Connect with us
Advertisement
Advertisement

राहत लिनेको नाम सार्वजनिक होस्

Published

on

लकडाउनका कारण हातमुख जोर्न समस्या भएपछि सरकारले विपन्न व्यक्तिका लागि राहत वितरण गरेको छ । अधिकांश स्थानीय तहले राहत सामग्री वितरण गरेका छन् ।
राहत वितरणमा केही विवाद पनि आएका छन् । राहत नपाउनुपर्ने व्यक्तिले राहत लिए, कोरोनाको संक्रमणबाट बच्न लिनुपर्ने भनिएको सामाजिक दूरी राहत लिँदा पालना गरिएन भन्ने आवाज उठेका छन् । राहत दिँदा तस्बिर खिच्न मात्रै ध्यान दिएको भन्ने आवाज पनि आए । यीमध्ये कतिपय आवाज सही हुन् । कतिपयले भने केवल आलोचना मात्रै गरेको पनि हुन सक्छ । तर यी माथि भनिएका आवाज सबैतिर उठेको र राहत दिँदा तथा राहत संकलन गर्दा लिइएका तस्बिर हेर्दा ती आवाज सही भएको प्रष्ट देखिन्छ ।

सरकारले राहत संकलन गर्ने क्रममा दाताको नाम र सहयोग रकम सार्वजनिक गरेझैँ राहत लिनेको नाम पनि सार्वजनिक गर्नुपर्छ । जसले गर्दा आफ्नो वडामा कसले राहत पाए, राहत पाउनुपर्ने व्यक्तिले पाए कि पाएनन् । कत्रो परिवार हुनेले कति राहत पाए भनेर सबैले बुझ्न सजिलो हुन्छ । कतिपयको राहत दोहोरिएको पनि हुन सक्छ । एउटै व्यक्तिको स्थायी र अस्थायी गरेर दुवैतिर बसोबास छ भने उसले दुवैतिरबाट राहत पाएको हुन सक्छ । त्यस्तै डेरा गरेर बस्ने १ जना वा २ जनाको परिवार भएका र १० जनाको परिवार भएका व्यक्तिलाई समान तरिकाले राहत वितरण गर्नु पनि न्यायोचित देखिँदैन । कतिपय राहत लिन आवश्यक नभएका व्यक्तिले पनि राहत लिएको पाइएको छ । यी सबै समस्या निराकरण गर्नका लागि पनि राहत लिनेको नाम सार्वजनिक गर्नु उपयुक्त हुन्छ ।

लकडाउनको समयावधि फेरि थपिएको छ । कामना गरौँ अब लकडाउन लम्ब्याउन नपरोस् । तर, नयाँ सालमा पनि लकडाउनको अवधि थपेको घोषणा गर्नुपर्याे भने अहिले राहत लिनेलाई फेरि राहत दिनुपर्ने त छँदैछ अन्य थप मानिसलाई पनि राहत दिनुपर्ने हुन सक्छ । सो समयमा कसरी राहत वितरण व्यवस्थापन गर्ने भन्ने बारेमा पनि नीति बनाउन आवश्यक छँदैछ । यी सबै तथ्यलाई मनन गरी पहिलो चरणमा राहत लिने व्यक्तिको नाम सार्वजनिक गर्नु उचित हुने देखिन्छ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

महालक्ष्मी नगरपालिकाको दमारमा आधारभूत स्वास्थ्य केन्द्र सञ्चालनमा

Published

on

धनकुटाः धनकुटाको महालक्ष्मी नगरपालिका वडा नम्बर ४ दमारमा आधारभूत स्वास्थ्य केन्द्र सञ्चालनमा आएको छ । ४ कोठे पक्की भवन ३३ लाख ६६ हजार रुपैयाँको लागतमा निर्माण गरी स्वास्थ्य सेवा शुरु गरिएको हो ।

महालक्ष्मी नगरपालिकाका प्रमुख पर्शुराम नेपाल र उप–प्रमुख मञ्जु अधिकारीले रिबन काटेर तथा शिलालेखमा राखिएको पर्दा उघारेर भवन उद्घाटन गरेका हुन् । गाउँमै सहज रुपमा आधारभूत स्वास्थ्य सेवा उपलब्ध गराउन स्वास्थ्य केन्द्र भवन निर्माण गरिएको नगरप्रमुख नेपालले बताए ।

सो स्वास्थ्य केन्द्रमा अहिले दुई अहेब र एक जना कार्यालय सहयोगी कार्यरत रहेका छन् ।

Continue Reading

Banner

सुन्दरहरैंचामा साउन १२ गतेदेखि ५५ वर्षमाथिका व्यक्तिलाई भेरोसेलको पहिलो मात्रा लगाइने

Published

on

फाइल तस्बिर

विराटचोकः सुन्दरहरैंचा नगरपालिकामा ५५ वर्ष माथिका सबै व्यक्ति, विश्वविद्यालयका प्राध्यापक, शिक्षक र कर्मचारी, सवारी चालक तथा सहचालक र अत्यावश्यक सेवामा खटिने नागरिकलाई कोरोना भाइरसविरुद्धको भेरोसेल खोपको पहिलो डोज लगाइने भएको छ । खोप अनिवार्य गरिएका देशमा जाने नागरिकलाई पनि सो खोप लगाइने भएको छ ।

नगरपालिकाका अनुसार यस पटक प्रत्येक वडामा खोप केन्द्र निर्धारण गरिएको छ । यसअघि ५ वटा स्वास्थ्य केन्द्रमा खोप केन्द्र तोकिँदा नगरवासीलाई खोप लगाउन जान समस्या भएको थियो ।

वडा नम्बर ६, ७, ९, १० र ११ मा साउन १३ गते तथा अरु वडामा साउन १२ गते खोप लगाइने नगरपालिकाले जनाएको छ । खोप लगाउन जाँदा नागरिकता वा उमेर खुल्ने अन्य प्रमाण र विदेश जानेको हकमा राहदानी पनि अनिवार्य लिएर जानुपर्ने व्यवस्था गरिएको नगरपालिकाद्वारा जारी सूचनामा उल्लेख छ ।

यस्तो छ नगरपालिकाद्वारा जारी सूचनाः

 

Continue Reading

Banner

कोरोना संक्रमणको तेस्रो लहर आउन सक्छः स्वास्थ्य मन्त्रालय

Published

on

विराटचोकः पछिल्ला दिन नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै संक्रमणको तेस्रो लहर आउन सक्ने भन्दै स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले सबै क्षेत्र चनाखो हुनुपर्ने जनाएको छ ।

निषेधाज्ञा खुकुलो भएसँगै संक्रमण दर बढ्दो क्रममा रहेको र तेस्रो लहर आउन सक्ने भएकाले सचेत रहन आग्रह गर्दै मन्त्रालयले विज्ञप्ति जारी गरेको छ । निषेधाज्ञा खुकुलो भएको अवस्थामा जनस्वास्थ्यका मापदण्डहरूको उल्लंघन भइरहेको हुँदा संक्रमितको संख्या थप बढ्न सक्ने मन्त्रालयको अनुमान छ ।

मन्त्रालयले संक्रमण दर बढेको जनाउँदै संक्रमण रोकथाम र नियन्त्रणका लागि संवेदनशील र जिम्मेवार बनी जनस्वास्थ्यका मापदण्ड पालना गर्न अनुरोध गरेको छ । सबै स्वास्थ्य संस्थाहरूलाई अक्सिजन, शैयालगायतका पूर्वाधार तथा सेवाहरू चुस्तदुरुस्त राख्नसमेत मन्त्रालयले विज्ञप्तिमार्फत् अनुरोध गरेको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक