Connect with us
Advertisement
Advertisement

दौड र बुद्धिचालमा असामान्य प्रतिभा भएकी जेस्मिना (बाल दिवस विशेष ९)

Published

on

खेल्न कसलाई मन नपर्ला र ? उमेरअनुसार इच्छाएको खेल खेल्न खाँदै गरेको गाँससमेत छोडेर दौडने समाजबाट हुर्किएका हाँै हामी । पछिल्लो समय विभिन्न क्षेत्रमा प्रतिभावान विद्यार्थीले प्रतिभा देखाइरहेका छन् । यस्तै एक प्रतिभा हुन् सुन्दरहरैंचा १ मा रहेको जनता माविमा पढ्ने जेस्मिना खवास । उनको प्रतिभा भनेको दौड हो । घरको काम गर्दै पुस्तक बोकेर विद्यालय जाने उनी अरु भन्दा फरक छिन् । कक्षामा सधैँ उपस्थित हुने गरेकी जेस्मिना बुद्धिचाल प्रतियोगितामा पनि अब्बल छिन् ।

विभिन्न प्रतियोगितमा भाग लिएकी उनले २०७४ सालमा भएको २ सय मिटर दौडमा तृतीय स्थान हात पार्न सफल भइन् । त्यसपछि पनि उनी आफ्नो लक्ष्यमा पुग्न लागिरहिन् । २०७६ को राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड प्रतियोगितामा उनी भाग लिन पुगिन् । त्यहाँ दोस्रो स्थान हात पार्न सफल भइन् । यसैको दोस्रो संस्करणमा ट्रिपल जम्प प्रतियोगितामा तृतीय स्थान हात पारिन् । यसैगरी विराट चेस क्लबद्वारा आयोजित बुद्धिचाल प्रतियोगितामा तेस्रो स्थान हात पारिन् ।

सामान्य परिवारमा हुर्किएकी उनी यसरी विजेता बनेर पुरस्कार ल्याउँदा दंग पर्थिन् । ‘मैले पुरस्कार ल्याउँदा घरमा अत्यन्तै राम्रो भन्ने गर्नुहुन्थयो’, उनी भन्छिन्, ‘परिवारबाट पनि पढाइसँगै खेलकुदमा लाग्न प्रेरणा मिलेको थियो ।’ इञ्जिनियर बन्ने इच्छा रहेको बताउने उनी खेललाई पनि सँगसँगै अगाडि लाने बताउँछिन् । उनका बुबा शिक्षण पेशामा आबद्ध छन् । १५ वर्षीया उनी दौडको क्षेत्रमा पनि आफ्नो नाम लेखाउन चाहन्छिन् ।

सम्बन्धित समाचार
मेकानिकल इञ्जिनियर बन्ने सपना बोकेका बाल चित्रकार अंकित (बाल दिवस विशेष ८)

अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट प्रतियोगितामा म्यान अफ द म्याच बनेका सुमन (बाल दिवस विशेष ७)

स्वरुप खतिवडा: शास्त्रीय गीत गाउन मन पराउने सुन्दरहरैंचा आइडल (बाल दिवस विशेष ६)

आफ्नै आवाजमा गजल रेकर्ड गरिसकेका आयुष (बाल दिवस विशेष ५)

उत्कृष्ट चित्रकार बन्ने सपना कोरोनाले खाइदियो (बाल दिवस विशेष ४)

ज्याब्लिङ थ्रोका अब्बल देवान (बाल दिवस विशेष ३)

जादुमयी स्वरका कारण अघि बढ्दै गरेका दियोग (बाल दिवस विशेष २)

मोडलिङ र नृत्यमा आफ्नो भविष्य देखेकी खुस्बु (बाल दिवस विशेष १)

Banner

माइतबाट फर्कँदै गर्दा खोलाले बगाएर मृत्यु

Published

on

उदयपुरः उदयपुरको रौतामाई–२ बस्ने ५५ वर्षीया मैयाँ लुङ्गेली मगरलाई खोलाले बगाउँदा मृत्यु भएको छ । हिजो राती ८ बजे माइतीघरबाट फर्कने क्रममा उनलाई रसुवा खोलाले बगाएको थियो ।

झण्डै दुई सय मिटरसम्म खोलाले बगाएपछि अड्केको अवस्थामा मैयाँको शव फेला परेको भनी स्थानीयले प्रहरीमा खबर गरेका थिए । घटनाको जानकारी पाउनासाथ प्रहरी टोली खटिई गई कनुनी कारबाही भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय उदयपुरले जनाएको छ ।

Continue Reading

Banner

पत्रकार, अधिकृत, इञ्जिनियर, डाक्टर र नर्ससहित धरानमा १३ जना संक्रमित थप

Published

on

धरानः धरानमा पत्रकार, नगरपालिकाका अधिकृतस्तरका कर्मचारी र इञ्जिनियर, डाक्टर र नर्ससहित थप १३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

धरानमा पहिलो पटक पत्रकार संक्रमित भएका हुन् । धरान उपमहानगरपालिकाका स्वास्थ्य महाशाखा प्रमुख उमेश मेहताका अनुसार वडा नं १६ का एक इञ्जिनियरलाई पनि संक्रमण पुष्टि भएको छ । उपमहानगरपालिकाका एक अधिकृतलाई पनि संक्रमण देखिएको छ ।

बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा गरिएको पीसीआर परीक्षणमा धरान–१५ का एक सामुदायिक विद्यालयका प्रध्यानाध्यापकलाई पनि संक्रमण पुष्टि भएको छ । प्रतिष्ठानका अनुसार संक्रमितमध्ये एक जना नर्स र एक डाक्टर पनि छन् ।

Continue Reading

Banner

विश्वमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या १० लाख

Published

on

विराटचोकः कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण विश्वमा मृत्यु हुनेको संख्या १० लाख नाघेको छ । विगत २४ घण्टामा ३ हजार ८ सय ७३ जना संक्रमितको मृत्यु भएसँगै विश्वमा कोरोनाका कारण मृत्यु हुनेको संख्या १० लाख २ हजार १ सय ५८ जना पुगेको हो ।

वर्ल्ड ओ मिटर्स डट इन्फोका अनुसार सबैभन्दा धेरै अमेरिकामा २ लाख ९ हजार ४ सय ५३ जनाको कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु भएको छ । ब्राजिलमा १ लख ४१ हजार ७ सय ७६ जनाको मृत्यु भएको छ भने भारतमा ९५ हजार ५ सय ७४ जनाको संक्रमणका कारण मृत्यु भएको छ ।

मेक्सिकोमा ७६ हजार २ सय ४३, बेलायतमा ४१ हजार ९ सय ८८, इटलीमा ३५ हजार ८ सय ३५, पेरुमा ३२ हजार २ सय ६२, फ्रान्समा ३१ हजार ७ सय २७ र स्पेनमा ३१ हजार २ सय ३२ जनाको संक्रमणका कारण मृत्यु भएको छ । अन्य देशमा ३० हजारभन्दा कम संक्रमितको मृत्यु भएको छ ।

सम्बन्धित समाचारहरुः

कोरोना संक्रमणका कारण विश्वमा ९ लाखको मृत्यु

विश्वमा कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ८ लाख २ हजार

विश्वमा ६ लाख ४ हजार कोरोना संक्रमितको मृत्यु, ५९ हजार ९ सयको अवस्था गम्भीर

विश्वमा कोरोना संक्रमितको संख्या १ करोड, मृतकको संख्या ५ लाख

 

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending

सम्पर्क

विराट मिडिया एण्ड एड्भरटाइजिङ प्रालिद्वारा सञ्चालित
निष्पक्ष खबर डट कम

सुन्दरहरैँचा, मोरङ

सूचना विभाग दर्ता नं. १६४२ ०७६।७७

प्रेस काउन्सिल दर्ता नं. ३४३ ०७६।०७७
कम्पनी दर्ता नं. २२७६३९।०७६।०७७
स्थायी लेखा नं. ६०९६५३९४६

सम्पर्क

९८५११३३२९९, ९८४२१९२४१२, ९८०४०५३७९९

ई–मेल

[email protected]
हाम्रो टिम
अध्यक्ष टेकराज तिम्सिना
प्रधान सम्पादक खेमचन्द्र अधिकारी
सम्पादक ज्ञाननाथ ढकाल
प्रबन्धकः नवराज पोख्रेल
व्यवस्थापकः कृष्णचन्द्र सुवेदी
हाम्रो फेसबुक