Connect with us
Advertisement
Advertisement

बदनियतपूर्वक जग्गा बिक्रीको टेण्डर सलकपुर साकोसले रद्द गरेको निवेदकको आरोप

Published

on

विराटचोकः सुन्दरहरैंंचा– ८ सलकपुरमा रहेको सलकपुर बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाले आह्वान गरेको जग्गा बिक्रीको टेण्डर बदनियतपूर्वक रद्द गरी आफूहरुलाई मारमा पारेको टेण्डर आवेदकले आरोप लगाएका छन् ।

सञ्चालक समिति अनुकूलका व्यक्तिलाई टेण्डर नपर्ने भएपछि बदनियतपूर्वक टेण्डर रद्द गरिएको पीडित हरिमाया श्रेष्ठका आफन्तले बताए । आइतबार सलकपुरमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै उनीहरुले सहकारीका सञ्चालक अनुकूलका व्यक्तिलाई टेण्डर नपर्ने भएपछि टेण्डर प्रक्रिया नै रद्द गरेको आरोप लगाए ।

‘सहकारीले न्यूनतम ५६ लाख रुपैयाँमा जग्गा बिक्री गर्ने टेण्डर आह्वान गरेपछि हामीले ५८ लाख ५ हजार ६ सय ७८ रुपैयाँमा जग्गा खरीद गर्ने भनी सो रकमको १० प्रतिशत ५ लाख ८० हजार ५ सय ६८ रुपैयाँ सहकारीको खाता रहेको बैंकमा जम्मा गर्याैँ’ पीडित हरिमायाका छोरा अनिल श्रेष्ठले भने, ‘अर्का निवेदकले ५६ लाख रुपैयाँमा जग्गा खरीद गर्ने भनी सो रकमको १० प्रतिशत रकमको बैंक भौचर बुझाएको तर निवेदनमा भने ५९ लाख ५९ हजारमा जग्गा खरीद गर्ने भनेर लेखिएको रहेछ ।’ जग्गा ५९ लाख ५९ हजार रुपैयाँमा किन्न चाहने निवेदक यशोदा सिंखडालाई बिक्री गर्ने भनी सञ्चालक समितिले भनेपछि आफूहरुले आपत्ति जनाएपछि सिंखडाको बोलपत्र रीत नपुगेको तथा एक जाना मात्रै आवेदक भएको जनाई टेण्डर नै रद्द गरिएको श्रेष्ठले आरोप लगाए ।

सिंखडाले ५९ लाख ५९ हजारको १० प्रतिशतको भौचर नभए पनि सो निवेदन स्वीकृत गरी दर्ता गरिएको तर आफूहरुले विरोध गरेपछि टेण्डर नै रद्द गरिएको उनको भनाइ छ । न्यूनतम कति जनाको टेण्डर पर्नुपर्ने भन्ने टेण्डर आह्वानमा नभए पनि एक जनाको आवेदन रद्द भएपछि अर्का निवेदकको आवेदन स्वीकृत गर्नुपर्नेमा त्यसो नगरी टेण्डर नै रद्द गर्नुपर्ने कारण नै नभएको उनले बताए ।

‘सहकारी सञ्चालक समितिले जहाँ गएर जे गर्नुहुन्छ गर्नुहोस् भनेको छ’, उनले भने, ‘नगरपालिकासँग यस विषयमा छानबिन गर्न माग गर्दा नगरपालिकाले हाम्रो निवेदन नै लिन मानेन । त्यसैले हामीले अख्तियारलगायतका निकायमा छानबिनको माग गर्दै निवेदन दियौँ ।’

आफूहरुले प्रदेश नम्बर १ को भूमि व्यवस्था कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय, अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोग, इलाका प्रहरी कार्यालय बेलबारी, जिल्ला प्रशासन कार्यालय मोरङ र सम्पत्ति शुद्धीकरण विभागमा घटनाको बारेमा जानकारी दिँदै निवेदन दिएको उनले बताए ।

पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै श्रेष्ठका छिमेकी हरिनारायण श्रेष्ठ तथा ईश्वर निरौलाले हरिमाया श्रेष्ठले सो जग्गा किन्न पाउनुपर्ने तथा सहकारीले अनावश्यक जालसाँजी गर्ने काम गरिएको देखिएको बताए ।

यस विषयमा सहकारीका व्यवस्थापक डेगिन्द्रप्रसाद सुवेदीसँग बुझ्दा एउटा निवेदन रद्द भएको र एक मात्र प्रतिष्पर्धी भएकाले सञ्चालक समितिको निर्णयले पुनः टेण्डर आह्वान गरिएको जनाए ।

सहकारी संस्थाका अध्यक्ष बाबुराम ढकालले एउटा निवेदन रद्द भएपछि एक्लो प्रतिष्पर्धी भएपछि टेण्डर रद्द गर्नु उचित देखेर रद्द गरिएको जनाए । चाँडै नै पुनः टेण्डर प्रकाशन गरी जग्गा बिक्री गरिने बताए । श्रेष्ठ परिवारले आरोप लगाएजस्तो आफन्तलाई सो जग्गा कम मूल्यमा बिक्री गराउन नखोजिएको उनले बताए ।

‘आफन्तलाई नै जग्गा पार्ने चाहना थियो भने हामी हाम्रा धेरै जना आफन्तको नाममा टेण्डर हाल्ने थियौँ’, उनले भने, ‘श्रेष्ठ परिवारले कुरै नबुझी हामीमाथि आरोप लगाएको मात्रै हो ।’

सो सहकारीले आफ्नो नाममा सुन्दरहरैंचा ११ मा रहेको साबिक मृगौलिया ७ ‘ग’ को कित्ता नम्बर २५७ को ७ कठ्ठा जग्गा लिलाम बढाबढमा बिक्री गर्न कात्तिक १० गते उद्घोष दैनिकमा सूचना प्रकाशन गरेको थियो । कात्तिक १६ गते कार्यालय समयभित्र दरखास्त दिन आह्वान गरिएको सूचनामा कात्तिक २३ गते बोलपत्र खोलिने र बोलपत्र स्वीकृत भएको मितिले ५ दिनमा सम्झौता गरिसक्नुपर्ने उल्लेख थियो । सम्झौता भएको मितिले २ महिनाभित्रमा कारोबार गरिसक्नुपर्ने र सो समयमा कारोबार गर्न नसकेमा धरौटीको २५ प्रतिशत रकम कट्टा गरी बाँकी रकम फिर्ता गरिने उल्लेख थियो ।

 

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

विदेशी मुद्राको विनिमय दर स्थिर

Published

on

विराटचोकः आज अधिकांश विदेशी मुद्राको विनिमय दर स्थिर रहेको छ ।

नेपाल राष्ट्र बैंकका अनुसार यस्तो छ आज मंसीर  १९  गतेका लागि निर्धारण भएको विदेशी मुद्राको विनिमय दरः

Continue Reading

Banner

बिभिन्न कार्ययाेजना पारित गर्दै लायन्स क्लव ३२५ ए वान डिष्ट्रिकको क्याविनेट मिटिङ सम्पन्न

Published

on

विराटचाेक: लायन्स क्लव ३२५ ए वान डिष्ट्रिकको दोश्रो क्याविनेट मिटिङ आज मोरङको सुन्दरहरैंचामा सम्पन्न भएको छ ।  लायन्स क्लव ३२५ ए वान डिष्ट्रिक गभर्नर लायन रेवतबहादुर कार्कीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री राजेन्द्र राईको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो । कार्यक्रममा प्रदेश १ का सामाजिक विकास मन्त्री जयराम यादव, सुन्दरहरैंचा नगरपालिकाका प्रमुख शिवप्रसाद ढकाल, उपप्रमुख धनमाया तामाङ, लायन्सका पाष्ट इन्टरनेशनल डाइरेक्टर सञ्जय खेतान, जीएपी एरिया लिडर खगेन्द्र सिटौला लगायतका लायन्सका उच्चपदस्थ व्यक्तित्वहरुको आतिथ्यता रहेको थियो ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री राजेन्द्र राईले लायन्स निश्वार्थभावले विशुद्ध समाजसेवामा समर्पित रहेको भन्दै लयान्ससँग सहकार्य गरेर अघि बढ्न प्रदेश सरकार तत्पर रहेको उल्लेख गरे ।  यस्तै सामााजिक विकास मन्त्री जयराम यादवले आफुपनि लायन्ससँग जोडिएको व्यक्ति भएकाले समाजसेवाको क्षेत्रमा लायन्ससँग हातमालो गर्दै अघि बढ्ने प्रतिवद्धता जनाए

नगर प्रमुख शिवप्रसाद ढकालले  लायन्सका हरेक गतिविधिमा नगरपालिकाको तर्फबाट सँधै साथ र सहयोग रहने भन्दै विभिन्न विपतका सायमा लायन्सले खेलेको भूमिकाको प्रशंशा गरेका थिए । उपप्रमुख धनमाया तामाङले व्यक्तित्व विकासमा लायन्स जेसीज जस्ता सस्थाले युवालाई अगाडि बढाउन सहयाेग गरेकाे बताइन् ।

उद्घाटन सत्रपछि सञ्चालन भएको डिस्ट्रिकको क्याविनेट मिटिङले विभिन्नि सामाजिक कामका योजना अघि बढाउने निर्णय गरेको छ । विराटनगरस्थित मानव सेवा आश्रमको भवन, दमकस्थित आम्दा अस्पतालमा आकस्मिक भवन, विराटनगरमा बहिरा स्कुलमा भवन लगायतका १५ वटा विकासका योजना अघि बढाउने निर्णय भएको विराटनगर एरिया चिफ चन्द्रमणि गुरागाईंले जानकारी दिए ।

मिटिङमा लायन्स क्लव ३२५ ए वान डिष्ट्रिकमा पर्ने विभिन्न क्लवहरुबाट १४ सय बढीको सहभागिता रहेको कार्यक्रम संयोजक तथा जोन चेयर पर्सन मनिता दंगालले बताइन्  ।

Continue Reading

Banner

कांग्रेस प्रदेश १ अधिवेशनः २० जनाको उम्मेद्वारी

Published

on

विराटनगरः १४ औँ महाधिवेशनअन्तर्गत हुन लागेको नेपाली कांग्रेसको प्रदेश अधिविेशनअन्तर्गत प्रदेश १ को सभापतिमा गुरुराज घिमिरे र उद्धव थापा चुनावी मैदानमा उत्रिएका छन् ।

झापाका थापा संस्थापनपक्षका हुन् भने र मोरङका घिमिरे संस्थापन इतर पक्षका हुन् । घिमिरे नेपाल विद्यार्थी संघका पूर्व सभापति हुन् । थापा सिटौला निकट कार्यकर्ता हुन् ।

त्यस्तै, २ जना निर्वाचित हुने उपसभापतिमा गोविन्द ढुंगाना, टंक राई, विश्वनाथ रिजाल र रमेशजंग रायमाझीले उम्मेद्वारी दिएका छन् ।

२ जना महामन्त्रीका लागि दिपेन श्रेष्ठ, भुपेन्द्र राई, उमेश थापा र पदम सुन्दर पालुङ्वा उम्मेद्वार हुने भएका छन् ।

सहमहामन्त्रीमा प्रमिला गच्छदार, मानबहादुर लिम्बू, अन्जना ताम्ली, रोहित साह, शुभचन्द्र राई, सीता कार्की, वीरकाजी राई, विनोदकुमार बस्नेत, खड्गबहादुर फागो र इन्दिरा थापाले उम्मेद्वारी दिएका छन् ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक