Connect with us
Advertisement
Advertisement

राहत लिनेको नाम सार्वजनिक होस्

Published

on

लकडाउनका कारण हातमुख जोर्न समस्या भएपछि सरकारले विपन्न व्यक्तिका लागि राहत वितरण गरेको छ । अधिकांश स्थानीय तहले राहत सामग्री वितरण गरेका छन् ।
राहत वितरणमा केही विवाद पनि आएका छन् । राहत नपाउनुपर्ने व्यक्तिले राहत लिए, कोरोनाको संक्रमणबाट बच्न लिनुपर्ने भनिएको सामाजिक दूरी राहत लिँदा पालना गरिएन भन्ने आवाज उठेका छन् । राहत दिँदा तस्बिर खिच्न मात्रै ध्यान दिएको भन्ने आवाज पनि आए । यीमध्ये कतिपय आवाज सही हुन् । कतिपयले भने केवल आलोचना मात्रै गरेको पनि हुन सक्छ । तर यी माथि भनिएका आवाज सबैतिर उठेको र राहत दिँदा तथा राहत संकलन गर्दा लिइएका तस्बिर हेर्दा ती आवाज सही भएको प्रष्ट देखिन्छ ।

सरकारले राहत संकलन गर्ने क्रममा दाताको नाम र सहयोग रकम सार्वजनिक गरेझैँ राहत लिनेको नाम पनि सार्वजनिक गर्नुपर्छ । जसले गर्दा आफ्नो वडामा कसले राहत पाए, राहत पाउनुपर्ने व्यक्तिले पाए कि पाएनन् । कत्रो परिवार हुनेले कति राहत पाए भनेर सबैले बुझ्न सजिलो हुन्छ । कतिपयको राहत दोहोरिएको पनि हुन सक्छ । एउटै व्यक्तिको स्थायी र अस्थायी गरेर दुवैतिर बसोबास छ भने उसले दुवैतिरबाट राहत पाएको हुन सक्छ । त्यस्तै डेरा गरेर बस्ने १ जना वा २ जनाको परिवार भएका र १० जनाको परिवार भएका व्यक्तिलाई समान तरिकाले राहत वितरण गर्नु पनि न्यायोचित देखिँदैन । कतिपय राहत लिन आवश्यक नभएका व्यक्तिले पनि राहत लिएको पाइएको छ । यी सबै समस्या निराकरण गर्नका लागि पनि राहत लिनेको नाम सार्वजनिक गर्नु उपयुक्त हुन्छ ।

लकडाउनको समयावधि फेरि थपिएको छ । कामना गरौँ अब लकडाउन लम्ब्याउन नपरोस् । तर, नयाँ सालमा पनि लकडाउनको अवधि थपेको घोषणा गर्नुपर्याे भने अहिले राहत लिनेलाई फेरि राहत दिनुपर्ने त छँदैछ अन्य थप मानिसलाई पनि राहत दिनुपर्ने हुन सक्छ । सो समयमा कसरी राहत वितरण व्यवस्थापन गर्ने भन्ने बारेमा पनि नीति बनाउन आवश्यक छँदैछ । यी सबै तथ्यलाई मनन गरी पहिलो चरणमा राहत लिने व्यक्तिको नाम सार्वजनिक गर्नु उचित हुने देखिन्छ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

हिसान सुनसरीको अध्यक्षमा सागर भट्टराई

Published

on

इटहरीः शनिबार सम्पन्न पाँचौँ जिल्ला अधिवेशनबाट उच्च शिक्षालय तथा माध्यमिक बिद्यालय संघ (हिसान) सुनसरीको अध्यक्षमा सागरप्रसाद भटराई निर्वाचित भएका छन् ।

इटहरीमा भएको अधिवेशनले भट्टराईको अध्यक्षतामा १५ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति निर्विरोध चयन गरेको छ । नवनिर्वाचित कार्यसमितिको वरिष्ठ उपाध्यक्षमा पेशल पोखरेल, उपाध्यक्षमा नेत्रप्रसाद सुवेदी, सचिवमा हेमन्त भण्डारी र कोषाध्यक्षमा अनन्तप्रसाद सुवेदी निर्विरोध निर्वाचित भएका छन् ।

सदस्यहरुमा अर्जुनप्रसाद न्यौपाने, मुक्तिराज सुवेदी, विशाल कार्की, रितेश चौधरी, अनिल श्रेष्ठ, शान्तिराम गौतम, सुवास लुइँटेल, फडिन्द्र थापा, करन चेम्जोङ र केशव भट्टराई निर्वाचित भएका छन् ।

हिसानका केन्द्रीय अध्यक्ष रमेश सिलवालले अधिवेशनको उद्घाटन गरेका थिए । अधिवेशनले शिक्षा क्षेत्रमा योगदान पुर्याएको भन्दै दुई जनालाई सम्मान गरेको छ ।

कार्यक्रममा २५ हजार राशीको हिसान शिक्षा पत्रकारिता पुरस्कारबाट पत्रकार हिमाल दाहाललाई प्रदान गरिएको हो । हिसान शिक्षा सम्मान पुरस्कार महेन्द्र मेमोरियल उच्च माविका संस्थापक स्वर्गीय कृष्णराज शाक्यलाई मरोणपरान्त प्रदान गरिएको छ ।

Continue Reading

Banner

स्ट्रेन्थ जिम एण्ड फिटनेस सेन्टरको वार्षिकोत्सवको अवसरमा रक्तदान

Published

on

विराटचोकः स्ट्रेन्थ जिम एण्ड फिटनेस सेन्टरको पहिलो वार्षिक उत्सवको अवसरमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । मोरङको सुन्दरहरैंचा नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको सो सेन्टर गत वर्षदेखि सञ्चालनमा आएको थियो ।

रक्तदान कार्यक्रम संयोजक दीपक गुरुङका अनुसार रक्तदान कार्यक्रममा ६२ युनिट रगत सङ्कलन भएको छ । नेपाल रेडक्रस सोसाइटी सुनसरीको प्राविधिक सहयोगमा भएको कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि समाजसेवी नेपाली कांग्रेस जिल्ला सचिव ललितबहादुर श्रेष्ठ रहेका थिए । कार्यक्रममा सुन्दरहरैंचाका निवर्तमान प्रमुख शिवप्रसाद ढकाल तथा नेकपा माओवादी केन्द्रका नवराज चापागाई विशिष्ट अतिथिको रुपमा रहेका थिए ।

अहिले जिम एण्ड फिटनेस सेन्टरमा आकर्षण बढ्न थालेको छ । शारीरिक व्यायामका लागि स्ट्रेन्थ जिम एण्ड फिटनेस प्रविधियुक्त जिम सेन्टर भएकाले फलदायी हुने सञ्चालक कृष्ण दाहालले बताए । अहिलेको खानपान र रहनसहनका कारण दीर्घ रोगीहरुको सङ्ख्या बढ्दै गइरहेको अवस्थामा रोगबाट बच्न जिमको माध्यमबाट व्यायाम गर्न सकिने सञ्चालक दाहाल बताउँछन् । हाल यो सेन्टरमा ४ सय ५० भन्दा बढी व्यक्ति दैनिक व्यायाम गर्न आउने गरेको समेत दाहालले बताए ।

 

 

Continue Reading

Banner

एमाले सम्बद्ध अनेरास्ववियुद्वारा विद्यालयलाई पंखा प्रदान

Published

on

विराटचोकः एमाले सम्बद्ध अनेरास्ववियुले सुन्दरहरैंचा– १० स्थित चण्डेश्वरी आधारभूत विद्यालयलाई ५ वटा सिलिङ पंखा सहयोग गरेको छ । सुकुम्बासी बस्ती भित्रका विपन्न बिद्यार्थीहरु पठनपाठन गर्ने सो विद्यालयमा गर्मीको समयमा विद्यार्थीको सहजताको लागि सहयोग गरेको बताइएको छ ।

विद्यार्थी नेता मिलन घिमिरेको नेतृत्वमा अनेरास्ववियु सुन्दरहरैंचा नगर कमिटी, सुकुना बहुमुखी क्याम्पस कमिटी र व्यक्तिगत सहयोग जुटाएर पंखा प्रदान गरिएको बताइएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक