Connect with us
Advertisement
Advertisement

संक्रमणको दोस्रो चरणमा नागरिकलाई सचेत गराउन हुँदैछ ढिलाइ

Published

on

यसअघि विदेशबाट नेपाल आउने व्यक्तिमा मात्रै कोरोनाको संक्रमण देखिएकोमा नेपालमै रहने व्यक्तिमा पनि सो संक्रमण देखिएपछि सरकारले भाइरसको संक्रमण दोस्रो चरणमा पुगेको जनाएको छ ।

संक्रमण दोस्रो चरणमा पुगेको ठहर गर्दै सरकारले ‘लकडाउन’ लाई थप मजबुत बनाउँदै एउटा पालिकाबाट अर्काे पालिकामा आवतजावत गर्न बन्देज गरेको छ । के यत्ति गर्दैमा संक्रमणमा सुधार आउला त ? यसतर्फ सरकारले सचेत हुनुपर्ने देखिन्छ ।

यसअघि पनि आवश्यक काम पर्दाबाहेक मानिस घरबाट बाहिर निस्कँदैनथे । त्यसैले एउटा पालिकाबाट अर्काे पालिकामा जाँदैनथे भन्दा पनि हुन्छ । लकडाउनलाई बेवास्ता गर्ने घरबाहिर निस्किरहेकै थिए । अहिले पनि अवस्था त्यस्तै छ । यसको अर्थ नागरिक पूर्ण सचेत भएका छैनन् । नागरिक मात्रै होइन स्थानीय सरकारका प्रमुख र प्रतिनिधि नै राहत वितरण र राहत संकलनको क्रममा मास्क नलगाई तथा दूरी कायम नगरी राहत संकलन र वितरण गरिरहेका छन् । यस्तै क्रम रहे अवस्था भयावह हुन सक्छ भन्ने बारेमा धेरैले बुझे पनि पालना भने नगरेको पाइन्छ ।

त्यसैले यसतर्फ सरकार सचेत हुन जरुरी छ । दैनिक अत्यावश्यक सामान किन्न एउटै व्यक्ति बिहान र बेलुका २ पटक निस्कने क्रम उत्तिकै छ । दूध र तरकारीबाहेक अन्य उपभोग्य वस्तु कम्तीमा पनि १ हप्तालाई पुग्ने गरी किन्नुपर्छ भन्ने सोच अझै आएको पाइँदैन । यसतर्फ कडाइ गर्नुपर्ने देखिन्छ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

जिब्रो सफा गर्दागर्दै मुखबाट छिरेको १५ सेन्टिमिटर लामो ब्रस नोबेल शिक्षण अस्पतालमा अप्रेसन गरेर निकालियो

Published

on

विराटनगरः जिब्रो सफा गर्ने क्रममा चिप्लिएर निलिएको दाँत माझ्ने ब्रस नोबेल शिक्षण अस्पतालका चिकित्सकले शल्यक्रिया गरेर निकालेका छन् ।

मोरङको मिक्लाजुङ गाउँपालिका–४ का ३५ वर्षीय गंगा मगरले दाँत माझ्ने क्रममा जिब्रोको भित्री भाग सफा गर्दै गर्दा मुखबाट चिप्लिएर ब्रस पेटमा पुगेको थियो । घटना गत बुधबारको हो ।

ब्रस पेटभित्र छिरेको कुरा सुनाउँदा शुरुमा परिवारका सदस्यले जिस्किएको ठानेका थिए । त्यसपछि मगर आत्तिँदै नोबेल अस्पताल विराटनगर पुगेर आफ्नो समस्या राखेका थिए ।

अस्पतालमा इन्डोस्कोपी गरेर हेर्दा सो ब्रस पेटभित्र देखिएपछि चिकित्सकले इण्डोस्कोपीबाटै ब्रस तान्ने कोशिस गरे पनि सफल नभएपछि शल्यक्रिया गरेर १५ सेन्टिमिटर लामो ब्रस नोबेलका शल्यचिकित्सक डा. अमित भट्टराईको टिमले बिहीबार निकालेको थियो ।

अहिले उनको अवस्था सामान्य भएको र डिस्चार्जको तयारी भएको अस्पतालले जनाएको छ ।

 

Continue Reading

Banner

एसईईको नतिजा साउन दोस्रो साता सार्वजनिक हुने

Published

on

काठमाडौंः साउन दोस्रो साताभित्र एसईईको नतिजा सार्वजनिक गर्नेगरी राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डले तयारी शुरु गरेको छ । असार २० गतेभित्र सबै विद्यालयलाई आन्तरिक मूल्यांकन पठाउन बोर्डले निर्देशन दिएको छ । साउन १५ भित्र नतिजा सार्वजनिक गर्नेगरी काम शुरु गरेको बताइएको छ ।

विद्यार्थीको आन्तरिक मूल्यांकनबाट प्राप्त नतिजा असार २० गतेभित्र जिल्ला समन्वय एकाई कार्यालयमा पठाइसक्नुपर्ने भएको छ । राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डले विद्यार्थीको मूल्याङ्नका लागि आवश्यक पर्ने कार्यविधि आइतबार पारित गर्दै असार २० गतेसम्ममा सबै विद्यालयले आफ्ना विद्यार्थीको आन्तरिक मूल्याङ्कन गरी पठाउने समयसीमा निर्धारण गरेको बोर्डका अध्यक्ष प्रा. चन्द्रमणि पौडेलले जानकारी दिए ।

विद्यालयले पठाएको आन्तरिक मूल्याङ्कन र जिल्लाका सबै विद्यार्थीको अभिलेख रुजु गरी असार मसान्तभित्र समन्वय समितिले राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डमा पठाइसक्नुपर्ने भएको छ । बोर्डले विद्यार्थीको आन्तरिक मूल्याङ्कन गर्न मुख्य विषय शिक्षकहरूलाई जिम्मेवार बनाउँदै विद्यालयका प्रधानाध्यापक, वरिष्ठ शिक्षक, अङ्ग्रेजी, गणित र विज्ञान शिक्षक गरी पाँच जना सम्मिलित पाँच सदस्यीय समिति बनाएर उनीहरुले गरेको हस्ताक्षरसहितको अन्तिम मूल्याङ्कनलाई आधार मानेर नतिजा सार्वजनिक गर्ने भएको छ ।

गत वर्ष प्रधानाध्यापक एक्लैले गरेको र जथाभावी नम्बर हालेर पठाएको गुनासो आएपछि यस पटक पाँच सदस्यीय समिति बनाउने निर्णय गरेको बोर्डको भनाइ छ ।

Continue Reading

Banner

जेठमा थपिए १७०८६३ संक्रमित, २०८५९९ जना निको, ३,७९६ जनाको मृत्यु

Published

on

विराटचोकः जेठ महिनामा नेपालमा १ लाख ७० हजार ८ सय ६३ जना संक्रमित थपिएका छन् । बैशाख ३१ गते नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ४ लाख ३९ हजार ६ सय ५८ जना रहेकोमा आज जेठ ३१ गते सो संख्या ६ लाख १० हजार ५ सय २१ जना रहेको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार २ लाख ८ हजार ५ सय ९९ जना निको भएका छन् । योसँगै निको हुनेको संख्या ५ लाख ३६ हजार २ सय ५२ जना पुगेको छ । बैशाख ३१ गते यो संख्या ३ लाख २७ हजार ६ सय ५३ जना मात्रै थियो ।

एक महिनाको अवधिमा ३ हजार ७ सय ९६ जनाको ज्यान गएको छ । १ महिना अघि संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ४ हजार ६ सय ६९ जना मात्रै थियो । जेठ ३१ गतेसम्ममा संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ८ हजार ४ सय ६५ जना पुगेको छ ।

आइसोलेसनमा रहनेको संख्या ४१ हजार ५ सय ३२ जना कम भएको छ । बैशाख ३१ गते १ लाख ७ हजार ३ सय ३६ जना आइसोलेसनमा रहेकोमा जेठ ३१ मा आइपुग्दा सो संख्या ६५ हजार ८ सय ४ मा झरेको छ । क्वारेन्टिनमा रहनेको संख्या भने १५ जना बढेको छ । बैशाख ३१ मा ५ सय १६ जना क्वारेन्टिनमा रहेकोमा जेठ ३१ मा ५ सय ३१ जना क्वारेन्टिनमा रहेका छन् ।

१ महिनाको अवधिमा ४ लाख ९० हजार ६ सय ५३ स्वाबको पीसीआर परीक्षण गरिएको छ । बैशाख ३१ गतेसम्ममा २७ लाख ३३ हजार ५ सय १० जनाको स्वाब परीक्षण भएकोमा जेठ ३१ गतेसम्ममा ३२ लाख २४ हजार १ सय ६३ स्वाबको पीसीआर परीक्षण भएको देखिन्छ । औसतमा १ दिनमा १५ हजार ८ सय २८ स्वाबको पीसीआर परीक्षण गरेको देखिन्छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक