Connect with us
Advertisement
Advertisement

नेपाल कम्प्युटर सेन्टर सुन्दरहरैंचाको आयोजनामा हुने विभिन्न प्रतियोगितात्मक कार्यक्रमको उद्घाटन

Published

on

विराटचोकः सुन्दरहरैंचा–७ गोठगाउँमा रहेको नेपाल कम्प्युटर सेन्टर (एनसीसी) ले आगामी ३ महिनासम्म विभिन्न प्रतियोगितात्मक कार्यक्रम गर्ने भएको छ । कम्प्युटर सेन्टरका प्रशिक्षार्थीबीच हुने प्रतियोगिता शनिबारदेखि शुरु भएको छ ।

ज्ञानज्योति इङ्लिस स्कुल सुन्दरहरैंचा–७ गोठगाउँको सभाहलमा भएको उद्घाटन कार्यक्रम सोही विद्यालयका प्रिन्सिपल देवी सिटौलाको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न भएको हो ।

कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि सिटौलाले एसईई दिएर कम्प्युटर सिक्दै गरेका विद्यार्थीहरुलाई आगामी शैक्षिक मार्ग, सिक्नुपर्ने सीप, संस्कार र प्रविधिको बारेमा उत्प्रेरणात्मक भनाइ राखेका थिए । कम्प्युटर सेन्टरलाई आगामी दिनमा साथ र सहयोगको प्रतिबद्घता समेत व्यक्त गरेका थिए ।

सीबी कलेजका सञ्चालक सदस्य एवम् कार्यक्रमका विशेष अतिथि बास्तोलाले कम्प्युटर सेन्टरले विभिन्न कार्यहरुमा साथ र सहयोग गरिरहेको बताए । एसईई पास भएर माथिल्लो कक्षामा पढ्ने विद्यार्थीहरु कम्प्युटर सेन्टरले आयोजना गर्ने विभिन्न प्रतियोगितामा विजयी हुने विद्यार्थीलाई  सीबी कलेजमा अध्ययनको लागि ५० प्रतिशतसम्म छात्रवृत्ति  दिइने समेत उनले घोषणा गरे ।

त्यसैगरी, अतिथिहरुमा सीबी कलेजका शिक्षकहरु खगेन्द्र घिमिरे र रोशन कार्की रहेका थिए ।

कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य ज्ञानज्योति स्कुलका शैक्षिक संयोजक जयन्द्र भट्टराईले राखेका थिए । कार्यक्रमको सञ्चालन माधव घिमिरेले गरेका थिए । कम्प्युटर सेन्टरका प्रमुख शम्भु राईको सभापतिपत्वमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।

सभापति राईले आगामी दिनमा विद्यार्थीहरुसँग रहेका प्रतिभाहरुलाई प्रष्फुटन गर्ने कार्यक्रमहरु सञ्चालन गर्नुका साथै विद्यार्थीहरुलाई छात्रवृत्तिसहित पुरस्कारको व्यवस्था रहने जानकारी दिएका थिए ।

कम्प्युटर सेन्टरले आगामी दिनमा बेस्ट टाइपिस्ट, बेस्ट मेल रनर, बेस्ट फिमेल रनर, क्वीज कम्पिटिसन, मिस एनसीसी, मिस्टर एनसीसी, एनसीसी टिकटक स्टारलगायतका प्रतियोगिता हुने राईले जानकारी दिए । प्रशिक्षार्थीलाई कलेज भ्रमणमा लानुको साथै पर्यटकीय क्षेत्रको भ्रमणमा पनि लगिने उनले जानकारी दिए ।

सो औपचारिक कार्यक्रमपछि सीबी कलेजका कम्प्युटर शिक्षक रोशन कार्कीले करीब २ घण्टा विशेष कम्प्युटर कक्षा सञ्चालन गरी विद्यार्थीहरुलाई कम्प्युटरको उपयोगिताको बारेमा जानकारी गराएका थिए ।

 

 

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

सुनको भाउ १०० रुपैयाँ बढ्दा चाँदीको घट्यो १५ रुपैयाँ

Published

on

विराटचोकः आज सुनको भाउ बढेको छ भने चाँदीको भाउ घटेको छ । सुनको भाउ तोलामा १ सय रुपैयाँ बढेको छ । चाँदीको भाउ तोलामा १५ रुपैयाँ घटेको छ ।

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज छापावाल सुनको भाउ प्रति तोला ९७ हजार ८ सय रुपैयाँ निर्धारण भएको छ । तेजाबी सुनको भाउ प्रति तोला ९७ हजार ३ सय र असली चाँदीको भाउ प्रति तोला १ हजार २ सय ४० रुपैयाँ निर्धारण भएको छ ।

हिजो सुनको भाउ तोलामा ४ सय रुपैयाँ बढ्दा चाँदीको भाउ तोलामा १० रुपैयाँ बढेको थियो ।

Continue Reading

Banner

आजदेखि हिमालयन हाइड्रोपावरको आईपीओ बिक्री शुरु

Published

on

विराटचोकः हिमालयन हाइड्रोपावर लिमिटेडले आजदेखि आईपीओ निष्काशन तथा बिक्री खुला गरेको छ ।

सो कम्पनीले प्रतिशेयर १०० रुपैयाँ अंकित मूल्यका ९ लाख कित्ता शेयर आयोजना प्रभावित क्षेत्रका बासिन्दाहरुका लागि निष्काशन गरेकोमा २ लाख ८१ हजार ७ सय ५० कित्ता मात्र बाँडफाँड भएको थियो । बाँकी ६ लाख १८ हजार २ सय ५० कित्ता सहित कुल १९ लाख ६८ हजार २ सय ५० कित्ता साधारण शेयर बिक्री शुरु गरेको हो ।

निष्काशन गरिने कुल शेयरमध्ये २ प्रतिशत अर्थात् ३९ हजार ३ सय ६५ कित्ता शेयर कर्मचारीहरुका लागि सुरक्षित गरिएको छ भने ५ प्रतिशत अर्थात् ९८ हजार ४ सय १३ कित्ता शेयर सामूहिक लगानी कोषमा बाँडफाँड गरिएको छ । सर्वसाधारणले बाँकी १८ लाख ३० हजार ४ सय ७२ कित्ताका लागि आवेदन दिन सक्नेछन् ।

निष्काशन बन्द छिटोमा असार १९ गते हुनेछ भने ढिलोमा असार २९ गते हुनेछ । आईपीओमा नेपाल धितोपत्र बोर्डबाट स्वीकृतिप्राप्त गरेका सम्पूर्ण सी–आस्वा सदस्य बैंक तथा वित्तीय संस्था र तिनका शाखा कार्यालयबाट आवेदन दिन सकिनेछ । यसका साथै मेरो शेयर एप तथा वेबसाइटबाट पनि न्यूनतम १० कित्तादेखि अधिकतम १ हजार कित्ताका लागि आवेदन दिन सकिनेछ ।

Continue Reading

Banner

आज राष्ट्रिय धान दिवस

Published

on

फाइल तस्बिर

विराटचोकः असार १५ गते आज राष्ट्रिय धान दिवस मनाइँदै छ । नेपाली समाजमा आजको दिनलाई दही चिउरा खाने पर्वका रुपमा पनि चिनिन्छ ।

वि.सं. २०६१ मंसिर २९ गतेको मन्त्रीस्तरीय निर्णयले २०६२ असार १५ गतेदेखि राष्ट्रिय धान दिवस मनाउन थालिएको हो । आजको दिन असारे भाकामा लोक लयका गीत गाउँदै धान रोप्ने र हिलो छ्यापाछ्याप गरेर रमाइलो गर्ने चलन छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक