Connect with us
Advertisement
Advertisement

मनाङले जित्यो चौथो पटक बुढासुब्बाको उपाधी

Published

on

धरानः विभागीय टिम नेपाल पुलिसलाई हराउँदै मनाङ मस्र्याङ्दी क्लबले धरानमा सम्पन्न २२ औं बुढासुब्बा टुबोर्ग गोल्डकपको उपाधी जितेको छ । बुढासुब्बा गोल्डकपमा यो उसको चौथो उपाधी हो ।

शनिबार भएको फाइनल खेलमा विभागीय टोली नेपाल पुलिस क्लबलाई ३–१ गोलले हराउँदै मनाङले उपाधि उचालेको हो । खेलको ११ औं मिनेटमा मनाङ मस्र्याङ्दी क्लबका खेलाडी दयानन्द सिंहले पहिलो गोल गरेका थिए ।

दोस्रो हाफमा निशान लिम्बूले थप गोल गरेका थिए भने ६७ औं मिनेटमा नेपाल पुलिस क्लबका भोला सिलवालले १ गोल गरेका थिए । इन्जुरी समयमा मनाङकै खेलाडी विमल रानाले थप गोल गरेका थिए ।

विजेता मनाङले नगद १० लाख र उपविजेता पुलिसले नगद ५ लाख पाएको छ ।

छ । उपविजेता पुलिसले ५ लाख रूपैयाँ पायो । कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री शेरधन राई, अखिल नेपाल फुटबल सङ्घ (एन्फा) का अध्यक्ष कर्माछिरिङ शेर्पा, धरान फुटबल क्लबका अध्यक्ष किशोर राईलगायतले पुरस्कार प्रदान गरे ।

प्रतियोगितामा वेष्ट गोल अफ द डे मनाङका विमल राना, म्यान अफ दि म्याच मनाङका अञ्जन विष्ट, वेष्ट गोलकिपर मनाङका अशोक बराल, उत्कृष्ट डिफेन्स पुलिसका सुमन सुवेदी, वेष्ट मिड फिल्डर मनाङका पुजन उपरकोटी, वेष्ट फरवार्ड पुलिसका जुमानु राई, वेष्ट कोच, मनाङका पूजा टोपे, सर्वाधिक गोलकर्ता मनाङ दयानन्द सिंह, राइजिङ प्लेयर धरान फुटबल क्लबका रिवसन मास्के घोषित भई पुरस्कार जिते ।

Continue Reading

Facebook Comment

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Banner

यसरी भयो काठमाडौंमा कोरोना सचेतना दौड

Published

on

काठमाडौंः लब एन्ड सपोर्ट फाउन्डेसनको आयोजनामा आज शनिबार कोरोना सचेतना दौड सम्पन्न भएको छ । बैकुण्ठ मानन्धर खेलकुद नेपाल र प्रयास मञ्चको सह–आयोजनामा भएको दौडको नाम बैकुण्ठ मानन्धर ५ किलोमिटर भेट्रान रोड रेस दिइएको थियो । दौडमा ३ महिलासहित २५ जना प्रतिस्पर्धी सहभागी थिए ।

२५ जना भन्दा बढी भेला हुन नपाउने नेपाल सरकारको नियमलाई पालना गरी २५ जना मात्र सहभागी गराएर दौड सञ्चालन गरिएको पूर्व धावक एवम् दौड संयोजक बुद्धवीर लामाले जानकारी दिए । कोरोना भाइरसको जोखिमलाई मध्यनजर गरी कोरोनाबाट कसरी सतर्क रहने भन्ने सन्देश प्रवाह गर्न दौड आयोजना गरिएको संयोजक लामाले बताए ।

सहभागी सबैले ‘सावधानी अपनाऔं’, ‘भौतिक दूरी कायम गरौं’, ‘आफू बाँचौं र अरुलाई पनि बचाऔं’, ‘दौडौँ र स्वस्थ रहौँ’ र ‘कोराना भगाऔं र सामान्य जीवनमा फर्कौ’ भन्ने नारा लेखिएको सन्देशमूलक प्ले कार्डलाई सहभागीले खेलाडी नम्बरका रुपमा प्रयोग गरेका थिए ।

त्रिपुरेश्वरस्थित राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्को कार्यालयको मूल गेटबाट शुरु भएको दौड नगरको विभिन्न भागको परिक्रमा गरी पुनः त्यहीँ आएर टुंगिएको थियो । दौडलाई तीन समूहमा विभाजन गरी प्रतिस्पर्धा गराइएको थियो । ६० वर्षमाथिको उमेर समूहमा शम्भु दाहाल पहिलो, पुष्पलाल श्रेष्ठ दोस्रो र मंगलदास तण्डुकार तेस्रो भएका थिए ।

महिला खुला समूहमा याङ्दी लामा शेर्पा पहिलो, सीता रिमाल दोस्रो र राधा श्रेष्ठ तेस्रो भएका थिए । ४० देखि ५९ वर्ष उमेर समूहमा धर्म महर्जन पहिलो, भीमबहादुर गुरुङ दोस्रो र दीपककुमार रञ्जित तेस्रो भएका थिए । विजेतालाई डा. खगेन्द्रबहादुर श्रेष्ठले प्रमाणपत्र र पदक वितरण गरेको राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्का प्रचारप्रसार शाखा अधिकृत लोकेन्द्रकुमार बस्नेतले बताए ।

Continue Reading

Banner

आईओएफटीसीले अनलाइन पुम्से च्याम्पियनसीप गर्ने

Published

on

काठमाडौंः अन्तर्राष्ट्रिय खुला मैत्री तेक्वान्दो च्याम्पियनसिप (आईओएफटीसी) को आयोजनामा लकडाउन कोभिड– १९ अनलाइन भिडियो पुम्से च्याम्पियनसीप हुने भएको छ ।

अमेरिकाको पोर्टल्याण्डमा मुख्यालय रहेको आईओएफटीसीले विश्वव्यापी महामारीका रूपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरस (कोभिड– १९) कारण विश्वभर खेलकुद गतिविधि ठप्प भइरहेको अवस्थामा दुई चरणमा गरी अनलाइन प्रतियोगिता गर्न लागेको आईओएफटीसीका संस्थापक एवं प्रतियोगिता निर्देशक दिवाकर महर्जनले जनाएका छन् ।

उनका अनुसार जुन २१ देखि २७ तारिखसम्म पहिलो चरणमा कलर बेल्ट प्रतिस्पर्धा हुने छ । यल्लो, ग्रिन, ब्लु र रेड बेल्टको प्रतिस्पर्धामा पुरुष÷महिलामा समान ७–७ गरी १४ स्पर्धामा प्रतिस्पर्धा हुने भएको छ । त्यसपछि जुलाई १२ देखि १८ तारिखसम्म ब्ल्याकबेल्टतर्फ दोस्रो चरणमा खेल हुने छ । पुरुष र महिलामा समान ११–११ गरी २२ पदकका लागि प्रतिष्पर्धामा हुने भएको छ । दुवै चरणको प्रतिस्पर्धा सबैका लागि खुला रहेको निर्देशक महर्जनको भनाइ छ ।

डेइडो, युएसए, एभरेष्ट तेक्वान्दो संघ र युनिभर्सल युनाइटेड नेप्लिज तेक्वान्दो फेडेरेसन (युयुएनटीएफ) को सहयोगमा हुन लागेको प्रतियोगितामा कम्तीमा पनि २५ राष्ट्रको सहभागिता अपेक्षा गरिएको आयोजकले जनाएको छ । सहभागीले दुई मिनेट भन्दा लामो श्रव्यदृश्य पठाउनुपर्ने छ । पठाइएको श्रव्यदृश्यलाई विश्व तेक्वान्दो महासंघबाट मान्यता प्राप्त निर्णायक प्यानलले मूल्यांकन गरी नतिजा सार्वजनिक हुने भएको छ ।

प्रतियोगीले कलर बेल्टतर्फ ५ युएस डलर र ब्ल्याकबेल्टतर्फ १० युएस डलर बुझाउनु पर्ने छ । नेपाली खेलाडीको सहजीकरणका लागि रामचन्द्र व्यञ्जनकार, रजिन सिंह, अर्जुन महर्जन र निरोज गौतम सम्मिलित ४ सदस्यीय टोली गठन गरिएको छ ।

आईओएफटीसीको मुख्य प्रतियोगिता अन्तर्राष्ट्रिय खुला मैत्री तेक्वान्दो च्याम्पियनसिपको १३ औं संस्करण कोरोना भाइरसका कारण स्थगित भएपछि आयोजकले थोरै भए पनि खेलाडीको मनोबल उच्च बनाउन अनलाइन प्रतियोगिता आयोजना गर्न लागेको निर्देशक महर्जनले बताए ।

Continue Reading

Banner

नेपालले पायो भर्चुअल प्रतिस्पर्धामा ४ स्वर्ण

Published

on

काठमाडौंः अन्तर्राष्ट्रिय पेन्डामिक भर्चुअल गेम्समा नेपाली उमा कुङफु खेलाडीले ४ स्वर्ण जितेका छन् । अनलाइन प्रतिस्पर्धामा ४ स्वर्णका साथै नेपालले २ रजत र १ कास्य पनि जितेको नेपाल उमा कुङफु संघका अध्यक्ष सिद्धार्थ लामा तामाङले बताए ।

कमल मगर र सञ्जयराज पुटुवारले नेपाललाई दोहोरो पदक दिलाएका थिए । पुरुष ताइचीको सफ्ट स्टायलमा कमलले स्वर्ण जिते भने नन् ट्रेडिसनल वेपनमा कास्य हात पारे । पुरुषतर्फ सञ्जयले सफ्ट स्टायल तथा ट्रेडिसनल ओपन दुवै विधामा रजत प्राप्त गरेका थिए ।

उता, महिला ताइचीको सफ्ट स्टायलमा मुन्नी सुवेदी लामा तामाङले स्वर्ण जितिन् । महिला ताइचीमा जमुना गुरुङ तथा पुरुष फम्स विथ म्युजिकमा सुदीप श्रेष्ठले स्वर्ण जिते । वल्र्ड मार्सल आर्ट्स कमिटी (डब्लुएमएसी) ले आयोजना गरेको प्रतियोगिता अस्ट्रियाको ब्रिगेन्जमा मे २८ देखि ३० तारिखसम्म भएको थियो ।

प्रतियोगितामा विभिन्न चार महादेशबाट १४ राष्ट्रका २ सय ३३ खेलाडीले प्रतिस्पर्धा गरेका थिए । नेपालबाट ५ खेलाडीले प्रतिस्पर्धा गरेकोमा सबैले पदक जितेका थिए । खेलाडीले आफूले सहभागिता जनाउने स्पर्धाको १ देखि ३ मिनेट सम्मको श्रव्यदृश्य डब्लुएमएसीमा पठाउनुपर्ने व्यवस्था थियो । एक स्पर्धाका लागि खेलाडीलाई १५ युरो दर्ता शुल्क तोकिएको थियो । एकभन्दा बढी स्पर्धामा भाग लिनुपर्ने भए अत्तिरिक्त ५ युरो तिर्नुपथ्र्याे ।

डब्लुएमएसीले कोरोना भाइरस (कोभिड– १९) कारण आफ्नो सम्पूर्ण वार्षिक प्रतियोगिता स्थगित गर्नु परेपछि यो भर्चुअल प्रतियोगिता आयोजना गरेको अध्यक्ष लामाले जानकारी दिए । स्थिति सामान्य नभए नोभेम्बरमा डब्लुएमएसीले भर्चुअल विश्व च्याम्पियनसिप पनि आयोजना गर्ने बताइएको छ ।

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक