान अकस्मात आएको हाइ भोल्टेजका कारण करेन्ट लागेर धनकुटाको महालक्ष्मी ४ चानुवामा ५ जना घाइते भएका छन् । उनीहरुमध्ये २ जनाको स्वास्थ्य अवस्था गम्भीर रहेको छ ।

स्थानीय जगत पौडेलका अनुसार ५५ वर्षीय चन्द्र कार्कीको अवस्था चिन्ताजनक रहेको छ । त्यस्तै, बमकुमारी श्रेष्ठको अवस्था पनि चिन्ताजनक रहेको छ । घाइते हुने अन्यमा पदम श्रेष्ठ, सन्तोष जिमीका छोरा तथा निरौला थरकी एक किशोरी छिन् । उनीहरुलाई उपचारको लागि बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान पठाइएको बताइएको छ ।

स्थानीयका अनुसार अस्ति साँझ आएको हावाहुरीका कारण विद्युत सेवा अवरुद्ध भएको थियो । आज बिहान अन्दाजी साढे ९ बजे बिजुली आउँदा सामान्य रुपमै आए पनि त्यसपछि हाइ भोल्टेज आउँदा धेरै जनालाई करेन्ट लागेको थियो ।

स्थानीयका अनुसार अन्य धेरै सामान्य घाइते भएका छन् । बत्ती नहुँदा मोबाइल अफ भएका कारण सबैतिर सम्पर्क हुन सकेको छैन ।

बाघखोरको ट्रान्सफरमरमा खराबी आउँदा समस्या आएको हुन सक्ने स्थानीयले अनुमान गरेका छन् । कतिपय बिजुलीको पोल भएको ठाउँको जमिनमा धुवाँ देखिएको स्थानीयले बताए ।

बाघखोरको ट्रान्सफरमरमा भएको न्युट्रल तारले अन्य तारमा छुँदा हाइ भोल्टेज आएको हुन सक्ने स्थानीयले अनुमान गरेका छन् ।

हाइ भोल्टेजका कारण धेरै जना सामान्य घाइते भएको अनुमान गरिएको छ । एउटा घरमा आगलागी समेत भएको तर तुरुन्तै निभाउँदा धेरै क्षति हुन नपाएको स्थानीयले फोन सम्पर्कमा बताए ।

घटनाको बारेमा जानकारी लिन वडाध्यक्ष र सुरक्षाकर्मीसँग सम्पर्क गर्दा सम्पर्क हुन सकेन ।

Continue Reading

Banner

आज विराट गोल्डकपको फाइनल, उपाधिका लागि एपीएफ र पञ्जाब पुलिस भिड्दै

Published

on

फाइल तस्बिर

विराटनगरः विराटनगरमा जारी छैटौँ संस्करणको विराट गोल्डकप फुटबलको फाइनल खेल आज (शनिवार) हुँदैछ । शहीद रङ्गशालामा हुने फाइनलमा विभागीय टिम सशस्त्र प्रहरी (एपीएफ) काठमाण्डौं र भारतको पुलिस क्लबबीच राती साढे ६ बजे प्रतिष्पर्धा हुने भएको छ ।

पन्जाब पुलिस पहिलो पटक विराट गोल्डकपको उपाधि जित्ने लक्ष्यमा रहेको छ भने एपीएफ यो सिजनको तेस्रो पटक गोल्डकपको उपाधि हात पार्ने दाउमा छ । एपीएफले विभागीय चिरप्रतिद्वन्दी नेपाल प्रहरी र घरेलु टिम विराटनगरलाई हराउँदै फाइनलमा प्रवेश गरेको हो ।

विराट गोल्डकपमा पहिलो पटक भाग लिएको पञ्जाबले शहीद स्मारक ‘ए’ डिभिजन लिग विजेता मछिन्द्रलाई २–०, गोरखा ब्वाइज क्लब रुपन्देहीलाई ४–२ र आहा रारा गोल्डकपको च्याम्पियन तथा विराट गोल्डकपको पूर्व विजेता टिम सङ्कटा क्लबलाई १–० हराउँदै फाइनलमा स्थान पक्का गरेको हो ।

एपीएफ २०७० मा विराट गोल्डकपको फाइनलमा पुग्दा सङ्कटासँग १–० गोलले पराजित भएको थियो ।

एपीएफका प्रशिक्षक सुदिप श्रेष्ठले विराट गोल्डकपमा दोस्रो पटक फाइनल पुगेको बताउँदै टिमको लक्ष्य उपाधि जित्नु रहेको बताएका छन् ।

नेपालमा पहिलो गोल्डकप खेल्न आएको पन्जाब भारतको लिग विजेता टिम हो । पञ्जाबका प्रशिक्षक हरनेक सिंहले नेपालकै प्रतिष्ठित गोल्डकपको उपाधि उचाल्न फाइनलमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्ने उनले बताए । पञ्जाबले ४–४–२ को रणनीतिमा खेल्ने उनले जानकारी दिए ।

प्रतियोगिता चैत २६ गते शुरु भएको हो ।

Continue Reading

Banner

लागूऔषध र नियन्त्रित औषधीसहित पोलिक्लिनिकका सञ्चालक पक्राउ

Published

on

उदयपुरः उदयपुरको बेलका नगरपालिका– १ आम्बासीमा रहेको बेलका मेडिलक पोलिक्लिनिक प्रा.लि. का सञ्चालक लागूऔषध र नियन्त्रित औषधीसहित पक्राउ परेका छन् ।

विशेष सूचनाको आधारमा प्रहरीले शुक्रबार राती ११ बजे सो क्लिनिकमा खानतलासी गर्ने क्रममा सप्तरीको तिरहुत गाउँपालिका २ मैनाकडेरी का २६ वर्षीय सुबोध यादवलाई पक्राउ गरेको हो ।

उनको साथबाट टर्माडोल हाइड्रोक्लोराइड १ सय ९८ ट्याब्लेट, डाइकोमाइन हाइड्रोक्लोराइड ५ सय १५ ट्याब्लेट, कोफट्याब डी ३ सय ५ ट्याब्लेट, टर्माडोल हाइड्रोक्लोराइड ओपिडोल १ हजार ५ सय २ ट्याब्लेट, प्रिगोट किट १० ट्याब्लेट, सिल्डेनाफिल ४ ट्याब्लेट, जन्ग्रा रेड १२ ट्याब्लेट प्रहरीले बरामद गरेको थियो ।

त्यस्तै, नगद १ लाख १७ हजार र मोबाइल १ थान बरामद गरिएको प्रहरीले जनाएको छ । बरामद गरिएको सामानसहित सो क्लिनिकका सञ्चालक यादवलाई पक्राउ गरिएको इलाका प्रहरी कार्यालय रामपुर ठोक्सिलाले जनाएको छ । उनीमाथि थप अनुसन्धान भइरहेको सो कार्यालयले जनाएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक