Connect with us
Advertisement
Advertisement

सुन्दरहरैंचा– ७ को सार्वजनिक सुनुवाइ सम्पन्न

Published

on

विराटचोकः सुन्दरहरैंचा नगरपालिका वडा नम्बर ७ को सार्वजनिक सुनुवाइ बुधबार सम्पन्न भएको छ । सार्वजनिक सुनुवाइमा वडावासीले उठाएका जिज्ञासाको वडाका जनप्रतिनिधि तथा वडा सचिवले समाधान गरेका थिए ।

वडावासीको जिज्ञासाको समाधान गर्दै वडाध्यक्ष चैतन्यप्रसाद सिटौलाले गोठगाउँमा जग्गाको व्यवस्थापन हुन नसक्दा सार्वजनिक शौचालय नबनेको बताए । वडावासीले कम चासो दिएका कारण पनि शौचालय बन्न नसकेको उनको भनाइ थियो ।

गछियामा पनि साजीलाल माविको जग्गाको पूर्वतर्फ शौचालय बनाउने प्रयास भइरहेको उनले बताए । सुन्दरदुलारी उद्योग वाणिज्य संघको पहलमा गोठगाउँदेखि बलियासम्मका स्थानमा सार्वजनिक शौचालय बन्ने क्रममा रहेको उनको भनाइ थियो ।

गोठगाउँ चोकमा भएको सार्वजनिक जग्गा कम भएकाले वडा कार्यालय भवन बनाउन नसकिने बताउँदै उनले बारबिघेमा जग्गा प्राप्तिको काम भइरहेको हुनाले सोही स्थानमा वडा कार्यालयको भवन बनाउने गरी काम अघि बढिरहेको बताए । त्यस्तै पञ्चायत माविको उत्तरतर्फको खाल्डो पुरेर व्यवस्थित हटिया बनाउने तयारी भइरहेको पनि उनको भनाइ थियो ।

‘नगरप्रमुख उज्यालो’ कार्यक्रममार्फत् नगरभरीका मुख्य चोकमा सडक बत्ती जडान गर्ने काम यसैवर्षदेखि हुने भएकाले वडा नम्बर ७ का मुख्य चोकमा पनि सडक बत्ती जडान हुने उनले जानकारी दिए ।

ट्राफिक प्रहरी पोष्ट गोठगाउँमा ल्याउने, सिटी सफारीको भाडादरमा एकरुपता ल्याउने, पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालयमा बिरामीले भोग्नुपरेका समस्याका समाधान गर्ने उनले बताए । पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालयमा देखिएका समस्या समाधानमा सांसद, जनप्रतिनिधि तथा अन्य सरोकारवालाको संयुक्त डेलिगेसन गएर उपकुलपतिसमक्ष सेवाग्राहीका माग र समस्या अवगत गराइएको सो अवसरमा उनले बताए ।

बेलगाछी, गणेशपुरदेखि पश्चिमतर्फ डुबानको समस्या देखिनुमा त्यहाँ रहेका मोरङी, लोचनीलगायतका पैनी पुरिनु नै मुख्य कारण रहेको उनले बताए । हाल गछिया बजारको उत्तरतर्फ निकासको व्यवस्था गरेकाले डुबानको समस्या धेरै हल हुने उनले जानकारी दिए ।

महिला सदस्य सुमित्रा बिकले महिलाहरु जागरुक नहुँदा महिलालक्षित कार्यक्रम प्रभावकारी नभएको बताइन् । महिलालक्षित र दलितलक्षित कार्यक्रमको माग वडावासीबाट नभएको हुँदा बजेट विनियोजनमा प्राथमिकता नपरेको उनले बताइन् ।

वडा सचिव लीला रिमालले वडामा चालु आर्थिक वर्षमा १६ वटा योजना सम्झौता भइसकेका र तीमध्ये ८ वटा योजना सम्पन्न भएर फरफारक भइसकेको जानकारी दिए । पशुपालक किसानका लागि तालीम सम्पन्न भइसकेको, ड्राइभिङ तालीमलगायतका अन्यक केही कार्यक्रम सञ्चालनको तयारीमा रहेका उनले जानकारी दिए । बहुवर्षे घाँसको बीउ वितरण, उन्नत जातका बाख्राका पाठापाठी वितरण तथा फलफूलका बिरुवा वितरणको कार्यक्रम पनि अन्तिम चरणमा रहेको उनको भनाइ थियो ।

कार्यक्रममा सहभागी डीपी कट्टेलले पहाडका कुनाकुनामा बिजुली पुगिसक्दा पनि वडा नम्बर ७ का केही टोलमा बिजुलीको पोल र तार भए पनि लाइन नछोडिएको, टोल विकास संस्था गठनमा वडा पछि परेको लगायतका समस्या उठाएका थिए ।

गोकुल न्यौपानेले बाटो निर्माणका क्रममा प्राविधिकले लागत इस्टिमेट गरेको आधारमा पैसा उठाउँदा बाटो निर्माणमा रकम नपुग्ने र साझेदारीमा भनिएभन्दा बढी रकम उठाउन वडावासी तयार नहुने हुनाले साझेदारीमा ग्राभेल, एजिङ र कालोपत्रे गर्दा उपभोक्ता समितिलाई रकम जुटाउन समस्या हुने गरेको उल्लेख गरे ।

लीलाप्रसाद पोखरेलले बिजुलीमा भोल्टेजको समस्या रहेको हुनाले ४ फेजको तार बिस्तारका लागि सम्बन्धित निकायमा पहल गर्नुपर्ने बताए ।

मिलन लुइँटेलले ठडियामा बनेको स्वास्थ्य चौकीले कहिलेदेखि सेवा दिन्छ भनी प्रश्न गरेका थिए । युवाहरुलाई उद्यमी बनाउने विषयमा वडाले के गरिरहेको छ भनी प्रश्न गर्दै बाटो निर्माणका साथै युवा सशक्तिकरणमा पनि वडाले पर्याप्त बजेट विनियोजन गर्नुपर्ने उनले माग राखे ।

 

 

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

सुन्दरहरैंचामा होम आइसोलेसनमा बसेकासहित मोरङमा आज ११ संक्रमितको मृत्यु

Published

on

विराटचोकः आज मोरङमा ११ जना कोरोना संक्रमितको मृत्यु भएको छ । होम आइसोलेसनमा ३ जना र अस्पतालमा ८ जना संक्रमितको मृत्यु भएको हो । नोबेल मेडिकल कलेजमा ४, विराट मेडिकल कलेजमा २ जना तथा कोशी अस्पताल र न्युरो अस्पतालमा एक–एक जनाको मृत्यु भएको हो ।

सुन्दरहरैंचा– १२ का ७९ वर्षीय कोरोना संक्रमित पुरुषको आज दिउँसो १२ बजे मृत्यु भएको हो । बैशाख २७ गते पीसीआर परीक्षण गराउँदा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएका उनी होम आइसोलेसनमा रहेका थिए ।

त्यस्तै, मोरङको जहदा गाउँपालिका–७ का ६० वर्षीय पुरुषको पनि होम आइसोलेसनमै मृत्यु भएको छ । उनको आज दिउँसो मृत्यु भएको हो ।

उता, विराटनगर –१३ का ५८ वर्षीय पुरुषको पनि होम आइसोलेसनमा मृत्यु भएको छ । उनलाई वैशाख १६ गते कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो ।

विराट मेडिकल कलेजमा विराटनगर–९ का ५२ वर्षीय पुरुषको आज बिहान १० बजे मृत्यु भएको छ । उनी बैशाख १३ गते अस्पताल भर्ना भएका थिए ।

सिरहाको लहान–१ का ८० वर्षीय वृद्ध पुरुषको पनि विराट मेडिकल कलेजमै मृत्यु भएको छ । उनी मंगलबार उपचारका लागि अस्पताल भर्ना भएका थिए ।

विराटनगर महानगरपालिका–६ का ३९ वर्षीय पुरुषको बुधबार दिउँसो न्युरो अस्पतालमा मृत्यु भएको छ ।

नोेबेल शिक्षण अस्पतालमा चार जनाको मृत्यु भएको छ । सुनसरीको इनरुवा–१ का ७५ वर्षीय पुरुषको बिहान ३ बजे मृत्यु भएको थियो । सप्तरीकी ५५ वर्षीया महिलाको बिहान ७ बजे र विराटनगर – ९ की ८० वर्षीया महिलाको बिहान ८ बजे मृत्यु भएको थियो ।

नोबेलमै विराटनगर –१० का ४६ वर्षीय पुरुषको पनि मृत्यृ भएको छ । बैशाख २६ गते उनी अस्पताल भर्ना भएका थिए । उनको बिहान ८ बजे मृत्यु भएको थियो ।

उता, कोशी अस्पतालमा विराटनगर–१२ का ८० वर्षीय पुरुषको संक्रमणका कारण ज्यान गएको छ ।

Continue Reading

Banner

सुन्दरहरैंचामा भोलिदेखि निषेधाज्ञा कडा बनाइँदै, औषधी पसलबाहेक सबै व्यवसाय बन्द

Published

on

विराटचोकः कोरोना संक्रमणको दर बढ्दै गएको भन्दै सुन्दरहरैंचा नगरपालिकाले भोलि बैशाख ३० गतेदेखि निषेधाज्ञालाई थप कडा बनाउँदै लाने भएको छ । औषधी पसलबाहेकका सबै व्यवसाय बन्द गर्न नगरपालिकाले अनुरोध गरेको छ ।

नगर प्रमुख शिवप्रसाद ढकालको अध्यक्षतामा नगरपालिका, उद्योग वाणिज्य संघ र स्थानीय प्रहरी प्रशासनको उपस्थितिमा आज बसेको बैठकले सो निर्णय गरेको हो ।

प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत डा. कृष्णबहादुर घिमिरेद्वारा जारी सूचनामा जनाइएअनुसार भोलिदेखि औषधी पसल तथा स्वास्थ्य संस्था र क्लिनिकबाहेक सबै प्रकारका व्यवसाय अर्काे सूचना  जारी नभएसम्म सञ्चालन गर्न पाइने छैन । बन्दको अवज्ञा गरी घरबाहिर निस्कने र औषधी पसलबाहेक अन्य व्यवसाय खोल्नेलाई प्रहरीले कडा कारवाही गर्ने सूचनामा जनाइएको छ ।

Continue Reading

Banner

महामारीको समयमा रगतको अभाव कम गराउन सुन्दरदुलारी उद्योग वाणिज्य संघको आयोजनामा रक्तदान

Published

on

विराटचोकः कोरोना महामारीको समयमा रगत संकलन कम हुँदा अस्पतालहरुमा रगतको अभाव हुन थालेपछि सुन्दरदुलारी उद्योग वाणिज्य संघले आज गछियामा रक्तदान कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ ।

नेपाल रेडक्रस सोसाइटी सुनसरीको प्राविधिक सहयोगमा भएको कार्यक्रममा ३१ पिन्ट रगत संकलन भएको संघका अध्यक्ष किशोर कार्कीले जानकारी दिए ।

सुन्दरहरैंचामा संक्रमितको संख्या बढ्दै गएको अहिलेको अवस्थामा ब्लड बैंकमा पनि रगतको अभाव हुन थालेपछि कार्यक्रम आयोजना गरिएको बताइएको छ ।

स्वास्थ्य सुरक्षाका सबै मापदण्ड अपनाएर गरिएको स्वास्थ्यकर्मीको समन्वयमा गरिएको कार्यक्रममा उपस्थित रक्तदातालाई कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि वडा नम्बर ७ का अध्यक्ष चैतन्यप्रसाद सिटौलाले प्रशंसा पत्र वितरण गरेका थिए ।

https://www.facebook.com/NispakshyaKhabarDotCom/videos/482176216165521

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक