विराट एक्स्पोको सम्पूर्ण तयारी पूरा, १ अर्बको कारोबार हुने आयोजकको अपेक्षा

विराटनगरः फागुन २ गतेदेखि हुने विराट एक्स्पोको सम्पूर्ण तयारी पूरा भएको आयोजक उद्योग सङ्गठन मोरङले जनाएको छ ।

मेला आयोजनास्थल विराटनगरको शङ्करपुर मार्गमा बुधबार पत्रकार सम्मेलन गरी मेलामा १ अर्ब रुपैयाँभन्दा धेरैको कारोबार हुने अनुमान गरिएको बताइएको छ ।

औद्योगिक उत्पादन र प्रविधि प्रवद्र्धन गर्नुका साथै कृषि क्षेत्रमा गुणस्तरीय र व्यावसायिक उत्पादनमा जोड दिन मेलाको आयोजना गरिएको आयोजकको भनाइ छ । उत्पादक र उपभोक्ताबीचको सम्बन्ध विस्तार गर्नुका साथै लगानीमैत्री वातावरण निर्माणमा सहयोग गर्नु मेलाको उद्देश्य रहेको बताइएको छ ।

प्रदर्शनमा जुम्लाको स्याउ र मार्सी चामलका साथै हिमाली उत्पादन, तेह्रथुमको ढाका, उदयपुरको खरायो, बरमझियाको पेडा, तेह्रथुम र सङ्खुवासभाको अल्लो मुख्य आकर्षण रहने बताइएको छ । सुपारीको टपरी, अर्थोडक्स चिया, किबी तथा हस्तकलाका सामग्रीका साथै भारत, पाकिस्तान र बङ्गलादेशका सामग्रीको छुट्टै स्टल रहने मेला संयोजक भोलेश्वर दुलालले जानकारी दिए ।

औद्योगिक वस्तुको बजार प्रवद्र्धन, औद्योगिक क्षेत्रको सूचना प्रवाह, नयाँ प्रविधि र उत्पादनबारे जानकारी दिन मेलाको आयोजना गरिएको उद्योग संगठन मोरङका अध्यक्ष भीम घिमिरेले बताए । उनका अनुसार उपभोक्ताको चाहना र रुचिबारे जानकारी लिई नयाँ वस्तु उत्पादन गर्न मेलाले सहयोग पुग्नेछ ।

३ सय ४० स्टल रहने मेलामा ४० स्टल अन्तर्राष्ट्रिय क्षेत्रलाई छुट्याइएको छ । कृषि, घरेलु तथा हस्तकलाका ६०, औद्योगिक उत्पादनका, कृषि घरेलु तथा हस्तकलाका ६०, औद्योगिक उत्पादनका १ सय ६०, अटोमोबाइल्सका ३८, खाद्यान्नका १२ स्टल रहने बताइएको छ । सबै स्टलको बुक भइसकेको सो मेलाको उद्घाटन अर्थमन्त्री युवराज खतिवडाले गर्ने भएका छन् ।

हेलिकोप्टरमार्फत् विराटनगरको अवलोकन तथा पाथीभरा दर्शनको व्यवस्था मिलाइनुका साथै हात्ती सवारको व्यवस्था पनि गरिएको आयोजकले जनाएको छ । फागुन २ गतेदेखि ९ दिनसम्म चल्ने मेलाको प्रवद्र्धकमा उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालय, उद्योग पर्यटन वन तथा वातावरण मन्त्रालय प्रदेश नम्बर १, भूमि व्यवस्था कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय प्रदेश नं. १, विराटनगर महानगरपालिका, नेपाल पर्यटन बोर्ड र नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघ रहेका छन् ।

मोरङ व्यापार संघ सहयोगी संस्था रहेको मेलाको मुख्य प्रायोजकमा नोबेल मेडिकल कलेज, सह प्रायोजकमा दुगड फुड एण्ड स्पाइसेस, र प्रायोजकमा टोयोटा मोटर्स, पिएलओ लुब्रिकेन्ट्सलगायतका कम्पनी रहेका छन् ।

Spread the loveOne thought on “विराट एक्स्पोको सम्पूर्ण तयारी पूरा, १ अर्बको कारोबार हुने आयोजकको अपेक्षा

Leave a Reply

Your email address will not be published.