Connect with us
Advertisement
Advertisement

राहत लिनेको नाम सार्वजनिक होस्

Published

on

लकडाउनका कारण हातमुख जोर्न समस्या भएपछि सरकारले विपन्न व्यक्तिका लागि राहत वितरण गरेको छ । अधिकांश स्थानीय तहले राहत सामग्री वितरण गरेका छन् ।
राहत वितरणमा केही विवाद पनि आएका छन् । राहत नपाउनुपर्ने व्यक्तिले राहत लिए, कोरोनाको संक्रमणबाट बच्न लिनुपर्ने भनिएको सामाजिक दूरी राहत लिँदा पालना गरिएन भन्ने आवाज उठेका छन् । राहत दिँदा तस्बिर खिच्न मात्रै ध्यान दिएको भन्ने आवाज पनि आए । यीमध्ये कतिपय आवाज सही हुन् । कतिपयले भने केवल आलोचना मात्रै गरेको पनि हुन सक्छ । तर यी माथि भनिएका आवाज सबैतिर उठेको र राहत दिँदा तथा राहत संकलन गर्दा लिइएका तस्बिर हेर्दा ती आवाज सही भएको प्रष्ट देखिन्छ ।

सरकारले राहत संकलन गर्ने क्रममा दाताको नाम र सहयोग रकम सार्वजनिक गरेझैँ राहत लिनेको नाम पनि सार्वजनिक गर्नुपर्छ । जसले गर्दा आफ्नो वडामा कसले राहत पाए, राहत पाउनुपर्ने व्यक्तिले पाए कि पाएनन् । कत्रो परिवार हुनेले कति राहत पाए भनेर सबैले बुझ्न सजिलो हुन्छ । कतिपयको राहत दोहोरिएको पनि हुन सक्छ । एउटै व्यक्तिको स्थायी र अस्थायी गरेर दुवैतिर बसोबास छ भने उसले दुवैतिरबाट राहत पाएको हुन सक्छ । त्यस्तै डेरा गरेर बस्ने १ जना वा २ जनाको परिवार भएका र १० जनाको परिवार भएका व्यक्तिलाई समान तरिकाले राहत वितरण गर्नु पनि न्यायोचित देखिँदैन । कतिपय राहत लिन आवश्यक नभएका व्यक्तिले पनि राहत लिएको पाइएको छ । यी सबै समस्या निराकरण गर्नका लागि पनि राहत लिनेको नाम सार्वजनिक गर्नु उपयुक्त हुन्छ ।

लकडाउनको समयावधि फेरि थपिएको छ । कामना गरौँ अब लकडाउन लम्ब्याउन नपरोस् । तर, नयाँ सालमा पनि लकडाउनको अवधि थपेको घोषणा गर्नुपर्याे भने अहिले राहत लिनेलाई फेरि राहत दिनुपर्ने त छँदैछ अन्य थप मानिसलाई पनि राहत दिनुपर्ने हुन सक्छ । सो समयमा कसरी राहत वितरण व्यवस्थापन गर्ने भन्ने बारेमा पनि नीति बनाउन आवश्यक छँदैछ । यी सबै तथ्यलाई मनन गरी पहिलो चरणमा राहत लिने व्यक्तिको नाम सार्वजनिक गर्नु उचित हुने देखिन्छ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

३३६ जना थपिए संक्रमित, २२६ जना निको

Published

on

विराटचोकः आज नेपालमा ३ सय ३६ जना कोरोना संक्रमित थपिएका छन् । योसँगै नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या २ लाख ६८ हजार ६ सय ४६ जना पुगेको छ ।

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार थप २ सय २६ जना निको भएसँगै संक्रमणमुक्त हुनेको संख्या २ लाख ६२ हजार ८ सय ६८ जना पुगेको छ । थप ४ जनाको मृत्युसँगै संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १ हजार ९ सय ७९ जना पुगेको छ ।

आइसोलेसनमा रहनेको संख्या ३ हजार ७ सय ९९ जना र क्वारेन्टिनमा रहनेको संख्या १ सय ७२ जना छ । हालसम्म २० लाख ३१ हजार ७ सय ५६ स्वाबको पीसीआर परीक्षण भएको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

Continue Reading

प्रदेश नं. १

ब्राइट फ्युचरमा कक्षा ११ का विद्यार्थीलाई स्वागत

Published

on

विराटचोकः सुन्दरहरैंचाको ब्राइट फ्युचर सेकेण्डरी स्कुलले कक्षा ११ का विद्यार्थीलाई स्वागत गरेको छ । बिहीबार विद्यालयमा सांस्कृतिक कार्यक्रम आयोजना गरी नवआगन्तुक विद्यार्थीलाई स्वागत गरिएको हो ।

कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष भोलेश्वर दुलाल रहेका थिए । प्रमुुख अतिथि दुलालले विद्यार्थीले किताबी ज्ञानसँगै सामाजिक गतिविधिका बारेमा पनि जानकार हुनुपर्ने बताए । आफू २७ वर्ष पहिले यस्तै उमेरको विद्यार्थी भएको स्मरण गराउँदै उनले विद्यार्थी जीवन भनेको कलिलो माटोजस्तै भएकाले यो उमेरमा कस्तो बन्ने भन्ने कुरा आफूमा भर पर्ने बताए । घरपरिवार र समाजमा कसरी प्रस्तुत हुने भन्ने कुराले महत्व राख्ने उनको भनाइ थियो ।

कक्षा ११ र १२ मा २ सय १५ जना विद्यार्थी अध्ययनरत रहेका विद्यालयले जनाएको छ । विद्यालयमा जम्मा १ हजार ४ सय विद्यार्थी अध्ययनरत रहेको विद्यालयका प्रिन्सिपल टीकाराम ढकालले बताए ।

स्वागत कार्यक्रमका केही तस्बिरहरु

 

Continue Reading

Banner

चेक गणतन्त्रमा ९ लाख र रोमानियामा ७ लाखभन्दा बढी कोरोना संक्रमित

Published

on

विराटचोकः युरोपियन देश चेक गणतन्त्रमा कोरोना संक्रमितको संख्या ९ लाख नाघेको छ भने रोमानियामा ७ लाख नाघेको छ । कोरोना संक्रमितको संख्याको आधारमा विश्वमा यी देश क्रमशः २१ औँ र २३ औँ स्थानमा छन् ।

गत २४ घण्टामा ९ हजार ५ सय ५८ जना संक्रमित थपिएसँगै चेक गणतन्त्रमा कोरोना संक्रमितको संख्या ९ लाख ९ हजार १ सय ३१ जना पुगेको छ । संक्रमितमध्ये ७ लाख ६७ हजार ७ सय ५० जना निको भएका छन् । १ लाख २६ हजार ५ सय ६१ जना आइसोलेसनमा रहेका छन् ।

वर्ल्ड ओ मिटर्स डट इन्फोका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा थप ७० जना संक्रमितको मृत्युसँगै संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १४ हजार ८ सय २० जना पुगेको छ । आइसोलेसनमा रहेका संक्रमितमध्ये १ हजार ९५ जनाको स्वास्थ्य अवस्था गम्भीर छ ।

उता, रोमानियामा गत २४ घण्टामा ३ हजार जना संक्रमित थपिएसँगै संक्रमितको संख्या ७ लाख ८ सय ९८ जना पुगेको छ । तीमध्ये ६ लाख ३५ हजार ८ सय ७१ जना निको भएका छन् । ४७ हजार ५ सय ४२ जना आइसोलेसनमा रहेका छन् । तीमध्ये १ हजार ५४ जनाको स्वास्थ्य अवस्था गम्भीर छ । थप १ सय १६ जनाको मृत्युसँगै संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या १७ हजार ४ सय ८५ जना पुगेको छ ।

सम्बन्धित समाचारहरुः

चेक गणतन्त्र र इण्डोनेसियामा कोरोना संक्रमितको संख्या ८ लाख

चेक गणतन्त्रमा ७ लाख र बुल्गेरियामा २ लाख पुगे कोरोना संक्रमित

चेक गणतन्त्रमा कोरोना संक्रमितको संख्या ६ लाख, मृतकको संख्या १० हजार

रोमानियामा कोरोना संक्रमितको संख्या ६ लाख नाघ्यो

रोमानियामा ५ लाख, क्यानडामा ४ लाख र सर्बियामा २ लाख नाघे कोरोना संक्रमित

जर्मनीमा ९ लाख, पोल्याण्डमा ८ लाख र रोमानियामा ४ लाख पुगे कोरोना संक्रमित

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक