Connect with us
Advertisement
Advertisement

पुराना कांग्रेस कार्यकर्ता डाँगी भन्छन्, ‘नेपाली कांग्रेसको प्रजातान्त्रिक समाजवाद लागू गराउन मेरो उम्मेद्वारी’

Published

on

विराटचोकः नेपाली कांग्रेसको १४ औँ महाधिवेशन अन्तर्गत वडा, पालिका र निर्वाचन क्षेत्रस्तरीय अधिवेशन सम्पन्न भइसकेको छ । मोरङमा भोलि मंसिर ७ गते महाधिवेशन प्रतिनिधिका लागि निर्वाचन हुँदैछ । महाधिवेशन प्रतिनिधिका लागि उम्मेद्वारी दिएका नेपाली कांग्रेसका पुराना र सक्रिय कार्यकर्ता देवीप्रसाद डाँगीसँग गरिएको कुराकानी डाँगीकै शब्दमाः
म २०२६ सालदेखि नेपाली कांग्रेसमा आबद्ध भएको हुँ । नेपाली काङ्ग्रेसको प्रजातान्त्रिक समाजवाद सिद्धान्त मन परेर कांग्रेसमा लागेको हुँ । तत्कालीन अवस्थामा चीनमा जनताको जनजीविका कम्युनिष्ट पार्टीले पूरा गर्छ भनेर भनिएको थियो । बीपीको प्रजातान्त्रिक समाजवादमा भने कम्युनिष्टहरुले भनेको साम्यवादको पनि ग्यारेन्टी गरिएको थियो । त्यसैले मलाई साम्यवाद भन्दा प्रजातान्त्रिक समाजवाद मन पर्याे र कांग्रेसमा आबद्ध भएँ ।

२०३५÷ ३६ सालको आन्दोलनको समयमा म शिक्षक भएर पनि सक्रिय रुपमा संयोजक भएर कांग्रेसको तर्फबाट बहुदलको वकालत गर्दै आन्दोलनमा सहभागी भएँ ।

प्रतिबन्धको समयमा २०३७ सालमा भोजपुरमा भएको प्रशिक्षण कार्यक्रममा सहभागी भएर थप प्रशिक्षित हुने मौका पाएँ । २०४६ भएको जनआन्दोलनसहित प्रतिबन्धित कालमा कांग्रेसको नाममा म ७ पटक जेल बसेँ । २०५८ सालमा पनि प्रजातन्त्रको पुनस्र्थापनाको लागि ४ पटक गरेर मेरो जीवनकालमा ११ पटक जेल बसिसकेको छु ।

कांग्रेसले २०४८ सालदेखि २०७२ सालसम्ममा गाउँ सदस्यदेखि संसदसम्मको टिकट बाँड्यो, विभिन्न राजनीतिक नियुक्ति भए तर मैले कहिल्यै टिकट पनि पाइनँ र राजनीतिक नियुक्ति पनि पाइनँ । तर पनि म नेपाली कांग्रेसमा निरन्तर लाग्नुको कारण सरकारले जताको जनजीविका (गाँस, बास, कपासको उचित व्यवस्था) गर्नुपर्छ भनेर खबरदारी गर्नु नै हो ।

०४८ सालमा गिरिजाबाबुको सरकार बन्दा नेपाली जनताले न्यूनतम सुविधा पाउँछन् भन्नेमा म ढुक्क थिएँ । पछि गिरिजाबाबुले समाजवाद भनेको भोको मान्छेलाई फुको चिउरा दिने हो भन्नुभयो । मलाई अब कांग्रेसले केही कार्यक्रम ल्याउँछ भन्ने आश लाग्यो । त्यसपछि पनि नेपाली जनता आशैआशमा बसेका छन् । जीविकाको लागि अर्थात् बाँच्नको लागि मानिसहरु खाडी मुलुकलगायत अन्य मुलुकमा श्रम गर्न जान्छन् र मर्नको लागि वा मरेपछि मात्रै नेपाल आउँछन् । त्यसको अन्त्य हुनुपर्छ र त्यो कांग्रेसले नै गर्नुपर्छ भन्ने मेरो मान्यता हो ।

आगामी दिनमा नेपाली कांग्रेसको सरकार बन्दा म सरकारमा सामेल भएँ भने नेपाली जनताको गाँस, बास र कपासको लागि लड्छु र त्यसलाई स्थापित गराएरै छाड्छु भन्ने मेरो प्रण छ । यदि म सरकारमा पुगिनँ भने पनि महाधिवेशन प्रतिनिधिबाट महासमिति सदस्यमा म गएँ भने कांग्रेसको नेतृत्वलाई समाजवादी कार्यक्रम लागू गराउनको लागि बाध्य बनाउनको लागि म महाधिवेशनको प्रतिनिधिको लागि दाबेदार भएको हुँ । त्यसको लागि मलाई मतदान गरी महाधिवेशन प्रतिनिधिमा विजयी बनाउनुहुन अनुरोध गर्दछु । (कुराकानीमा आधारित)

भिडियो हेर्न तलको लिंक क्लिक गर्नुहोस् ।

https://www.facebook.com/NispakshyaKhabarDotCom/videos/4760040014081485

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

सुनको भाउ १००० रुपैयाँ बढ्यो, चाँदीको ३० रुपैयाँ

Published

on

विराटचोकः आज सुन र चाँदी दुवैको भाउ बढेको छ । सुनको भाउ तोलामा १ हजार रुपैयाँ तथा चाँदीको भाउ तोलामा ३० रुपैयाँ बढेको हो ।

नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका अनुसार आज छापावाल सुनको भाउ प्रति तोला ९३ हजार ७ सय रुपैयाँ कायम भएको छ । तेजाबी सुनको भाउ प्रति तोला ९३ हजार २ सय रुपैयाँ र असली चाँदीको भाउ प्रति तोला १ हजार ३ सय १५ रुपैयाँ निर्धारण भएको छ ।

हिजो र अस्ति सुनको भाउ तोलमा १ सय रुपैयाँका दरले बढेको थियो ।

 

Continue Reading

Banner

सुनवर्षी नगरपालिकाको प्रशासकीय भवन उद्घाटन

Published

on

विराटनगरः सुनवर्षी– ९ मुस्लिम टोलमा सुनवर्षी नगरपालिकाको प्रशासकीय भवन सञ्चालनमा आएको छ । भूकम्पप्रतिरोधी सो भवनको नेपाली कांग्रेसका नेता एंव पूर्व मन्त्री डा मीनेन्द्र रिजालले उद्घाटन गरे ।

स्थानीयले उपलव्ध गराएको १ बिघा ६ कठ्ठा जग्गामा ३ करोड ४१ लाख रुपैयाँको लागतमा पालिकाले भवन निर्माण भएको नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत पुरुषोत्तम घिमिरेले बताए । २०७६ साल चैत १० गते भवनको शिलान्यास भएको थियो । बाबुल एण्ड खान जेवी सुनसरीले समय अगावै भवन निर्माण गरेर हस्तान्तरण गरेको घिमिरेले बताए ।

भवन निमार्णका लागि प्रदेश सरकारबाट १ करोड तथा जिल्ला समन्वय समिति मोरङबाट ७६ लाख रुपैयाँ सहयोग प्राप्त भएको कार्यक्रममा जानकारी गराइएको थियो ।
भवन उद्घाटन गर्दै सांसद डा. रिजालले सुनवर्षी नगरपालिकाले विकास निर्माणसँगै पूर्वाधार निमार्णमा समेत उल्लेखनीय काम गरेको बताए । भवन निर्माणपछि पालिकाले दिेने सेवा थप प्रभावकारी हुने उनको भनाइ थियो ।

नगरपालिकाका मेयर कालीप्रसाद दासले सीमित स्रोत साधनका बाबजुद नगरपालिकाले सडक निर्माण कालोपत्रे तथा कृषि, शिक्षा, स्वास्थ्यलगायतका क्षेत्रमा काम गरिरहेको बताए । भवन निर्माणका लागि स्थानीय महताव आलम, हामी अव्दुल रहिम, जमिमुल रहमान, खुर्सिद आलम, इस्तियाक अहमद, उतिउर रहमान लगायतले जग्गा प्रदान गरेका थिए । जग्गादातालाई कार्यक्रममा सम्मान गरिएको थियो ।

उद्घाटन कार्यक्रममा प्रदेश सांसद लीलाबल्लभ अधिकारी, रतुवामाई नगरपालिकाका मेयर रविन राई, सुनवर्षी नगरपालिकाकी उपमेयर मन्जु राई, वडाध्यक्ष तेजनारायण ताजपुरिया, नेपाली कांग्रेसका नेता गोपालराज भण्डारी तथा जग्गादात महताव आलम तथा पदमविनोद घिमिरे लगायतले आफ्नो भनाइ राखेका थिए ।

Continue Reading

Banner

फेरि बढ्यो पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य

Published

on

विराटचोकः नेपाल आयल निगमले पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य बढाएको छ ।

निगमले पेट्रोल, डिजल, मट्टीतेलमा ३ रूपैयाँ र हवाई इन्धनमा प्रतिलिटर ५ रुपैयाँले मूल्यवृद्धि गरेको हो ।

निगमका अनुसार बुधबार राति १२ बजेपछि बढेको मूल्य कायम हुनेछ ।

आयल निगमले एलपी ग्यास र अन्तर्राष्ट्रिय हवाइ उडानको इन्धनको मूल्य भने बढाएको छैन ।

पछिल्लो पटक मिति २०७८ कात्तिक २४ गते मूल्य समायोजन भएको थियो ।

चालु आर्थिक वर्षको ६ महिनाको अवधिमा १२ पटक नयाँ मूल्य प्राप्त गरेको र अधिकांश पटक मूल्य बढेर आएको भएपनि ३ पटक मात्र मूल्य समायोजन गरेको निगमले जानकारी दिएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक