Connect with us
Advertisement
Advertisement

यसरी झुम्मिए गछियाको लाइभ कन्सर्टमा स्थानीय (फोटो फिचर)

Published

on

विराटचोकः सुन्दरहरैंचा एकता युवा क्लबको आयोजनामा गछियामा भएको भ्वाइस लाइभ कन्सर्ट २०२० का केही तस्बिरहरुः

     

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
16 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

वैकल्पिक व्यवसायको बारेमा सोच्दैछु, अनिल श्रेष्ठ, सञ्चालक, गणेश टाकिज धरान

Published

on

विराटचोकः  लकडाउन शुरु भएको छ महिना हुन लाग्दाको अवस्था हेर्दा चलचित्र क्षेत्र नराम्रो गरी थला परेको अनुमान गर्छन् अनिल श्रेष्ठ । पूर्वकै पुरानो चलचित्र हल गणेश टाकिजका सञ्चालक श्रेष्ठका अनुसार बैंकको ऋण नभएका सञ्चालकले अब फिल्म हल चलाउन गाह्रो छ ।

‘देशभरका सिनेमा हल बन्द छन् । हल चल्न लामै समय लाग्ने देखिन्छ,’ श्रेष्ठले भने, ‘हल खोलेर मात्रै भएन । दर्शक पनि आउनुर्याे । सेनिटाइजर, मास्क आदिको व्यवस्थापन गर्नुपर्याे । अहिलेकै जस्तो अवस्था रहे भीडभाडमा मानिस आउन चाहँदैनन् । त्यसैले सिने जगत्को अवस्था डरलाग्दो नै देखिन्छ ।’

२०१८ सालमा स्थापना भएको र पारिवारिक लगानीमा चलेको हल हुनाले आफूलाई खासै समस्या नभए पनि बैंकबाट करोडौ रुपैयाँ ऋण लिएर हल सञ्चालन गरेका व्यक्तिलाई भने ठूलो समस्या परेको उनले बताए । आफूले वैकल्पिक व्यवसायको बारेमा सोचिरहेको र लकडाउन खुल्नासाथ धेरै हल सञ्चालक वैकल्पिक व्यवसायमा जाने उनले बताए ।

सम्बन्धित समाचारः 

पीडामा चलचित्र क्षेत्र: चलचित्रकर्मी भन्छन्, ‘राहत वितरणमा केन्द्रित छौँ‘

आज राष्ट्रिय चलचित्र दिवस

 

Continue Reading

Banner

पीडामा चलचित्र क्षेत्र: चलचित्रकर्मी भन्छन्, ‘राहत वितरणमा केन्द्रित छौँ‘

Published

on

विराटचोकः लकडाउनले चलचित्र क्षेत्रलाई पनि नराम्ररी अल्झाएको छ । चलचित्रकर्मी, सिनेमा घर, निर्माता, प्राविधिक सबैलाई लकडाउनले समस्यामा पारेको छ । यस क्रममा आज राष्ट्रिय चलचित्र दिवसको अवसर पारेर चलचित्रका केही व्यक्तिसँग हामीले सम्पर्क गरी चलचित्र क्षेत्रमा परेको समस्याका बारेमा बुझ्ने प्रयास गरेका छौँ ।

किशोर सम्बाहाम्फे, वरिष्ठ सल्लाहकार, नेपाल चलचित्रकर्मी महासंघ प्रदेश नम्बर १
चलचित्र क्षेत्रका व्यक्तिहरु पनि अहिले लकडाउनको पीडामा रहेका छन् । लकडाउनले सबै क्षेत्र ठप्प हुँदा चलचित्रकर्मी पनि त्यसबाट अछुतो हुने कुरै भएन । चलचित्र क्षेत्रका कतिपय प्राविधिक, क्यामेराम्यानलाई समस्या परेको पाइएको छ । हामी सबै जना पीडित भए पनि आफूभन्दा कम पीडितलाई हामी आफैँले सहयोग गरिरहेका छौँ ।

अब लकडाउन नै खुल्यो भने पनि चलचित्र क्षेत्र पहिलेकै जस्तो चलायमान हुन लामो समय लाग्न सक्ने देखिन्छ । लकडाउन खुले पनि ढुक्कका साथ मान्छे फिल्म हलसम्म पुग्न सक्ने अवस्था देखिँदैन । त्यसैले सिने जगत्का गतिविधि सुचारु हुन लामै समय लाग्ने देखिन्छ ।

लकडाउनअघि निर्माण भएका चलचित्र नै रिलिज हुन सकेका छैनन् । यस्तो अवस्थामा नयाँ चलचित्र निर्माण गर्ने आँट गर्न पनि गाह्रो हुन्छ । तैपछि ‘इन्टु मिन्टु लण्डनमा’ टिमले नयाँ चलचित्रको लागि पूर्वमा सुटिङ गर्ने कुरा छ । लकडाउन खुल्यो भने सुटिङ हुने सम्भावना छ । अब के गर्ने र कसरी अघि बढ्ने भन्ने अन्योलमा सबै चलचित्रकर्मी छौँ ।

Continue Reading

Banner

आज राष्ट्रिय चलचित्र दिवस

Published

on

विराटचोकः आज देशभर राष्ट्रिय चलचित्र दिवस मनाइँदैछ । हरेक वर्ष असोज १ गते राष्ट्रिय चलचित्र दिवसका रुपमा मनाइन्छ । चलचित्र विकास बोर्डले सन् २०१२ मा हरेक वर्ष असोज १ गतेका दिन विभिन्न कार्यक्रम गर्दै दिवस मनाउने क्रम चलाएको हो ।

सन् १९५१ मा कोलकोत्तामा निर्माण गरिएको चलचित्र ‘सत्य हरिशचन्द्र’ नेपाली भाषाको पहिलो चलचित्र हो । जसलाई डीबी पराजुलीले निर्माण गरेका थिए । नेपालमै निर्माण गरिएको पहिलो नेपाली चलचित्र भने सन् १९६४ अक्टोबर ७ मा प्रदर्शन गरिएको ‘आमा’ हो । चलचित्र आमामा रेडियो गायक र संगीतकार शिवशंकर मानन्धरले नायक र रंगमञ्चकर्मी भुवन थापाले नायिकाका रुपमा अभिनय गरेका थिए ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक