Connect with us
Advertisement
Advertisement

अपराध तथा सुरक्षा विषयक तालीम इटहरीमा शुरु

Published

on

इटहरीः हेल्पिङ युथ सुनसरी र रिफ्रेस मिडिया प्रालिको नेटवर्कको आयोजनामा इटहरीमा अपराध तथा सुरक्षा विषयक पत्रकारिता तालीम सोमबार शुरु भएको छ ।

तालीमको उद्घाटन गर्दै प्रमुख अतिथि प्रदेश सांसद सर्वध्वज साँवाले सुरक्षा र अपराध विपरीत तत्व भए पनि सँगै जोडिएर आउने बताए । ‘सुरक्षा दिँदादिँदै अपराध हुन्छ’, उनले भने, ‘त्यसपछि अपराध न्यूनीकरण गर्ने क्रममा सुरक्षाको आवश्यकता पर्दछ ।’ तीनै तहका सरकारसँग मिलेर यस्ता तालीमको आयोजना भइरहनुपर्ने उनको भनाइ थियो ।

विशेष अतिथि प्रहरी नायब महानिरीक्षक ठाकुरप्रसाद ज्ञवालीले अपराध तथा सुरक्षासम्बन्धी समाचार लेख्दा धेरै कुरा ध्यान दिनुपर्ने बताए । व्यक्तिगत स्वतन्त्रता, सामाजिक दायित्व र संवेदनाप्रति सचेत हुनुपर्छ’, ज्ञवालीले भने, ‘कहिलेकाहीँ समाचारले भन्दा त्यससँग सम्बन्धित तस्बिर र भिडियोले बढी हिंसा निम्त्याउन सक्छ ।’ सत्यले असत्य जन्माउन सक्ने हुनाले अपराधसम्बन्धी अडियो र भिडियो तत्काल बाहिर ल्याउन नहुने तथा कतिपय अवस्थामा समाचार प्रकाशन गर्नै नहुने उनको भनाइ थियो ।

कार्यक्रममा जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुनसरीका प्रमुख यज्ञविनोद पोखरेल, प्रदेश ट्राफिक प्रहरी कार्यालय इटहरीका प्रमुख भीम दाहाल, नेपाल पत्रकार महासङ्घ सुनसरीका अध्यक्ष अमर खड्का तथा पत्रकार धनबहादुर पुरी र राजन केडीले पनि आफ्नो धारणा राखेका थिए ।

रिफ्रेस मिडिया नेटवर्कका अध्यक्ष मनोज भुजेलको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रमको सञ्चालन हेल्पिङ युथका अध्यक्ष विकल पौडेलले कार्यक्रमको औचित्यमाथि प्रकाश पारेका थिए । त्रिलोचन पौडेलले कार्यक्रम सञ्चालन गरेका थिए । प्रदेश नम्बर १ को आन्तरिक मामिला तथिा कानुन मन्त्रालयको सहकार्यमा भएको तालीममा इटहरी उपमहानगरपालिका, पथरीशनिश्चरे नगरपालिका र हरिनगर गाउँपालिका सहयोगी संस्थाको रुपमा रहेका छन् ।

३ दिनसम्म चल्ने तालीमको पहिलो दिन जिल्ला प्रहरी कार्यालय मोरङका प्रमुख विश्व अधिकारी र पूर्व डिआईजी केशबहादुर शाहीले सहजीकरण गरेका थिए । तालीममा प्रदेश नम्बर १ का ४० जना सञ्चारकर्मी सहभागी छन् ।

   

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
11 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

साढे ३३ किलो सुन प्रकरणमा थप १ जना युएईमा पक्राउ, काठमाडौं ल्याइएका उनलाई विराटनगर ल्याउने तयारी

Published

on

विराटनगरः २०७४ माघ पहिलो साता दुबईबाट आएको साढे ३३ किलो सुन चोरी भएपछि त्यसको अनुसन्धान गर्दै जाँदा सो सुन तस्करीको सुन भएको पत्ता लागेको थियो । सो तस्करी प्रकरणमा संलग्न रहेको आरोपमा केही पक्राउ परेका थिए भने केही फरारको सूचीमा थिए । तिनै फरार सूचीका १ जना  दुबईमा पक्राउ परेका हुन् ।

इन्टरपोलमा रेडकर्नर नोटिस जारी भएपछि युएईमा पक्राउ परेका सुन तस्करी प्रकरणका आरोपी हरिशरण खडकालाई काठमाडौं ल्याइएको छ । खड्कालाई शनिबार काठमाडौं ल्याएको हो । खड्का विरुद्ध जिल्ला अदालत मोरङमा मुद्दा दायर भएकाले थुनछेक बहसका लागि उनलाई मोरङमा ल्याइने भएको छ ।

खड्कासहित ७५ जना विरुद्ध जिल्ला सरकारी वकिलको कार्यालय मोरङले जिल्ला अदालत मोरङमा ‘आपराधिक समूह स्थापना र संचालन गरी सुन चोरी पैठारी र चोरी निकासीको अवैध कारोवार, अपहरण तथा शरीर बन्धक र कर्तब्य ज्यान’ मुद्दा दर्ता भएको छ ।

उनी काभ्रेपलान्चोकको बेथानचोक गाउँपालिका– ४ का खड्का १० वर्ष अघि युएई गएका थिए ।

Continue Reading

Banner

लकडाउनमा अख्तियारमा उजुरीका चाङ, कार्वाहीमा पर्नेको संख्या पनि उल्लेख्य

Published

on

विराटचोकः लकडाउनको समयमा पनि अख्तियारमा उल्लेख्य मात्रामा उजुरी परेको बताइएको छ । प्रवक्ता प्रदीपकुमार कोइरालाका अनुसार लकडाउनको समयमा २ हजारको हाराहारीमा अख्तियारमा उजुरी परेका छन् ।

सो कार्यालयको वेबसाइटमा उल्लेख भए अनुसार गत बैशाख र जेठ २ महिनामा ४२ ओटा भ्रष्टाचारसम्बन्धी आरोपका उजुरीमाथि कार्वाही भएको छ । त्यसमध्ये बैशाख महिनामा ८ ओटा तथा जेठ महिनामा ३४ ओटा आरोपका उजुरीमा अख्तियारले कार्वाही गरेको छ ।

अख्तियारका अनुसार नक्कली सर्टिफिकेट तथा घुस÷ रिसवत शीर्षकमा सबैभन्दा बढी उजुरीमा कार्वाही भएको छ । दुवै शीर्षकमा ११\११ ओटा उजुरीमाथि कार्वही भएको हो । त्यस्तै, अकुत सम्पत्ति, आर्थिक अनियमितता, राजस्व हिनामिनालगायतका उजुरीमा अख्तियारले कार्वाही गरेको हो ।

लकडाउन अवधिमा अधिकांश उजुरी अनलाइनबाट आएको बताइएको छ । अख्तियारले लिखित, टेलिफोन, इमेल, वेबसाइट, फेसबुक, भाइबर, ट्वीटरलगायतबाट उजुरी लिने गरेको छ ।

Continue Reading

Banner

आमालाई कुटेको देखेपछि बाबुको हत्या गर्ने किशोर पक्राउ

Published

on

विराटनगरः आमालाई कुटेको देखेपछि बाबुको हत्या गर्ने किशोरलाई मोरङ प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । मोरङको जहदा गाउँपालिका – ५ सन्थाल बस्तीका ४० वर्षिय बिरजु टुडूको हत्या आरोपमा उनकै १५ वर्षीय छोरा मंगलबार पक्राउ परेका हुन् ।

प्रहरीका अनुसार शनिबार राति मृतक बिरजुले श्रीमती शान्तिलाई कुटेको देखेपछि भोलिपल्ट आइतबार बिहान सुतिरहेको अवस्थामा छोरा सकलले बञ्चरो प्रहार गरी बाबुलाई गम्भीर घाइते बनाएका थिए । उनको उपचार गर्ने पैसा नभएपछि घरमा राखिएको र साँझ उनको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ ।

बाबुलाई बञ्चरो प्रहार गर्ने छोरालाई प्रहरीले जोगबनीबाट पक्राउ गरेको बताएको छ । ट्याक्टर चालक मृतक टुडूले श्रीमती शान्तिलाई यसअघि पनि बारम्बार कुटपिट गर्ने गरेको छोराले बताएका छन् । आमाको हत्या गरी कान्छी श्रीमती ल्याउन खोजेपछि आफूले बाबुको हत्या गरेको बयान पक्राउ परेका छोराले दिएको प्रहरीले जनाएको छ ।

हत्यापछि बञ्चरो नजिकको पोखरीमा फालेर उनी फरार भएका थिए । प्रहरीले मंगलबार बञ्चरो फेला पारेको थियो । पक्राउ परेका किशोरलाई प्रहरीले मोरङ जिल्ला अदालतबाट मंगलबार कर्तव्य ज्यान मुद्दामा ५ दिनको म्याद थप गरेर अनुसन्धान अघि बढाएको जनाएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक