Connect with us
Advertisement
Advertisement

कोरोना जितेका वडाध्यक्ष भन्छन्ः ‘कोरोनासँग नडराऔँ, हेलचेक्र्याइँ पनि नगरौँ’ (कोभिड जित्नेको अनुभवः ३)

Published

on

विराटचोकः नेपालमा कोरोना संक्रमण दिनहुँ बढिरहेको छ । अहिलेसम्म विदेशबाट र खासगरी भारतबाट घर फर्कने नेपालीमा संक्रमणको दर उच्च देखिएको छ । त्यसका साथै विदेशबाट आउने व्यक्तिसँग बढी नजिक रहनेमा पनि संक्रमण देखिएको छ ।

स्वास्थ्यकर्मी, सुरक्षाकर्मी, सञ्चारकर्मीका साथै जनप्रतिनिधिलाई कोरोना संक्रमण हुन थालेको छ । यसै क्रममा केही स्थानीय तहका जनप्रतिनिधिलाई पनि कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । यस्तै जनप्रतिनिधिमध्येका एक हुन् कैलालीको गोदावरी नगरपालिका वडा नम्बर १ का अध्यक्ष शर्मानन्द भट्ट । नगरपालिकाको प्रवक्तासमेत रहेका भट्ट कोरोना संक्रमणपछि निको भएर अहिले घरमै आराम गरिरहेका छन् । उनै भट्टसँग फोन सम्पर्क गरी यो सामग्री तयार पारिएको हो ।

सरकारले लकडाउन घोषणा गर्नासाथ २०७६ चैत ११ गते नगरपालिकाले गठन गरेको टास्क फोर्सको संयोजक भएर भट्टले काम गर्दै आए । क्वारेन्टाइन व्यवस्थापनमा महत्वपूर्ण भूमिका खेलिरहेका उनको जेठ २० गते आरडीटी परीक्षण गर्दा पोजेटिभ नतिजा आयो । त्यसपछि उनको सोही दिन स्वाब संकलन गरी पीसीआर गरियो ।

‘आरडीटी परीक्षणको नतिजा पोजेटिभ आउनासाथ म जेठ २० गतेदेखि नै सेल्फ आइसोलेसनमा बसेँ’, फोन सम्पर्कमा भट्टले भने, ‘जेठ २४ गते पीसीआरको रिपोर्ट पनि पोजेटिभ नै आयो ।’

त्यसपछि उनी अस्पताल भर्ना भए र हालै कोरोनालाई जितेर घर फर्किएर फेरि सेल्फ आइसोलेसनमा बसिरहेका छन् । कोरोना सामान्य रोग भए पनि हेलचेक्र्याइँ गर्दा भने ज्यानै जान सक्ने डरलाग्दो रोग रहेको उनको अनुभव छ ।

जेठ २४ गतेदेखि आइसोलेसनमा बसेका उनलाई जेठ २८ गते समस्या देखियो । यसअघि कोरोनालाई सामान्य रुपले लिइरहेका उनले जब आफूलाई सास फेर्न गाह्रो महसुस गरे तब हेलचेक्र्याइँ गर्न नहुने रहेछ भन्ने पनि बुझे ।

‘२८ गते राती साढे ८ बजेपछि मलाई श्वासप्रश्वासमा समस्या भयो । बोल्न गाह्रो भयो अनि थकान महसुस भयो,’ अनुभव सुनाउने क्रममा उनले भने, ‘यस्तो बेलामा संक्रमितको मनोबल खस्किँदो रहेछ । सास फेर्न गाह्रो भएपछि मलाई पनि निकै डर लाग्यो । जतिसुकै डराउँदिन भने पनि मन आत्तिँदो रहेछ ।’

सास फेर्न गाह्रो भएपछि उनी कोठाबाट बाहिर निस्किएर लामो सास ताने । अनि योगा गर्न थाले । डाक्टरले दिएको एन्टिबायोटिक औषधी सेवन गरे । अनि रुखाखोकी लागेको समयमा जस्तै गरी बाफ लिन थाले । त्यसबेला उनले बुझे कोरोना सामान्य होइन, हेलचेक्र्याइँ गर्नुहुन्न । अहिले उनलाई फोन सम्पर्क गरी कोरोना संक्रमणको अनुभव सोध्नेलाई उनी कोरोनालाई हेलचेक्र्याइँ गर्न नहुने सुझाव दिन्छन् ।

उनी आइसोलेसनमा रहेकै बेला उनकै वडाका एक पुरुषको कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु भयो । कैलालीमा एकै दिन मृत्यु भएका २ जना कोरोना संक्रमितमध्ये पुरुष संक्रमित उनकै टोलका व्यक्ति थिए, जसलाई उनी राम्ररी चिन्थे । सवारी चालक पेशामा रहेका र दीर्घ रोग नदेखिएका ती व्यक्तिको मृत्यु भएपछि कोरोना संक्रमणलाई खेलाँची ठान्न नहुने उनले अनुभव गरे ।

सबै सचेत भएर बस्न, कोरोनासँग नडराउन तर हेलचेक्र्याइँ नगर्न उनी सुझाव दिन्छन् ।

सम्बन्धित थप समाचारहरु

कतारमा कोरोना जितेका कटुवाल भन्छन्, ‘मनोबल दह्रो बनाउनुपर्छ’ (कोरोना जित्नेको अनुभव २)

स्वीडेनमा कोरोना जितेका अधिकारी दम्पत्ति भन्छन्ः घरै बसेर निको भयौँ (कोरोना जित्नेको अनुभवः १)

 

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

महालक्ष्मी नगरपालिकाको दमारमा आधारभूत स्वास्थ्य केन्द्र सञ्चालनमा

Published

on

धनकुटाः धनकुटाको महालक्ष्मी नगरपालिका वडा नम्बर ४ दमारमा आधारभूत स्वास्थ्य केन्द्र सञ्चालनमा आएको छ । ४ कोठे पक्की भवन ३३ लाख ६६ हजार रुपैयाँको लागतमा निर्माण गरी स्वास्थ्य सेवा शुरु गरिएको हो ।

महालक्ष्मी नगरपालिकाका प्रमुख पर्शुराम नेपाल र उप–प्रमुख मञ्जु अधिकारीले रिबन काटेर तथा शिलालेखमा राखिएको पर्दा उघारेर भवन उद्घाटन गरेका हुन् । गाउँमै सहज रुपमा आधारभूत स्वास्थ्य सेवा उपलब्ध गराउन स्वास्थ्य केन्द्र भवन निर्माण गरिएको नगरप्रमुख नेपालले बताए ।

सो स्वास्थ्य केन्द्रमा अहिले दुई अहेब र एक जना कार्यालय सहयोगी कार्यरत रहेका छन् ।

Continue Reading

Banner

ठक्कर दिएर फरार भएको सवारीका चालक पक्राउ

Published

on

विराटचोकः साउन ११ गते राति सवा ९ बजे मोरङको बेलबारी नगरपालिका वडा नं. ३ मा पैदलयात्रीलाई ठक्कर दिई फरार रहेका सवारी चालकलाई बेलबारी प्रहरीले पक्राउ गरी सार्वजनिक गरेको छ ।

सो दिन पूर्व–पश्चिम राजमार्गमा पूर्वबाट पश्चिमतर्फ आउँदै गरेको तत्काल नम्बर नखुलेको पिकअपले पैदल यात्री अन्दाजी ६० वर्षीय ‘महन’ भनिने व्यक्तिलाई ठक्कर दिई घाइते बनाएको थियो । तत्काल सो सवारीको पहिचान खुलेको थिए । पछि इलाका प्रहरी कार्यालय बेलबारीले सुक्ष्म रूपमा अनुसन्धान गरी सवारी चालकलाई पक्राउ गरेको थियो ।

प्रहरीका अनुसार धादिङको जुङ्गीखोला गाउँपालिका वडा नं. ४ बस्ने अन्दाजी ३२ वर्षीय रामकृष्ण पौडेललाई प्रहरीले साउन १४ गते पक्राउ गरेको हो । उनले चलाएको बाग्मती प्रदेश ०१–०२४ च ९९१३ नम्बरको पिकअपले ठक्कर दिएको खुल्न आएकाले हुँदा चालक तथा पिकअपलाई नियन्त्रणमा लिई थप अनुसन्धान भइरहेको इलाका प्रहरी कार्यालय बेलबारीले जनाएको छ ।

Continue Reading

Banner

ब्राउन सुगर र नगदसहित दुई जना पक्राउ

Published

on

काँकरभिट्टाः झापाको मेचीनगर नगरपालिका – ९ लीलाबस्तीको लीलाचोकमा ब्राउन सुगरको कारोबार गर्ने दुई जनालाई नगद र ब्राउन सुगरसहित प्रहरीले पक्रेको छ । पक्राउ पर्नेमा मेचीनगर– १ वस्ने २६ वर्षीय सरोज भुजेल र ३५ वर्षीय निर्मल भुजेल रहेका छन् ।

हिजो दिउँसो साढे ३ बजे विशेष सूचनाको आधारमा जिल्ला प्रहरी कार्यालय झापा, लागू औषध नियन्त्रण ब्युरो काँकरभिट्टा र इलाका प्रहरी कार्यालय धुलाबारीबाट खटिएको प्रहरी टोलीले उनीहरुलाई ब्राउन सुगर कारोबार गर्न लागेको अवस्थामा फेला पारी खानतलासी गरेको थियो ।

सो क्रममा झोलाभित्र ब्राउन सुगर ३४ ग्राम र २ लाख ५१ हजार रुपैयाँ प्रहरीले फेला पारेको थियो । उनीहरुले प्रयोग गरेको मे. ४ प ४०९७ र मे ६ प ३२१३ नम्बरका दुई वटा मोटरसाइकल सहित पक्राउ गरिएको प्रहरीले जनाएको छ । पक्राउ परेका उनीहरुलाई इलाका प्रहरी कार्यालय धुलाबारीबाट थप अनुसन्धान भइरहेको बताइएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक